Anime

Seriálové řady >> Indigová liga

Cesta do pokémonové ligy

Ash, Misty a Brock se svými pokémony pokračují v cestě do Rumělkového města, kde chce Ash získat další odznak. Potkají mladého trenéra který svého Rattata trénuje formou hry s naprosto neškodnými protivníky. Ash ho velmi rychle porazí a chlubí se, že je to už jeho desátý vítězný zápas! Možná, že to není úplně pravda, Ash často zvítězil náhodou a také některé odznaky získal spíše z dobré vůle než po tuhém boji. Ale teď se dost vytahuje. Poražený trenér v něm opravdu vidí ostříleného borce, a tak navrhne, aby zkusil porazit i trenéra jménem A.J. Ten má vlastní stadion, sice neschválený Pokémonovou ligou, ale zatím vyhrál všech svých 98 zápasů bez jediné porážky. Ash si opravdu věří, takže ani toto skóre ho nezastaví a hned vyráží na stadion.

Je poznat, že A.J. klade velký důraz na tvrdou fyzickou přípravu, svou i svých pokémonů. Svůj vzhled ještě zvýrazňuje tmavě zelenými vlasy. Ashe nepovažuje za příliš nebezpečného protivníka. Přesto však přijme jeho výzvu, a zápas může začít. A.J. zvolí zemního pokémona Sandshrew. Ash, po úvaze a zkušenostech z minula vybere létajícího pokémona. Předpokládá, že bude mít se zemním typem jednoduchou práci. Zpravidla to tak bývá, ale tenhle Sandshrew je velice dobře trénovaný, a naprosto proto hravě porazí Ashovy pokémony: Butterfree i Pidgeota. A.J. si může připočítat 99. vítězství. Ashovi vrtá prohra v hlavě, to snad musel být nějaký podvod! Vloudí se do haly, ve které kde A.J. svoje pokémony trénuje. Ala tady poznává, že za vítězstvím je velice tvrdý trénink. Sandshrew právě trénuje skoky do vody (přestože zemní pokémoni vodu nesnášejí), Beedrill a Butterfree spolu trénují ve vzduchu, Rattatové proskakují obručí. A.J. dohlíží a práská bičem. Tohle se ale Ashovi nelíbí, je zvyklý na dobrovolnost při tréninku a donucování mu připadá špatné a nemorální. Debata o správném způsobu tréninku brzo přeroste v šarvátku mezi Ashem a A.J. Zatím Misty a Brock, kteří Ashe v jeho názorech příliš nepodporují, zvědavě okukují tréninkové postupy a metody. Každý pokémon dostává speciální stravu přizpůsobenou jeho potřebám i zátěži v tréninku. Pak se nemůže stát, že by některý byl "vypasený" jako Pikaču (jak jej vcelku správně ohodnotil A.J.). Zajímavý je i posilovač svalů, který má Sandshrew na sobě. A.J. vypráví, že je to jeho první pokémon, a on jej již dlouho trénuje, svého aby mu pomohl stát se nejlepším trenérem všech dob. A nutno říci, že k tomu má asi blíž než Ash.

Zatímco se A.J. a Ash dohadují, Pikaču zkouší, po vzoru Sandshrew, vybavení posilovny. Zvedat stejně velkou činku jako Sandshrew se mu nedaří, nasadí si tedy jeho posilovač svalů. Pružiny jej však zkroutí do kuličky, na rozdíl od Sandshrew s nimi Pikaču ani nehne.

V té chvíli na stadion ve velikém balonu přiletí Rakeťáci, a jako obvykle hledají Pikaču. Zkrouceného pružinami jej přehlédnou a místo něj ve zmatku odnesou Sandshrew.

Když A.J. jeho zmizení zpozoruje, zorganizuje pátrání. Ash tvrdí že Sandshrew mu určitě utekl sám, a navíc se pokouší přesvědčit ostatní jeho pokémony aby se přidali k němu, budou se mít mnohem lépe. Neuspěje. U trenéra A.J. drží pokémony něco jiného než práskající bič, je to společná touha něco dokázat.

Mezitím nešikovným Rakeťákům Sandshrew sám uprchne a vrací se na stadion. Za sebou táhne Meowtha, který se mu zakousl do ocasu. A tak je náhle jasno, kdo za tím zmizením vězel. Jessie a James spustí svou básničku, a na závěr urazí A.J. poznámkou o "druhořadém Sandshrew". Tomu se to pochopitelně nelíbí a okamžitě je vyzve na svůj stý zápas. Rakeťákům nezbývá než přijmout regulérní souboj. Povolávají do boje Ekanse a Koffinga. Ti vzdorují útokům Sandshrew jen chvíli. Závěrečný seismický útok pak odmrští nejen oba pokémony, ale i oba Rakeťáky ze scény. A.J. tak dosáhl stého vítězství. Nyní hodlá zavřít stadion a vydat se se svými dobře trénovanými pokémony do pokémonové ligy. Ash a jeho přátelé také odcházejí, čekají je další dobrodružství

~Napsal/a Carp


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní