Anime

Seriálové řady >> Indigová liga

Bulbasaurova tajemná zahrádka

Ash na své pouti do Růžového ostrova (Cinnabar Island) potkává chlapíka, který ho vyzívá k boji. Ash výzvu přijímá, vysílá Bulbasaura. Svalnatý chlápek Rhyhorna. Rhyhorn ze začátku vede, když naráží vší kamennou silou do Bulbasura. Ash ho chce odvolat, ale Bulbasaur se staví na odpor. Nakonec díky rychlým technikám Bulbasaur Rhyhorna poráží. Ash je rád, ale Bulbasaur s boulí na hlavě po zápase se začíná svíjet v bolestech. Jeho cibulka na zádech začíná bíle zářit.

Ash nemarní čas a bere Bulbasaura do blízkého střediska (Poké Center). Když Sestra Joy ho odnáší pryč, všimne si Misty, jak zvadlá květina, kolem které se Bulbasaur dostal, rozkvetla. Po chvilce přináší Ashovi další novinu. Bulbasaur není nemocní, on se vyvíjí. Ash je samozřejmě rád. Doslýchá se také od Joy další věc. Vždy jeden den v roce se schází všichni Bulbasauři do jakési mýtické zahrádky. Zahrádku ještě nikdo neviděl, žije tedy mezi lidmi jenom jako představa. Bulbasauři, kteří se ceremoniálu účastní, se poté vyvinou. Při pohledu z okna Ash vidí, jak se třpytící se pyl stahuje po větru a vytváří tím zajímavý pohled. Už je noc. Naši hrdinové přespávají v Poké Centru. Pikachu se vzbouzí-slyší někoho jít. Bulbasaur je ten, který nyní opouští středisko. Pikachu ho venku zastaví a dají se do řeči (V německé verzi jsou při tomto rozhovoru typu: "Bulba, Bulba-Bulbasur, Pikachu?, Pika-chu…" titulky, ve kterých se divák dozví, o co vlastně jde), ve které se Bulbasaur zmiňuje, že by se měl účastnit ceremoniálu a poté se vyvinout. To ale nechce, chce takhle zůstat. Pikachu mu poví, ať se řídí tak jak sám chce. Bulbasaur se tedy rozhodne do zahrádky nejít. Jeho plán mu ale překazí několik jiných Bulbasaurů, kteří ho svými výhonky drží a odnášejí do zahrádky. Pikachu je chce porazit elektrickým útokem, ale Bulbasaur mu místo toho řekne, ať raději rychle dojde pro Ashe.

Pikachu tak učiní, vzbouzí Ashe elektrickým šokem a snaží se mu říci, co se děje. Ash s Brockem a Misty se tedy vydávají do zahrádky tím směrem, kterým letí oblohou pyl. Nakonec se cesta snaží uzavřít jakýmisi kořeny. Ash s přáteli avšak na poslední chvíli se dostávají za překážku. Před nimi leží zahrádka! Je na ní mnoho Bulbasaurů, kteří vyčkávají. Uprostřed zahrádky je obrovský strom, do kterého se pyl hromadí, po chvilce se otevírá a vychází z něj Venusaur. Začne řvát, i Bulbasauři začnou řvát. Celé tohle pokračuje, až se Bulbasauři začnou vyvíjet.

Ash se kouká, zdali se i jeho Bulbasaur vyvinul. Avšak nikoliv. Ashův Bulbasaur se ze všech sil snaží nevyvinout. Toho si všimne i Venusaur. Bulbasaur klade odpor, a tak Venusaur po něm švihá svými výhonky (Vine whip). Ash však opouští svůj úkryt a staví se výhonkům do cesty. Útok ale nemile odnese on. Poté "dojemně" vyjadřuje Venusaurovi, že Bulbasur je jeho kamarád, že se nemusí vyvinul a podobně.

Všechno ale překazí Rakeťáci, kteří kradou svým vysavačem z balónu všechny Ivysaury a Venusaura. Bulbasaur se je snaží zachránit. Nejdříve používá listovou smršť (Razor leaf), aby prosekl jakýsi pytel, ve kterém Ivysauři a Venusaur jsou. Proud větru z vysavače ale listy odvrací. Poté Bulbasaur začne svojí cibulkou včerpávat energii a pyl-připravuje se na Sluneční paprsek (Solar beam). Jeho použitím zachraňuje unesené Pokémony a poráží Rakeťáky. Poté je od Venusaura a Ivysaurů Ashovo Bulbasaurovi předán hold.

Ceremoniál je u konce a naši hrdinové odcházejí na Růžový ostrov.

Konec

~Napsal/a Mewtwo


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní