Anime

Seriálové řady >> Indigová liga

Útok prehistorických Pokémonů

Nyní se naši přátelé vydali do Dědečkova kaňonu, kde právě šílí horečka týkající se vykopávání zkamenělin, které dříve bývali Pokémony, kteří žili v pravěku. Mezi "zkamenělinové nadšence" patří i Gary a Rakeťáci (Team Rocket). Ti druzí zmiňovaný se rozhodnout kopat ve velkém a položí ke skále dynamit. Jak tohle Ash, Místy a Brock zjistí, snažejí se Rakeťáky zastavit. Brock a Místy jdou varovat všechny v kaňonu a Ash se Sqirtlem pronásledují hořící roznětku. Sqirtle se jí snaží svým vodním dělem (water gun) uhasit,. Ale nedaří se mu. Ashe a jeho Pokémona začínají pronásledovat i Rakeťáci, kteří se snaží zastavit Sqirtla při snahách o uhašení roznětky. Ovšem celé tohle divadélko končí přímo v blízkosti dynamitu, kterému Sqirtle nezabránil ve výbuchu. Otřesný hluk, který výbuch doprovází, zazní v celém kaňonu a pod Ashem, Sqirtlem, Jesse, Jamesem a Meowthem výbuch roztříští zem. Nyní zmiňované postavy padají přímo do útrob jakéhosi tmavého podzemí. K díře v zemi přibíhají Místy, Brock a Jenny. Vytahují Sqirtla, který nespadl do jámy a snaží se vyhrabat kamení, které uzavřelo jámu Mezitím Ash s Rakeťáky poznávají nové, zde žijící ale jinak vymřelé prehistorické Pokémony. Jsou jimi Kabuto, Kabutops, Omanyte a Omastar. Ash se proti nim snaží bránit, ale Charmeleon, kterého vyslal, ho neposlouchá. Začíná honička, při které se Ash a Rakeťáci snaží uniknout spárům pronásledujících prehistorických tvorů. Celé to končí tím, že se prehistoričtí Pokémoni rozutečou a přilétá ještě nebezpečnější tvor- Aerodactyl. Mezitím už Místy, Brock a mnoho dalších lidí z kaňonu vyhrabali kamení, které bránilo vstupu do díry. Aerodactyl chytá Ashe a vylétává na čerství vzduch. Na jeho ocas přiskakují Pikachu a Charmeleon, kteří se tím dostávají pryč z díry. Ash však to má horší. Aerodactyl se s ním uhnízdil na skále a chystá se ho sežrat. Mezitím se Charmeleon vyvíjí v létajícího Charizarda, aby se ve vzduchu mohl utkat s Aerodactylem. Nastává vzdušná honička, při kterém Aerodactyl držící Ashe uniká před Charizardem. Do kaňonu nyní však přichází Jigglypuff, který začíná zpívat. Ukolébavka uspí Aerodactyla, Charizarda a všechny lidi kolem. Aerodactyl padá na zem, společně s ním i Ash i Charizard. Ash padá na Charizarda, a te a s ním hladce přistává. Aerodactyl padá do díry. Pádem však zavadí o kameny a tím znovu uzavírá za sebou východ z jeskyně, ve které jsou uvězněni Rakeťáci. Nakonec, když se všichni probudí, Ash nalézá jakési vajíčko a odchází společně s Brockem, Místy a Pikachu z kaňonu. Cestou mu Brock bere nelezené vajíčko s úmyslem starat se o něj.

Konec

~Napsal/a Mewtwo

Naši přátelé se na své cestě dostali do Dědečkova kaňonu, krásného přírodního úvaru, který skrývá své tajemství.Potkají spoustu lidí s krumpáči a dalším nářadím. Od Gerryho se Ash dozví, že tu právě propukla "zkamenělinová horečka". Všichni ti lidé jdou kopat a nalézat prehistorické pokémony. On, Gerry, pochopitelně bude zase nejlepší, což mu veršovanými slogany potvrzuje i skupina jeho fanynek. Ash si takové výpady nenechá líbit a zapojí se do hledání s upřímnou vírou, že Gerryho předčí. Jen Brock soudí, že pokémony, kteří po tisíciletí odpočívají by měli nechat v klidu. Gerry zanedlouho ohlásí svůj nález, za bouřlivých ovací fanynek. Podle tvaru soudí, že jde o zkamenělý mozek prehistorického pokémona. Jde se pochlubit, po krátkém prozkoumání mu však archeolog sdělí, že je to jen zkamenělý prehistorický pokémonní trus.

Na scéně se zase objevují Rakeťáci. Jdou na to, jako vždy, po svém. V kaňonu položili velkou dynamitovou nálož, chtějí celé údolí zasypat, aby nikdo nemohl kopat, a pak chtějí objevit všechno sami. Naši přátelé naštěstí jejich plány zaslechnou a hned jednají. Brock a Misty jdou do údolí varovat kopáče před nebezpečím. Ash si vzal za úkol zabránit odpálení nálože. Přišel však pozdě, Meowth již zapálil doutnák, a jeho plamínek rychle míří k náloži. Sqirtlovi se stále nedaří strefit vodním dělem plamínek a tím jej uhasit. Navíc Rakeťáci vyslali Arbooka a Weezinga, aby mu v tom bránil. V zápalu boje se všichni kolem doutnáku skutálí do údolí, velmi blízko dynamitové nálože. První se probere Pikaču, ale stačí jen zahlédnout, jak kolem nich proběhne plamínek doutnáku a v zápětí se ozve veliká detonace. Pukne dno údolí a všichni, Rakeťáci, Ash a Pikaču, se zřítí do hlubin. Hned nato se ovšem sesunou okolní skály a otvor opět zasypou.

Na místo přibíhá Misty, Brock a Jenny. Naleznou jen Squirla, proto okamžitě zahajují záchranné práce. Do údolí se těžká technika nedostane, vše se bude muset udělat ručně. Naštěstí jim vydatně pomáhá Brockův Geodude.

Mezitím se dole v podzemní dutině zvolna probírají ti, kteří tam spadli. Napřed se začnou vzájemně obviňovat, kdo za to může, ale k Meowth má rozumný názor, že je třeba se hlavně snažit dostat ven. Nebude to snadné. Jsou sice v ohromné jeskyni, ale strop je zavalený a navíc se v okolních chodbách objevují podivná světýlka. Jsou to oči prehistorických pokémonů Kabuto, Kabutops, Omanyte a Omastar. Tyto druhy nevyhynuli a nezkameněli, ale tady v podzemí po celé věky spali. Nyní jsou dost naštvaní, což je po takovém probuzení pochopitelné. Chystají se zaútočit. Ash se snaží je zastavit s pomocí Charmeleona, ale ten jej stále neposlouchá a o zápas nejeví nejmenší zájem. Rozvalí se nejenom z balvanů a sleduje, co se bude dít. Rakeťáci vyslali Arbooka a Weezinga, ale ti místo aby útočili, jen před prehistorickými pokémony utíkají. Situace začíná být kritická. V posledním okamžiku se náhle houf prehistorických pokémonů zarazí a vzápětí všichni bleskurychle zmizí v temných koutech jeskyně. Než si Ash i Rakeťáci stačí vydechnout, objeví se příčina obratu situace, přilétá opravdu nebezpečný prapokémon - Aerodactyl. Zatím se Brockovi, Misty a dalším na povrchu podařilo prorazit zával. Aerodactyl zavětří čerstvý vzduch, popadne Ashe a vylétá otvorem ven. Za jeho ocas se ještě stačí zachytit Pikachu a Charmeleon. Ti však hned na povrchu odpadnou. Aerodactyl unáší Ashe vzhůru a usazuje se s ním na nedaleké, ale vysoké skále. Objevení Aerodactyla probralo Charmeleona z nečinnosti, který hned za ním vylétá z podzemí. Ve vzduchu se mění na Charizarda, asi jediného pokémona, který se může s Aerodactylem měřit. Ash chvíli doufá, že to udělal kvůli němu, ale Charizarda láká jen boj. V nastalé vzdušné honičce Aerodactyl stále Ashe pevně drží. V kaňonu se v tu chvíli objeví Jigglypuff. Vidí ohromný přírodní amfiteátr a mnoho lidí. To se mu zdá vhodné k hudební produkci a proto hned začne zpívat. Jeho písnička jako vždy všechny postupně uspí. Aerodactyl usíná v letu pouští Ashe a padá zpět do jeskyně. Zavadí o okraj díry a padající kameny opět podzemní prostor uzavřou. Usíná i Charizard a padá k zemi, spící Ash naštěstí padne na něj, do měkkého.

Když se všichni probudí, mají jako obvykle obličeje pokreslené od naštvaného Jigglypuffa. Důstojnice Jenny prohlásí, že Dědečkův kaňon jako nebezpečné místo se uzavírá. Navíc vyhlásí zákaz jakýchkoliv dalších vykopávek v něm.

Naši přátelé odcházejí. Ash nalezl jakési vajíčko, které si odnáší sebou, Brock jej od něj převezme a slibuje, že se o něj bude starat, dokud nezjistí, co tento nález vlastně je.

Rakeťáci se probouzejí v podzemní jeskyni obklopeni prehistorickými pokémony. Nezdá se, že by bylo snadné odsud uniknout

~Napsal/a Carp


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní