Anime

Seriálové řady >> Indigová liga

První zápas

Nyní už je Ask konečně v Pokémonové lize, turnaj může začít. Ash se jde přihlásit a od mladé dívky, která si půjčila Ashův PokéDex k přihlášení se dozvídá, že nejdříve musí bojovat ve čtyřech zápasištích (Vodní, Travní, Kamenné a Ledové), a až poté může bojovat na Indigovém stadiónu. Nyní Ash aktivuje přístroj, který vybere Ashovo první zápasiště-vodní. Jeho protivníkem bude hoch jménem Mandy. Mezitím se Rakeťáci (Team Rocket) přestrojení za reportéry televize LCN snaží ukrást účastníkům ligy Pokémony. Narážejí na záhadného Mandyho, který je odmítá.

Do Ashovo zápasu ještě nějaký ten čas zbývá, a tak se prochází s přáteli po táboře. Misty mu nabízí své vodní Pokémony, kteří by se mu do Vodního zápasiště hodily, ale Ash odmítá. Podle jeho slov mu Squirtle stačí. Cestou naráží na Garyho, který má zase ostrý jazyk. Ash se dozvídá, že Gary nyní zápasí na Ledovém bojišti. Nyní však Ash má telefon. Volá mu profesor Oak, který mu nabízí výměnu některých Pokémonů, aby si tak mohl utvořit dobrý tým. Ash si tedy bere Krabbyho, vodního Pokémona. I když mu to Misty rozmlouvá, že Krabbyho ještě ani jednou netrénoval, tak zbytečně. Nyní však Ash potkává Mandyho, svého brzkého protivníka. Je ale překvapen jeho namyšleností a když si s ním nechce ani popřát rukou, raději odchází. Po chvilce vidí Ash v televizi Garyho-čerstvého vítěze boje v Ledovém zápasišti.

Později se Ash konečně dostává do Vodního zápasiště, kde nyní bojují dva chlapíci. Ten první má Tentacruela a dvě prohry, ten druhý, vyhrávající, má nasazeného Seakinga, který svým rohovým útokem (Horn Attack) Tentacruela i jeho trenéra definitivně poráží. Nyní však už nastupují další zápasníci. Ash a jeho protivník Mandy. Ještě před zápasem se snaží přestrojení Rakeťáci Ashe povzbudit, ale jsou odvedeni strážnicemi Jenny. Nyní boj začíná.

Mandy posílá Exeggutora a Ash Krabbyho. Exeggutor používá Psychickou Vlnu (Psywave), ale Krabby uniká skokem do vody. Exeggutor svojí Psychikou (Psychic) dělá z vody vodní vír, do kterého je Krabby polapen. Ash se snaží vyměnit Krabbyho, ale nemůže ho zacílit, jelikož se pořád ve víru otáčí. Exeggutor používá Vajíčkové bomby (Egg bomb). Krabbymu se ale podaří dostat se z vody a používá proti Exeggutorovi svůj Stisk Klepetem (Vicegrip). Exeggutor se marně snaží použít Hypnózu (Hypnosis), Krabby ale používá svůj Pohled (Leer) a poté ještě Náraz (Stomp). Mandyho Exeggutor je poražen, Krabby se vyvíjí v Kinglera.

Mandy vysílá Seadru, který je velmi hbitý (Agility). Ani Kinglerovo Vodní Dělo (Water Gun) či Bublinky (Bubble) nedokáží trefit mrštného Seadru. Nakonec se mu to ale podaří. Poté Kingler používá ještě Bouchnutí Klepetem (Crabhammer) a tím Seadru poráží. Nyní si Mandy přestává být už tak sebejistý, vždyť už dvakrát prohrál. Nyní ale posílá do boje svůj trumf, velmi rychlého Golbata. Brock se strachuje, protože podle něho je Golbat ve výhodě a Misty radí, aby si Ash zvolil Pikachu, ale ten odmítá. Kingler skáče do vody a Golbat se snaží použít svůj Strhující Útok (Také Down), ale marně, Kingler používá Klepetový Stisk (Vicegrip). Golbat zasahuje Kinglera svým Břitvovým útokem (Razor Wind), ale Kingler odolává a používá Paprsek (Hyper Beam), a tím Golbata poráží.

Ash vyhrál třikrát za sebou. Porazil Mandyho bez jediné své prohry. Brock se dívá do trenérské knížky, podle níž by se měl trenér po vyhraném souboji chovat důstojně. To se ale o před kamerami tancujícímu a na sebe upozorňujícímu Ashovi říci nedá.

Konec

~Napsal/a Mewtwo


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní