Anime

Seriálové řady >> Indigová liga

Napínavý čtvrtý zápas

Další díl točící se kolem zápasů v Pokémonové lize začíná soubojem na Kamenném zápasišti. Ash, s Brockem a Misty, je zde nyní jen jako divák, sledující souboj favorita Pokémonové ligy Garyho a mladé dívky. Oba zápasníci mají za sebou dvě vítězství, takže nyní se čeká na rozhodující zápas. V tom se účastní Garyho Nidoking a oponentčin Golem. Gary zahajuje zápas Rohovým útokem (Horn Attack) Nidokinga. Golem protivníka ale včas za roh chytá a používá Seismický vrh (Seismic toss). Nidoking je poražen a Gary v tomto zápase prohrává!

Ash je velmi překvapen Garyho prohrou. Gary, na rozdíl od svých faninek, si z prohry nic nedělá a odjíždí. Vždyť jeho účast v lize tímto končí. Ash se rozmýšlí, zda vůbec má zde ještě šanci on. Je ale povzbuzen Brockem a rychle se vydává k poslednímu, Travnímu zápasišti, kde právě začíná jeho další zápas. Ash už stojí na Travním zápasišti. Brock a Misty už mu neradí ze zálohy, jsou nyní jenom diváky, jelikož Ash chce zápas zvládnout sám. Přichází Ashův oponent-mladá dívka jménem Janet. Ash vysílá Bulbasaura, Janet Beedrill. Beedrill používá náraz (Tackle), Bulbasaur se útoku vyhýbá. Bulbasaur používá Listovou břitvu (Razor leaf), Beedrill používá Protiúder (Counter) svým žihadlem. Bulbasaur se žihadlu vyhýbá. Bulbasaur používá poté Pijavičí semínko (Leech seed), které se zabodává Beedrillovi do žihadla a začne mu vysávat energii. Bulbasaur vše završí Nárazem (Tackle) a Beedrill je poražen.

Janet nyní proti Bulbasaurovi vysílá Scythera. Scyther používá Seknutí (Slash), Bulabasur se útoku vyhýbá. Poté Scyther používá Rychlý útok (Quick Attack), tím už Bulbasaura zasahuje. Bulbasaur používá švih svými výhonky (Vine Whip), ale Scyther se rozděluje (Double Team) na tři. Bulbasaur ale nakonec používá opět Švih výhonky (Vine Whip) proti všem třem Scytherům a tím Ash vyhrává podruhé.

Janer nyní vysílá roztomilého Bellsprouta. Ash se domnívá, že od vítězství ho dělí jen malinký krůček, ale mýlí se! Bulbasaur používá Náraz (Tackle), ale Bellsprout bere Bulbasaurovi energii útoku (Absorb) a používá jeho útok proti němu. Tento proces trvá tak dlouho, až Bulbasaur nepadne. Nyní Ash prohrál a nemůže uvěřit tomu, že nad ním vyhrál malý Bellsprout. Ash vysílá Pikachua, který používá Elektrický útok (Thunder Shock). Bellsprout se útoku vyhýbá a používá dvojitou Listovou břitvu (Razor Leaf), avšak mine. Poté Pikachu zasahuje svým Bleskovým útokem (Thunder Bolt) Bellsprouta. Tomu ale útok vůbec neubližuje! Poté se Pikachu snaží vyhrát různým bojovým boxováním a kopáním. Vyhýbající se Bellsprout ale pořádně nakopne Pikachua-Zápas je u konce.

Ash poraženého Pikachua odvolává a používá místo něj Muka, kterého si před nedávnem vzal od Profesora Oaka. Bellsprout se snaží svými bojovými útoky porazit Muka, ale naráží jen do bláta a Mukovi tím nepřináší žádná zranění. Poté používá Listovou smršť (Razor Leaf), listy se ale pouze zarazí o Mukovo bahnité tělo. Nyní je řada na Mukovi. Ten zalehává Bellsprouta (Body Slam) a po chvilce se ukazuje, že Bellsprout není schopen pokračovat. Celý zápas je u konce. Vítězství nyní opět získal Ash. Ashův sen už se blíží k cíli. Mladý hrdina už vyhrál na všech čtyřech zápasištích a nyní bude bojovat s těmi nejlepšími na Indigovém stadiónu.

Konec

~Napsal/a Mewtwo

Ash se vydal na čtvrtý zápas kde se měl setkat s travními pokémony. Ještě předtím prohrál Gary Oak zápas. Tím pádem celé Oblázkové město fandí Ashu Katchemovi. Před zápasem Ash zatelefonoval profesoru Oakovi, aby mu poslal Muka. Proti němu nastoupila Janet Fischerová. Všichni na stadióně fandily ji jen Misty, Brock, profesor Oak a paní Katchemová fandily Ashovi. Brock se do Janet hned zamiloval. A Misty ho napomínala, že musí fandit Ashovi. Zápas začal. Janet si vybrala Beedril. Ash naopak Bulbasaura. Chvilku prohrával jenže pak Ash řekl Bulbasaurovi, ať dá "pijavičí semínko" a to Beedril dostalo. Místy dodala: Doufám že nemá vic pokémonů jako je Beedril.A Brock: Já zas doufám že nemá kluka. Jako druhého pokémona si Janet nasadila Scythera. Opět Bulbasaur prohrával, ale zápas vyhrál. Jako posledního pokémona si nasadila Bellsprouta. Ten porazil Bulbasaura i Pikachu a tak tam Ash dal Muka a ten zápas vyhrál. Ash vyhrál tedy čtvrtý zápas.

To be continued .

~Napsal/a Tomáš Smrček


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní