Anime

Seriálové řady >> Indigová liga

Zápas o odznak

Ash a jeho kamarádi došli do dalšího města aby si Ash vybojoval osmý podzemní odznak. Ash ale najednou zahlédl Garyho. Gary si také přijel pro odznak ale už pro jedenáctý! A tak šel Gary na stadion. První zápas Gary vyhrál, druhý taky, ale třetí Pokémon byl jaksi neznámý. Gary proti němu poslal Articuna a Nidokinga ale marně. Gary poprvé prohrál. Ale bylo tu jedno nejasné - ten trenér byl šéf Rakeťáků. Zrovna měl práci a tak svěřil Jamesovi a Jessi úkol aby se postarali o stadion. Ash šel samozřejmě na stadion se pokusit zápasit o osmý podzemní odznak. Rakeťáci si zvolili Machampa. Ash samozřejmě první dva zápasy prohrál, ale pak s Pikachuovím útokem Rakeťáky porazil. Rakeťáci mu nechtěli dát odznak, ale Ash je potrestal výbuchem a tak když Rakeťáci odlétali ze scény, spadl jim odznak a Ash ho získal

Naši přátelé dorazili do Chromového města, kde chce Ash získat svůj osmý odznak: Pozemní. Je to již rok, co zde byli naposledy, mezitím byl ve městě vybudován nový pokémoní stadion. Ash je celý žhavý do zápasu a Pikaču jej v jeho zápalu podporuje zapálením ohně.

Skupinka potká Garyho s houfem fanynek. Má již 10 odznaků a škádlí Ashe výrokem, že přišel jen aby nabídl místnímu trenérovi stadionu zápas, kdyby se chtěl utkat se skutečným mistrem.

Stráže vpustí Garyho dovnitř, ale Ashe ne, podle regulí stadionu, smí být vevnitř jen jeden trenér. Zklamaného Ashe chce utěšit Togepi, který jej zezadu hladí po hlavě. Ash myslí, že je to Pikaču. když se otočí, je Togepi nešťastnou náhodou vymrštěn vzhůru, kde jej shodou okolností uchopí do zobáku Moltres a odnáší jej pryč. Misty se na Ashe rozzlobí, ale pak se všichni společně vydají Togepiho hledat.

Rakeťáci z úkrytu sledují okolí. Nevidí naše přítele ani Pikaču. Náhle něco udeří Jamese do zad. Je to padající Togepi, James však myslí, že jej Meowth kopl. Dojde k hádce, která ale skončí, jakmile Togepi proběhne mezi mini a objeví se před nimi. Rakeťáci hned mají plán! Chytí vzácného a roztomilého pokémona a šéf je určitě pochválí. Jessie se za Togepi pustí riskantní cestou po položených trámech spojujících ve výšce střech dva domy. Trámy Togepiho udrží, ale pod Jessií se prolomí. Nakonec se Togepi nechá chytit a Rakeťáci jej přinesou šéfovi.

Mezitím Gary bojuje v aréně pokémonského stadionu. Podle pravidel má každý právo použít tři pokémony. První dva zápasy Gary vyhrál, když porazil Golema a Kinglera, ale pak trenér stadionu otevřel tajné dveře, ze kterých vyšla podivná pancéřovaná postava, pokémon, o němž nebyla v pokédexu žádná informace! Garyho Nidoking i Artcune jsou poraženi a Gary prohrává. Tajemný pokémon se zdá být neporazitelný.

Rakeťáci jsou u šéfa a nabízejí mu Togepiho. Šéf chce vědět, co tento pokémon umí. To, že je roztomilý, je mu málo. Než se stačí rozzlobit, zazvoní telefon, a šéf je naléhavě odvolán k nějaké havárii. Narychlo předává celý stadion do opatrování Rakeťákům a odchází. Rakeťáci jsou opojeni neočekávaně získanou mocí a ani si nevšimnou, že Togepi odchází chodbami pokémonského stadionu pryč.

Naší přátelé hledají Togepiho. Běží městem, rozhlížejí se a volají "To-ge-pi!". Také Pikaču jim pomáhá a při běhu volá jak může "Pi-pi-pi!". Najednou zaslechnou Togepiho hlas za bočními dveřmi do stadionu. Společnými silami dveře otevřou a shledají se se svým pokémonem. Na zemi v chodbě však leží bezvládný Gary i jeho fanynky. Ash Garyho probudí, a ten mu poví o tajemném pokémonu, který je nejen velmi silný, ale i zlý. To se Ashovi nechce věřit, pokémoni přeci nemohou být sami od sebe zlí.

Objeví se Rakeťáci a spustí svou znělku. Misty je přeruší, že to už znají a je to pořád stejné. Jessie však odporuje, že dnes je všechno naopak jiné. Oni jsou trenéry stadionu. Když se Ash vzpamatuje, vyzve je k zápasu o Pozemní odznak. Pravidla jsou jasná: tři proti třem pokémonům. Jessie trvá na tom, že při zápase musí trenér stát na vyvýšené plošině, které jsou na opačných koncích arény. Brock a Misty zrazují Ashe, může to být nějaká past. Ale Ash přišel zápasit o odznak a nehodlá to vzdát, vystoupí tedy na plošinu. Zápas začíná a záhy se ukazuje, proč má být trenér na plošině. Cítí na ní stejnou bolest jako jeho pokémoni. Zprvu prohrává Ash, ale nevzdává to. Pak nasadí do boje Pidgeota a teď zase bolest cítí Jessie. Nadává Jamesovi, proč to nastavil na obě strany stejně. On odpovídá, že myslel, že stejně všechny zápasy vyhrajou a proto by to nemělo vadit. Meowth drží v packách jakýsi ovladač se dvěma tlačítky a říká, že to má pojištěné ještě tímto zařízením. Gary mu znemožní ovladač použít. Jessie ztratí trpělivost a pošle do boje další dva pokémony nad povolený počet. Arboka a Weezinga. Na námitku Brocka, že je to proti pravidlům odpoví, že ona je trenér stadionu a určuje pravidla. Ash tedy taky změní pravidla a posílá do boje Pikaču. Ten, jako obvykle, oba známé Rakeťácké pokémony vyřadí z boje. Vítězství Ashe je jasné. Dožaduje se proto svého odznaku. Jessie mu ho nechce dát a zdůvodňuje to tím, že je přeci podvodnice. Geryho fanynky skandují oslavný pokřik na Ashovo vítězství. Také Gary uznává, že Ash předvedl dobrý zápas. Jen podotýká, že onoho tajemného pokémona by Ash taky neporazil.

Odněkud se přibatolil Togepi a uchopil Meowthův ovladač. Stisknul obě tlačítka současně. Velitelské stanoviště s Rakeťáky je vymrštěno do vzduchu a s ním i oni mizí ze scény. Drobné úlomky padají k zemi a mezi nimi i Pozemní odznak, který Ash chytí a právem si jej připne k ostatním na vnitřní stranu své haleny. Začínají ale padat stále větší kusy, hroutí se strop. Všichni utečou do bezpečí těsně před tím, než se celý stadion zhroutí a srovná se zemí.

Stadion tedy zmizel. Ash se však raduje, že získal osmý odznak a může vstoupit do pokémonové ligy. Misty se ho ptá, kde to je. Ash to neví, ale neví to ani ostatní. Půjdou se tedy zeptat profesora Oaka do Oblázkového města!

~Napsal/a Carp


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní