Anime

Seriálové řady >> Indigová liga

Pokémone, volím si tebe! – ukázkový obrázek

Pokémone, volím si tebe!

Anglický název: Pokemon! I Choose You!

Úvodní díl nás seznamuje s Ashem, chlapcem z Oblázkového města. V patách Garyho, svého rivala, se vydává se svým prvním Pokémonem, Pikachu, kterého získal od profesora Oaka, na dobrodružnou cestu, při které musí pochytat co nejvíce Pokémonů a aby uskutečnil svůj sen - bojovat na turnaji Pokémonové ligy, musí si od šampiónů různých měst vybojovat osm odznaků.
Nemocnice pro Pokémony – ukázkový obrázek

Nemocnice pro Pokémony

Anglický název: Pokemon Emergency

Ashe útěk před divokými Spearowy zavádí do Chromového města, kde chce v PokéCentru, jakési léčebně pro Pokémony, nechat uzdravit svého zraněného Pikachu. Nemocnici přepadávají zloději Pokémonů Rakeťáci. Jejich zkáza je ale odvrácena Ashem a jeho Pikachu. Ash odchází z města do Chromového lesa s novou společnicí - Misty, s níž se seznámil, když jí rozbil její kolo.
První chycený Pokémon – ukázkový obrázek

První chycený Pokémon

Anglický název: Ash Catches a Pokemon

Ash v Chromovém lese chytá Caterpie, chvíli poté i Pidgeotta. Když malá Caterpie poráží silné Pokémony přepadávajících Rakeťáků, vyvíjí se v Metapoda.
Souboj se samurajem – ukázkový obrázek

Souboj se samurajem

Anglický název: Challenge of the Samurai

Ash v lese naráží na samuraje. Při souboji s ním je ale díky Ashově zbabělosti unesen Metapod. Ash po vyslechnutí všech nadávek Misty a samuraje se vydává brzy ráno zachránit svého Metapoda. Když se mu tak podaří, je napaden rojem Beedrill. Metapod se ale vyvíjí na Butterfree a Beedrilly poráží. Samuraj nakonec vyprovází Ashe a Misty z lesa.
Zápas v Cínovém městě – ukázkový obrázek

Zápas v Cínovém městě

Anglický název: Showdown in Pewter City

Naši hrdinové se dostávají do Cínového města, kde se Ash chce utkat s místním šampiónem Brockem, expertem na kamenné Pokémony v zápasu o odznak. Ash po své prohře pomůže Pikachuovi zesílit. Poté Brocka jen náhodou poráží a získává tím nejen Kamínkový odznak, ale i dalšího přítele na cesty.
Clefairy a Měsíční kámen – ukázkový obrázek

Clefairy a Měsíční kámen

Anglický název: Clefairy and the Moon Stone

Ash s Brockem a Misty s dostává k Měsíční hoře, kde pomáhají profesorovi Seymorovi vyřešit záhadu Clefair, které pochází údajně z vesmíru. Jenže Rakeťáci opět stojí v cestě a prahnou po získání Měsíčního kamene, podaří se jim ho ukrást?
Vodní krásky z Blankytného města – ukázkový obrázek

Vodní krásky z Blankytného města

Anglický název: The Water Flowers of Cerulean City

Všichni se dostávají do Blankytného města, kde chce Ash získat druhý odznak. Nakonec se ukáže, že šampiónky, sestry akvabely nejsou schopny boje, a tak se Ash utkává se čtvrtou sestrou, jíž je kupodivu Misty. Souboj přerušují Rakeťáci, kteří jsou záhy poté poraženi. Nakonec je za záchranu stadiónu Ashovi předán Vodní odznak.
Cesta do pokémonové ligy – ukázkový obrázek

Cesta do pokémonové ligy

Anglický název: The Path to the Pokemon League

Namyšlený Ash z vítězství a získání dvou odznaků potkává trenéra A.J., který ho při souboji snadno porazí. A.J. ukazuje Ashovi, jak je důležitý trénink pro Pokémony, ten ale jeho myšlenky odmítá. Nakonec mu A.J. předvede při 100. souboji a 100. vítězství nad Rakeťáky, jak je jeho Sandshrew, jen díky tvrdému tréninku silný.
Tvrdá lekce – ukázkový obrázek

Tvrdá lekce

Anglický název: The School of Hard Knocks

Ash naráží na školu, jejíž studenti nemusí získávat odznaky jen proto, aby se dostali do Pokémonové ligy. Ash zjišťuje, jak je většina žáků namyšlených. Udobřuje vztahy mezi nimi porážkou Gisell, která je jedna z nejlepších studentek na škole.
Bulbasaur a utajená vesnice – ukázkový obrázek

Bulbasaur a utajená vesnice

Anglický název: Bulbasaur and the Hidden Village

Ash s Brockem a Misty přes plno pastí narážejí na skrytou chatku, kde mladá léčitelka Melanie pečuje o raněné Pokémony. Když Ash dokáže svojí schopnost tím, že porazí Rakeťáky, kteří se chystali zdejší Pokémony ukrást, Melanie věnuje Ashovi Bulbasaura, který zde střežil nemocné Pokémony.
Charmander - zatoulaný Pokémon – ukázkový obrázek

Charmander - zatoulaný Pokémon

Anglický název: Charmander - The Stray Pokemon

Ash s přáteli naráží v lese na Charmandera, který zde zřejmě čeká na svého trenéra. Když se dozvídají, že jeho trenér Damián ho opustil, zachraňují Charmandera před deštěm a divokými Pokémony. Vděčný Charmander zachraňuje Ashovo Pikachu z rukou Rakeťáků a sám se k Ashově partě přidává.
Pozor na Squirtla – ukázkový obrázek

Pozor na Squirtla

Anglický název: Here Comes the Squirtle Squad

Ash přichází k městu, které obtěžují Squirtlové, které trenéři opustili. Spojili se tak do gangu a terorizují město. Když Ashovi kradou Pikachu na příkaz Rakeťáků, za které vše se Squirtlem domluvil Meowth, Ash Squirtlům dokazuje, že né všichni trenéři jsou špatní a poté, co sám zachraňuje šéfa gangu před Rakeťáky, obdržuje nového Pokémona.
Tajemný maják – ukázkový obrázek

Tajemný maják

Anglický název: Mystery at the Lighthouse

S novými Pokémony (Bulbasaur, Charmander, Squirtle) Ash pokračuje v cestě. Na pláži chytá Krabbyho (jen aby dokázal Misty, že Pokémona dokáže chytit - ne jen přesvědčit, aby se přidal k jeho týmu), a poté objevuje s profesorem Billem z blízkého majáku tajemství největšího Pokémona - Dragonitea.
Elektrický zápas – ukázkový obrázek

Elektrický zápas

Anglický název: Electric Shock Showdown

Ash konečně doráží do Rumělkového města, kde se chce utkat o svůj třetí odznak. Dozvídá se ale o tvrdém šampiónovi jménem poručík Surge. Když ho Ash vyzve, Pikachu objevuje svého protivníka - Raichu. Ash však využívá Raichuovy pomalosti a tím vyhrává Hromový odznak.
Bitva na palubě Svaté Anny – ukázkový obrázek

Bitva na palubě Svaté Anny

Anglický název: Battle Aboard the St. Anne

Ash odjíždí z Rumělkového města lodí zvanou Svatá Anna. Na palubě sice zabraňuje únosu Pokémonů cestujících, ale zabránit ztroskotání lodi se mu nepodaří. Naneštěstí se Ashovi, Brockovi, Misty, Jesse a Jamesovi nepodaří z ke dnu se potápějící lodi dostat. Jak bude příběh pokračovat?
Ztroskotání – ukázkový obrázek

Ztroskotání

Anglický název: Pokemon Shipwreck

Naši hrdinové a Rakeťáci jsou uvězněni v potopené lodi. Za použití společných sil se ale dostávají na hladinu moře. Jamesův Magikarp, kterého v předchozím díle koupil, se ale vyvíjí v Gyaradose a ten proti našim hrdinům používá útok Dračí hněv, čímž je tornádem odnáší někam pryč.
Ostrov obřích Pokémonů – ukázkový obrázek

Ostrov obřích Pokémonů

Anglický název: Island of the Giant Pokemon

Ash se probouzí na neznámém ostrově. Společně s Brockem a Misty při hledání svých Pokémonů zjišťuje, že na tomto ostrově žijí gigantičtí robotí Pokémoni. Ashovo Pokémoni se společně vydávají za svým trenérem. Nakonec se všichni dostávají z ostrova pryč za pomocí rychlé jízdy vozíkem.
(Neodvysíláno - Cenzurováno) – ukázkový obrázek

(Neodvysíláno - Cenzurováno)

Anglický název: Holiday at Acapulco / Beauty and the Beach

Ash se nyní dostává do města Porta Vista, kde probíhá letní soutěž o krásku pláže. Ash zde dostihne svého rivala Garyho, promluví si s Oakem a potká svojí mámu, která soutěž krásy vyhraje. Tato oddychová prázdninová epizoda byla cenzurována pro nevhodné scény týkající se soutěže Miss pláže, odstříhána o nevhodné scény a vydávána za bonusový díl s názvem "Beauty and the Beach". Ovšem dá se předpokládat (poděkujte Nintendu, to za to může), že se ani ostříhané verze u nás v Čechách nikdy nedočkáme ...
Tentacool a Tentacruel – ukázkový obrázek

Tentacool a Tentacruel

Anglický název: Tentacool and Tentacruel

Naši hrdinové čekají na loď, která je odveze z Porta Visty. Mezitím se ale shodou okolností dostávají do krize. Ďábelská Nastina svým mořským hotelem zničila Tentacoolům domovy, a ty se teď chtějí lidem pomstít. Díky Misty ale vše dobře dopadá a nakonec se po záchraně Porta Visty dostávají naši hrdinové lodí pryč.
Duch Dívčího útesu – ukázkový obrázek

Duch Dívčího útesu

Anglický název: The Ghost at Maiden's peak

Ash se dostává na ostrov, který je znám svou sochou, která nese legendu o dívce, jenž čekala na svého milého. Všechno začne nabírat tu strašidelnou atmosféru, když se Brock a James zamilují a tvrdí, že jí viděli. Všechno je ale trochu jinak a všichni se budou muset utkat s nebezpečným Pokémonovým duchem…
Sbohem Butterfree – ukázkový obrázek

Sbohem Butterfree

Anglický název: Bye Bye Butterfree

Ash se dozvídá, že koncem léta si všichni Butterfree najdou partnera a nakladou za mořem vajíčka. Ashův Butterfree pomáhá zabránit velké Rakeťácké krádeži a tím získává partnerku, kterou chtěl. Butterfree se rozloučí s Ashem, kterého už asi nikdy neuvidí.
Abra a zápas plný kouzel – ukázkový obrázek

Abra a zápas plný kouzel

Anglický název: Abra and the Psychic Showdown

Ash se dostává do Šafránového města, kde po krátké nepříjemnosti s Rakeťáky navštěvuje Sabrinin stadión psychických Pokémonů. Je ale poražen a poté s přáteli přeměněn na panenku. Zachraňuje ho ale Sabrinin otec, a doporučuje jim, aby raději chytli v Levandulovém městě Pokémonového ducha, který by proti psychickým typům měl šanci.
Věž hrůzy – ukázkový obrázek

Věž hrůzy

Anglický název: The Tower of Terror

Ash s přáteli se v Levandulovém městě vydává do Pokémonové věže chytit ducha, ale nedaří se mu. Později je zabit padajícím lustrem. Jako duch se s Pokémonovými duchy spřátelí. Nakonec ale zase vleze zpět do svého těla a opět se vydává za Sabrinou, nyní s novým Pokémonem.
Haunter Versus Kadabra – ukázkový obrázek

Haunter Versus Kadabra

Anglický název: Haunter Vs. Kadabra

Ash se vydává za Sabrinou s Haunterem. Ten ale při souboji zmizí a tak Ash ze stadiónu utíká: A když se s ním zase vrátí, Haunter mizí opět. Ash neví co dělat, nyní takové štěstí při útěku mít nebude a asi skončí jako Brock a Misty - stane se z něj panenka ...
Rozzuřený lidoop – ukázkový obrázek

Rozzuřený lidoop

Anglický název: Primeape Goes Bananas

Nyní se Ash chce co nejrychleji dostat do Seladonového města, aby dostihl svého rivala. Cestou ale řeší incident s vyprovokovaným Mankeym, později Primeapem, který mu vzal čepici. Nakonec si Ash Primeapea chytá a s radostí zjišťuje, že se nachází v blízkosti hledaného města.
Vůně Pokémonů – ukázkový obrázek

Vůně Pokémonů

Anglický název: Pokemon Scent-sation!

Ash se v Seladonovém městě snaží dostat do Stadiónu. Dívky ho tam nechtějí pustit, jelikož neuznává voňavky. Nakonec se tam za pomoci Rakeťáků dostává a poráží Eriku, místní šampiónku. Vinou Rakeťáků začne ale stadión hořet. Když se Ash dokazuje statečnost při záchraně Glooma, dostává od Eriky Duhový odznak.
Hypnovy vlny – ukázkový obrázek

Hypnovy vlny

Anglický název: Hypno's Naptime

V Seladonovém městě začínají mizet děti. Později se ukáže, že za to můžou Hypnovy spací vlny, které způsobují, že se děti chovají jako Pokémoni. Brzy se naštěstí zjišťuje, že děti takto postižené se vyléčí hypnotickými vlnami Drowzeeho. Misty v tomto díle získává Psyducka.
Pokémonská módní přehlídka – ukázkový obrázek

Pokémonská módní přehlídka

Anglický název: Pokemon Fashion Flash

Rakeťáci vymysleli Pokémoní módu, a tak ve svém salónu za peníze strojí Pokémony. To se ale nelíbí mladé chovatelce, která tvrdí, že nejdůležitější je nitro Pokémona, a né jeho zevnějšek. Ash s přáteli jí pomůže tuto myšlenku dotáhnout do konce. Brock v tomto díle od chovatelky obdrží Vulpixe.
Pokémonova pěst – ukázkový obrázek

Pokémonova pěst

Anglický název: The Punchy Pokemon

Ash se v tomto díle účastí souboje zvaného Pokémonová Grand Prix, jehož se můžou účastnit pouze bojoví Pokémoni. Ashův Primeape celou soutěž vyhraje a Ash ho svěřuje do péče zkušenému trenérovi bojových Pokémonů.
Zamilovaný Magnemite – ukázkový obrázek

Zamilovaný Magnemite

Anglický název: Sparks Fly for Magnemite

Ash se dostává do města zničeného všemi chemikáliemi. Za pomocí Magnemitů a Magnetomů se zbavuje všech vzbouřených Grimerů, kteří se snažili zastavit chod města. Na konci si Ash chytne Muka.
Pryč s Digletty – ukázkový obrázek

Pryč s Digletty

Anglický název: Dig Those Diglett

Nyní se Ash dostává při cestě k Fuchsiovému stadiónu do míst, kde se staví přehrada. Ovšem Digletti brání k dokončení stavby. Přijíždějí sem tedy trenéři (mezi nimiž je i Gary), kteří mají za úkol vyčistit oblast od Diglettů. Ale žádný Pokémon nechce s Digletty bojovat. Nakonec Ash s přáteli zjišťují, že Digletti vše dělají jen pro dobro přírody a jiných divokých Pokémonů.
Zápas s ninjou – ukázkový obrázek

Zápas s ninjou

Anglický název: The Ninja Poke-Showdown

Při pronásledování Venoneta se Ash dostává do čínského domu, o kterém se dozvídá, že právě tenhle příbytek je hledaný Fuchsiový stadión. Když zde Ash poráží ninjí dívku Aiu, vyzívá i samotného Kogu. Když porazí Rakeťáky, kteří jeho zápas o odznak přerušili, dokončuje Ash své dílo na zahradě a získává tak Duchovní odznak.
Ohnivý závod – ukázkový obrázek

Ohnivý závod

Anglický název: The Flame Pokemon-athon

Ash hledá Oblast safari. Když už se domnívá, že v ní prochází, zjišťuje, že se nachází na ranči. Seznamuje se s Larou Laramiovou, která má příští den závodit na své Ponytě. Kvůli Rakeťákům si ale Lara zlomí ruku, a je na Ashovi, aby závod na Ponytě vyhrál. Ovšem nebude to tak lehké, obzvlášť když s celým závodem manipulují Raketáci a snaží se, aby vyhrál Ashův nejobávanější protivník-Darjo.
Kangaskhanův syn – ukázkový obrázek

Kangaskhanův syn

Anglický název: The Kangaskhan Kid

Ash už se domnívá, že je v Oblasti safari, ale od Jenny se dozvídá, že je pořád v Pokémoní rezervaci. Společně objevují malého kluka (něco jako Tarzana), který se ztratil rodičům a vychovali ho Kangaskháni. Nakonec vše dobře dopadne-Jenny zabrání pytlačení Rakeťáků a malý kluk se opět setká se svými rodiči.
Legendární Dratini (Neodvysíláno - Cenzurováno) – ukázkový obrázek

Legendární Dratini (Neodvysíláno - Cenzurováno)

Anglický název: The Legend of Dratini

V tomto díle se naši hrdinové konečně dostávají do oblasti safari. Ash si zde chytí pár Taurosů a dozví se zajímavou legendu o dračím Dratinim. Tento díl byl cenzurován pro nevhodnou scénu, při které dozorce safari vezme pistol a začne střílet na Rakeťáky. Nyní existuje osekaná verze kratší o tuto přestřelku, jenže se tohoto zkráceného dílu tady v ČR ("díky" Nintendu) asi nikdy nedočkáme.
Kolařský gang – ukázkový obrázek

Kolařský gang

Anglický název: The Bridge Bike Gang

Ash dostane od Joy v dalším městě úkol. Musí dojet kolem přes most, který je VELMI dlouhý, a dovézt lék pro zraněného Pokémona v Poké Centru ve Slunečním městě za mostem. Na mostě Ash s přáteli poznává Kolařský gang, do kterého dříve patřili i Rakeťáci ...
Dittův tajemný dům – ukázkový obrázek

Dittův tajemný dům

Anglický název: Ditto's Mysterious Mansion

Ash s přáteli utíká při dešti do blízkého domu. Tam potkávají Duplicu a jejího Ditta. V tomto díle se Ash snaží pomoc Dittovi, který neumí přeměnit akorát svůj obličej. Nakonec Dittovím učitelem budou ti, od kterých by to nikdo nečekal… Rakeťáci.
Robotí voják Porygon. (Neodvysíláno - Cenzurováno) – ukázkový obrázek

Robotí voják Porygon. (Neodvysíláno - Cenzurováno)

Anglický název: Electric Soldier Porygon

Nyní se Ash s Brockem a Misty setkávají tváří v tvář s naprogramovaným Pokémonem, virtuálním Porygonem. Tento díl byl cenzurován kvůli chvilce, při které bliká po obrazovce světlo, které při premiéře v Japonsku způsobilo většině dětem epileptický záchvat. Verze ale byla předělána nahrazením jiného odstínu blikajících barev. Ale dá se věřit, že tento díl (hádejte kvůli komu ;-)) v ČR běžet na televizní obrazovce nikdy nebude.
Svátky s Jynx – ukázkový obrázek

Svátky s Jynx

Anglický název: Holiday Hi-Jynx

Nyní na pláži potkávají naši hrdinové Jynx. Zjišťují, že je to jedna z Jynx Santa Clause, a tak se snaží mu jí dovézt zpět do země věčného mrazu. Nakonec se jim to podaří, a když ještě poráží Rakeťáky, dostávají naši hrdinové od Santy krom dárků i veliké DĚKUJI.
Vánice – ukázkový obrázek

Vánice

Anglický název: Snow Way Out

Nyní si chce Ash cestu zkrátit přes hory. Dostane se ale sám do obrovské vánice, kde pouze za pomoci svých Pokémonů může přežít vražednou mrazivou noc.
Sbohem Pikachu – ukázkový obrázek

Sbohem Pikachu

Anglický název: Pikachu's Good-Bye

Ash v lese objevuje smečku divokých Pikachu. Jeho Pikachu je mezi nimi šťastný, a tak ho zde chce Ash nechat. Nakonec je ale až udiven Pikachuovou věrností a náklonností ke svému trenérovi.
Eevee bratři – ukázkový obrázek

Eevee bratři

Anglický název: The Battling Eevee Brothers

Ash s přáteli nalézá v lese Eeveeho a donáší ho jeho trenérovi v Kamenném městě. Poté pomůžou malému Mikeymu, trenéru Eeveeho, po kterém jeho Eevee bratři chtějí, aby nechal Eeveeho vyvinout.
Vstávej Snorlaxi – ukázkový obrázek

Vstávej Snorlaxi

Anglický název: Wake up Snorlax

Nyní se Ash s přáteli dostávají do města, které ztrácí zásoby kvůli nedostatku vody. Po prohlídce naši hrdinové zjišťují, že pramen zabrázdil spící Snorlax. K jeho probuzení pomáhá podivný stařec s PokéFlétnou.
Zápas v Temném městě – ukázkový obrázek

Zápas v Temném městě

Anglický název: Showdown at Dark City

Naši hrdinové se dostávají do Temného města, kde nyní zuří války mezi trenéry stadiónu Yas a trenéry ze stadiónu Kas. Boje jsou o titul oficiálního stadiónu. Ash pomůže rozbouřené stadióny utlumit a tak zažehnat věčné boje, které ničí město a trýzní jeho obyvatele.
Exeggutorův pochod – ukázkový obrázek

Exeggutorův pochod

Anglický název: March of the Exeggutor Squad

Naši hrdinové potkávají Malvina, kouzelníka v cirkuse. Pro jeho neschopnost je ale nyní nezaměstnaný. Později se na cirkus, vinou Malvina, řítí obrovský dav Exeggutorů. Ash je ale za pomocí Charmandera všechny poráží a odvracuje tak možnost rozdupání cirkusu. Nakonec se Charmander vyvíjí na Charmeleona.
Problémy s Parasem – ukázkový obrázek

Problémy s Parasem

Anglický název: The Problem with Paras

Nyní se Ash setkává s léčitelkou, která potřebuje vyvinout svého Parase, aby mohla vytvořit skvělí lék z Parasectovo houby. V tréninku Parase pomůžou nejen naši hrdinové, ale i Rakeťáci. Paras se nakonec vyvíjí poražením Charmeleona, který Ashe vůbec neposlouchá.
Jigglypuffova písnička – ukázkový obrázek

Jigglypuffova písnička

Anglický název: The Song of Jigglypuff

V tomto díle naši hrdinové potkávají Jigglypuffa, který se vyskytuje v mnoha dalších dílech. Tady se snaží najít někoho, kdo by bez usnutí vydržel poslouchat Jigglypuffovu písničku. Ani nakonec se jim to nepodaří, když usne i celé Rušné město, které nikdy nespí.
Útok prehistorických Pokémonů – ukázkový obrázek

Útok prehistorických Pokémonů

Anglický název: Attack of the Prehistoric Pokemon

Nyní se naši hrdinové nacházejí v Dědečkově kanónu, kde právě šílí zkamenělinová horečka. Ash se ale omylem s Rakeťáky dostane po honičce za hořícím knotem od dynamitu do podzemí, kde potkává živé nepřátelské prehistorické Pokémony v čele s nenebezpečnějším - Aerodactylem. Na konci dílu se Ashův Charmeleon vyvíjí v Charizarda.
Chansey v akci – ukázkový obrázek

Chansey v akci

Anglický název: A Chansey Operation

Naši hrdinové se dostávají do nemocnice, do které jsou přiváženi nemocní Pokémoni, protože PokéCentrum je už úplně plné. Jelikož se jedná o nemocnici pro lidi, pomáhají naši hrdinové zdejšímu doktorovi s léčbou zraněných Pokémonů.
Jamesova svatba – ukázkový obrázek

Jamesova svatba

Anglický název: Holy Matrimony!

Nyní Ash, Brock a Misty poznávají Jamesovu minulost. Dozvídají se, jak žil v bohaté rodině a nakonec musel utéct kvůli své namyšlené snoubence-Jessibell.
Farfetch'd – ukázkový obrázek

Farfetch'd

Anglický název: So Near, Yet So Farfetch'D

V tomto díle naši hrdinové poznávají zlodějského chlapce, který ke svým krádežím využívá Farfetch´da. Nakonec se díky pomoci našich hrdinů vydává slušným a spořádaným životem.
A čí bude Togepi? – ukázkový obrázek

A čí bude Togepi?

Anglický název: Who Gets to Keep Togepi?

Tento díl se motá hlavně kolem vajíčka, které Ash nalezl v díle "Útok prehistorických Pokémonů". Když už se z vajíčka vylíhne roztomilý Togepi, začíná turnaj s účastníky: Ash, Misty, Brock a Meowth o to, čí Togepi bude. I když zápas vyhraje Ash, Togepiho si vezme Místy, jelikož k ní cítí Togepi mateřské pouto.
Bulbasaurova tajemná zahrádka – ukázkový obrázek

Bulbasaurova tajemná zahrádka

Anglický název: Bulbasaur's Mysterious Garden

Nyní Ash za pomocí svého Bulbasaura objevuje tajuplnou zahrádku, ve které se Bulbasauři při ceremoniálu vyvíjejí a také se vyvinou, kromě Ashovo Bulbasaura. Tento tvrdohlaví Pokémon si ale všechny udobří tím, že je zachrání před Rakeťáky.
Případ jednotky K-9 – ukázkový obrázek

Případ jednotky K-9

Anglický název: Case of the K-9 Capers

Nyní se naši hrdinové připletou do namáhavého výcviku policejních psů Growlithů. Ash si myslí, že výcvik by zvládl i jeho Pikachu, ale sám zjistí, že se plete. Ovšem co Pikachu opravdu umí je porážet Rakeťáky, kteří tentokrát měli opravdu dokonalý plán na uloupení Pokémonů…
Pokémonoví paparazzi – ukázkový obrázek

Pokémonoví paparazzi

Anglický název: Pokemon Paparazzi

V tomto díle se naši hrdinové setkávají s Teddem, chlapcem fotícím Pokémony. Ashovi se nejdříve Tedd ani trochu nezamlouvá, ale když kvůli záchraně Ashova života Tedd obětuje i svůj drahocenný foťák, Ash ihned na tohoto chlapce svůj názor mění…
Obtížný test – ukázkový obrázek

Obtížný test

Anglický název: The Ultimate Test

Nyní se Ash dozvídá o zkouškách, které může splnit, aby mohl rovnou bojovat na turnaji Pokémonové ligy. Vydává se tedy s Brockem, Misty a Teddem složit zkoušky. Nakonec sám usuzuje, že bude lepší, když si vybojuje ještě pár těch odznaků…
Tajemství chovatelského střediska – ukázkový obrázek

Tajemství chovatelského střediska

Anglický název: The Breeding Center Secret

V tomto dílu se Ash, Brock, Misty a Tedd zapletou do tajných podvodů chovatelského střediska, v němž chtějí jeho majitelé-schopní členi Rakeťáckého týmu (jiní než Jessie a James) ukrást co nejvíce Pokémonů. Nakonec jsou neprávem naši hrdinové kromě Misty posazeni do vězení a spravedlnost navrátí až Teddovi fotky střediska. Nakonec se Tedd rozloučí s Ashem a jeho přáteli. Každého cesta vede někam jinam.
Princezna proti princezně – ukázkový obrázek

Princezna proti princezně

Anglický název: Princess vs. Princess

Tento den se slaví Den princezen a všechny dívky tak mají svátek. V tento den se koná i veliký turnaj o Pokémoní panenky, který jen tak tak vyhraje Misty v konečném zápase proti Jesse. Jesse tentokrát zápas vyhrávala díky Lickitungovi, kterého si chytla.
Perfektní hrdina – ukázkový obrázek

Perfektní hrdina

Anglický název: The Purr-fect Hero

V tomto díle dorazí naši hrdinové ke školce, ve které děti zbožňují Meowtha. Nakonec jim připadne Meowth Rakeťáků, kteří budou omylem mít jiného Meowtha. Prostě dokonalej zmatek.
Zapeklitá hádanka – ukázkový obrázek

Zapeklitá hádanka

Anglický název: Riddle Me This

Nyní se Ash konečně dostává na Růžový ostrov, který se stal domovem turistů. A také díky těm jejich věčným návalům zanikl stadión ostrova. Smutný Ash ale za pomocí chlapíka (převlečeného Blaina) nachází nový stadión přímo uvnitř sopky. Díl končí tím, jak v zápase Ashe s Blainem Magmar používá proti Pikachuovi Ohňomet.
Panika na sopce – ukázkový obrázek

Panika na sopce

Anglický název: Volcanic Panic

Ash souboj prohrál. Vinou Rakeťáků je ale celý stadión v sopce zamražen a to způsobí její brzký výbuch, který by zničil celý ostrov. Na Ashovi a Blainovi je, aby výbuchu zabránili. Nejenže se jim to podaří, ale Ash díky Charizardovi získává Sopkový odznak.
Problémy s Blastoisem – ukázkový obrázek

Problémy s Blastoisem

Anglický název: Beach Blank-Out Blastoise

Nyní se Ash z Růžového ostrova dostává na Želví ostrov, kde všichni Squirtlové, Wartortlové a jeden Blastoise trpí spací chorobou. Zjišťuje se, že za to může Jigglypuff, který si to své zpívání snad nikdy neodpustí…
Mořská panna Misty – ukázkový obrázek

Mořská panna Misty

Anglický název: The Misty Mermaid

Na cestě k stadiónu Chromového města se naši hrdinové dostávají do Blankytného města, kde Misty pomáhá svým sestrám s hraním vodního baletu. Celý příběh typu Malá mořská víla narušují Rakeťáci, kteří jsou pak nově vyvinutým Seelem poraženi.
Mimozemské Clefairy – ukázkový obrázek

Mimozemské Clefairy

Anglický název: Clefairy Tales

Lidem ve městě mizí věci. Ash zjišťuje, že za to můžou Clafairy, které si staví vesmírnou loď. Ash vesmírnou loď sám prozkoumá, když hledá svého Pikachu, kterého mu Clafairy unesli, aby sloužil jako zásoba elektřiny, jenž je pro vesmírný let potřebná.
Zápas o odznak – ukázkový obrázek

Zápas o odznak

Anglický název: The Battle of the Badge

Ash u stadiónu Chromového města potkává svého rivala. Gary vyzívá Giovanniho, ale je poražen jeho Mewtwoem. Poté Giovanni musí odjet-svěřuje stadión do rukou Rakeťákům. V tu chvíli přichází na stadión Ash. Ze začátku prohrává, ale po chvilce se karty obrátí a Rakeťáci jsou poraženi. S 8., Pozemním odznakem odchází Ash do Oblázkového města.
Vystoupení Mr. Mima – ukázkový obrázek

Vystoupení Mr. Mima

Anglický název: It's Mr. Mime Time

Nyní Ash na své cestě potkává cirkus, který shání nového Mr. Mima. Díky Brockovi je Ash převléknut do kostýmu Mr. Mima a poté omylem unesen Rakeťáky. Nakonec ale Jesse a James svou chybu poznávají a Ash se vrací do Oblázkového města.
Protivníci – ukázkový obrázek

Protivníci

Anglický název: Showdown at the Poke-Corral

Nyní se Ash dostává konečně do svého rodného Oblázkového města. Od profesora Oaka se dozvídá něco bližšího o Pokémonové lize. Nakonec společně s Garym porazí Rakeťáky a zničí jim tím jejich darebné plány.
Tajemství vývoje – ukázkový obrázek

Tajemství vývoje

Anglický název: The Evolution Solution

Zatímco lidé z Oblázkového města jdou na Pěnové ostrovy, Ash musí zůstat doma a trénovat. Chce ale vyřešit záhadu vývoje Slowpoke. Pomocí vědátora na Pěnových ostrovech celou záhadu tohoto vývoje řeší.
Čarovný Pikachu – ukázkový obrázek

Čarovný Pikachu

Anglický název: Pi-Kahuna

Ash se při tréninku na ligu dostává k místu, kde se má brzy objevit obří vlna Hamangadanga. Potkávají starého surfaře, jehož Pikachu dokáže vycítit vlny. Vzorem tohoto chlapíka je Jen, jediný člověk, který pomocí obří vlny zabodl svůj praporek na vrcholek útesu. Surfař se ale nevzdává a nakonec se mu podaří uskutečnit svůj sen-vyrovnat se Jenovo umu.
Návštěva u Glooma – ukázkový obrázek

Návštěva u Glooma

Anglický název: Make Room for Gloom

Nyní se Ash místo tréninku na ligu vydává s přáteli do blízkého skleníku, kde objevují mladou dívku, která si vůbec nedůvěřuje. Po souboji s Rakeťáky zjišťují, jak je její Gloom naprosto dokonale vycvičený.
Světla, kamera, akce – ukázkový obrázek

Světla, kamera, akce

Anglický název: Lights, Camera, Quack-tion!

Když už chce Ash konečně trénovat, stává se s Misty a Brockem účastníkem natáčení nového filmu o Pokémonech Stevena Spielbanka. Nejdřív jsou konkurzem vybráni dobří Pokémoní herci a pak už se začíná natáčet. Rakeťáci svou nepovedenou snahou ukrást Pokémony akorát filmu přidávají tu správnou šťávu.
Vydej se na západ, Mňau! – ukázkový obrázek

Vydej se na západ, Mňau!

Anglický název: Go West, Young Meowth

Naši hrdinové se vydávají do Holywoodu, podívat se na noví film, jehož natáčení se účastnili. Mezitím Meowth vzpomíná na své začátky v tomto městě. Vzpomíná na to, jak se učil chodit po dvou a mluvit, jen aby získal srdce kočičí Meowsi…
Tajemství Bruna a Onixů – ukázkový obrázek

Tajemství Bruna a Onixů

Anglický název: To Master the Onixpected

Nyní se naši hrdinové vydávají do hor, kde žijí obří Onixové, aby zde našli člena Elitní čtyřky, mocného Bruna, jelikož se domnívají, že zná nějaké Pokémonové tajemství, které by Ashovi v lize pomohlo. Dozvídají se ale, že na úspěchu závisí jen tvrdá práce a Bruno sám jim to dokazuje, když efektně chytá obrovského Onixe, který naše hrdiny napadl.
Starověká hádanka v Pokémopolisu – ukázkový obrázek

Starověká hádanka v Pokémopolisu

Anglický název: The Ancient Puzzle of Pokémonpolis

Ash při tréninku objevuje záhadnou věc. Poté se od doktorky Eve dozvídá o Pokémopolisu, starobylém městě, které zde zaniklo. Vinou Rakeťáků se ale vrací dávná zhouba, která zničila celé město-dvě síly temnot zápasící v nekonečném souboji…
Zlý až na kost – ukázkový obrázek

Zlý až na kost

Anglický název: Bad to the Bone

Turnaj Pokémonové ligy již brzy začne, a proto se vydává do místa, kde se turnaj odehrává-Indigové nížiny. Cestou pomáhá zoufalému samurajovi, který vinou Rakeťáků přišel o všechny své odznaky…
Plamenné zahájení turnaje – ukázkový obrázek

Plamenné zahájení turnaje

Anglický název: All Fired Up!

Ash už se nachází v Indigové nížině, odkud je právě nesen oheň z Moltrese-plamen Pokémonové ligy. Ash se snaží jak jen může, aby mohl nést plamen sám. Když už se tak stane, je na stadiónu při zahájení turnaje ukraden Rakeťáky. Objuvuje se ale Moltres a navrací vše do pořádku.
První zápas – ukázkový obrázek

První zápas

Anglický název: Round One - Begin!

Aby se Ash dostal do Indigového stadiónu, musí nejdříve vyhrát souboje na čtyřech zápasištích. Nyní bojuje na vodním zápasišti proti namyšlenému Mandymu. Ashův Krabby (poté Kingler) poráží mandyho Exeggutora, Seadru i Golbata. Ash vyhrává.
Oheň a led – ukázkový obrázek

Oheň a led

Anglický název: Fire and Ice

Ze začátku dílu Ash vyhrává na Kamenném zápasišti. V noci řeší dilema s obsazenými PokéCentry. Poté bojuje na Ledovém zápasišti. Jen tak tak Ash poráží silného Arcaninea a tak získává své 3. vítězství v lize.
Napínavý čtvrtý zápas – ukázkový obrázek

Napínavý čtvrtý zápas

Anglický název: The Fourth Round Rumble

Na začátku prohraje v zápase Gary-tímto jeho účast v lize končí. Na Ashe ale teď čeká zápas na čtvrtým, travním zápasišti. Jeho protivnicí je Janet. Ashův Bulbasaur poráží jejího Bweedrilla i Scythera, poté je ale ostudně poražen slaboučkým Bellsproutem. To samé Pikachu. Nakonec Ash posílá silného a odolného Muka, který mu přináší další vítězství.
Opravdový přítel – ukázkový obrázek

Opravdový přítel

Anglický název: A Friend In Deed

V tomto díle Ash potkává Richieho, účastníka Pokémonové ligy. Stanou se z nich nejlepší přátelé, vždyť si jsou ve všem tak podobní...
Jaký přítel, takový soupeř – ukázkový obrázek

Jaký přítel, takový soupeř

Anglický název: Friend or Foe Alike

Konečně Ash bojuje o vítězství celého turnaje na Indigovém stadiónu. Ale bohužel je poražen. Ironické je, že právě svým nejlepším přítelem Richiem. Mimochodem, Ash prohrál pouze kvůli Charizardovi, který svým chováním odmítl bojovat.
Přátelé navěky – ukázkový obrázek

Přátelé navěky

Anglický název: Friends To The End

Ash se velmi lituje, že prohrál 5. kolo. Když Richie svádí svůj 6. zápas, také prohrává. Poté se oba sejdou a slíbí si, že se stanou Mistry Pokémonů. Večer začíná slavnostní ceremoniál. Turnaj je ukončen, Ash se rozlučuje s Richem a odchází domů.
Panika v Oblázkovém městě – ukázkový obrázek

Panika v Oblázkovém městě

Anglický název: Pallet Party Panic

Celé Oblázkové město slaví na počest dobré reprezentace Ashe. Oslavu ale překazí Rakeťáci. Poté Ash dostává od Oaka úkol. Musí na Mandarinkový ostrov a přinést mu odtamtud speciální Pokéball. Ash se vydává na cestu a ocitá se v lese, kde potkává starého známého Spearowa (nyní už Fearowa) známého z prvního dílu. V zápase mu ale pomáhá jeho nově vyvinutý Pidgeotto. Na konci dílu Ash pouští Pidgeota, aby chránil před Fearowem ostatní svého druhu.

  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní