Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Anime

Seriálové řady >> Indigová liga

Jaký přítel, takový soupeř

Posledně si Ash našel v Pokémonové lize nového přítele, chlapce stejného věku, Richieho. Ovšem nyní je oba osud postavil proti sobě v jejich 5. zápase. V tu chvílí si oba chlapci slíbí, že toto bude nejlepší zápas v lize. V noci, den před soubojem, Ash přemýšlí o Richiem a o 5. zápase. Mezitím Misty s Brockem sedí u počítače, ve kterém je databáze účastníků Pokémonové ligy a informace o nich. Misty a Brock chtějí Ashovi pomoci, a tak vyhledávají informace o Richiem. Ash se dozvídá, že ve 4. soubojích, ve kterých zatím zápasil, použil pouze 3 Pokémony. Sparkyho, svého Pikachu, Zippa, svého Charmandera a Happyho, což je Butterfree. Misty tvrdí, že Richie používá v zápasech úplně stejné typy, jako Ash- pro Ashe bude tento zápas velmi těžký, podotýká Brock.

Další den, ještě před zápasem, si ráno jde Richie vyzvednout své nyní uzdravené Pokémony z Pokécentra. To samé jde udělat i Ash a se svým kamarádem a budoucím soupeřem se zde potkává. Richie povídá, že mají štěstí, že jsou přátelé. Alespoň bude mít poražený radost, že vyhrál jeho přítel. Mezitím Rakeťáci vymýšlejí další zlověstný plán.

Později, do chatky, ve které Ash s kamarády přebývá, volá Richie. Telefon zvedne Misty a Richie jí pěkně urazí. Poté řekne Ashovi, že mu musí něco říci o jeho Pikachu. Nyní je vidět, že ve skutečnosti volá Jessie, která za pomocí jakéhosi mikrofonu přesně napodobuje Richieho hlas. Ash utíká ven za kamarádem, Brock ho varuje, ať ale nepřijde na zápas pozdě. Ash si z toho ale starost nedělá, on by prý nikdy nezmeškal zápas! Když se Ash nachází s Pikachu nachází na místě, kde se měl s Richiem setkat, uvidí ho. Není to ale Richie, ale pouze jeho loutka! Ash je sítí chycen s Pikachu do pasti Rakeťáků. Ti ho berou do své dodávky a odjíždí s ním daleko od Pokémonové ligy.

V Ashově chatce už Misty a Brock začínají být nervózní, jelikož nemůžou Ashe nikde sehnat. Mezitím se snaží Ash uniknout z dodávky jeho únosců. Rakeťáci si začínají všímat, že se jejich auto plní vodou. To má na svědomí na Ashův příkaz jeho Squirtle. Tím se chlapci podaří uniknout z dodávky a začne pospíchat na Indigový stadión. Rakeťáci ho ale nepřestávají pronásledovat. Ash jim ale pořádně zatopí za pomoci Bulbasaurových švihů výhonky a Pikachuových šoků. Rakeťáci mizí ze scény. Ash opět začne utíkat k lize. Po chvilce ho ale opět přepadávají Rakeťáci jedoucí na kolech. James vysílá Weezinga, který kolem Ashe udělá kouř. Poté Rakeťáci ashovi vyhrožují, že pokud jim nedá svého Pikachu, nestihne kvůli nim zápas. Ash ale bere jedno z jejich kol a rychle odjíždí i s Pikachu na stadión. Rakeťáci ho pořád pronásledují.

Mezitím začíná zápas na Indigovém stadiónu a všichni čekají na Ashe, který není k nalezení. Richie se snaží čekání prodloužit se slovy, že Ash přijde. Misty se neudrží a přiběhne k Richiemu, kterého pěkně seřve. Poté se ale dozvídá, že on nikomu nevolal.

Začíná se stmívat, a Ash je na cestě k stadiónu. Team Rocket ale nad Ashem letí balónem a pomocí speciálního chytáku ho berou i s kolem na balón. Ash ale povolává Pidgeotta, na něk si sedá Pikachu, který svým elektrickým šokem zničí koš balónu, a tak Rakeťáci spadnou dolů do lesa. Ash se pořád drží provazu s lapadlem, který visí z balónu. Pidgeotto poté balón bere a snaží se ho odtáhnout na stadión. Mezitím na stadióně čekání na Ashe skončilo. Rozhodčí prohlašuje Richieho vítězem. Ten ale pořád trvá na tom, aby se na Ashe 10 minut počkalo. 10 minut po chvilce uběhne, a rozhodčí jde vyhlásit už právoplatně Richieho vítězem, ale vtom se objevuje balón s Ashem. Zápas může konečně začít.

Richie povolává Butterfree, Happyho a Ash Squirtla. Po chvilce ale Happy používá proti Squirtlovi Spací pyl (Sleep Powder), a tím ho uspí. Happy souboj vyhrává. Ash přemýšlí, který Pokémon by Happyho porazil. Poté posílá Pikachu, který je oproti létajícímu Pokémonu ve výhodě. Pikachu svými šoky poráží snažejícího se Butterfree. Nyní vyhrál Ash. Riochie ale Happyho mění za Charmandera, Zippa. Pikachu se jen tak tak vyhýbá Zippovo plamenometu (Flamethrower), ale neunikne jeho Nárazu (Tackle). Zippo přináší Richiemu druhé vítězství.

Ash přemýšlí, kterého Pokémona vyšle. Bulbasaura nemůže proti Charmanderovi. Ví, že je to risk, ale i přesto vsází všechny své naděje na Charizarda. Zippovo Plamenometu se Charizard lehce vyhne, poté používá svůj silný Plamenomet, před kterým začne Zippo zbaběle utíkat. Richie ho odvolává, a tím prohrává druhé kolo. Nyní se rozhodne, kdo se stane vítězem. Richie povolává Sparkyho, svého Pikachu. Charizard ho docela ignoruje. Když se Sparky snaží k Charizardovi přoblížit, ohnivý obr ho odfoukne křídly na konec stadiónu. Když se Sparky k Charizardovi opět blíží, ohnivec leži na zemi a spí. Ash nemůže uvěřit, že Charizard usnul při zápase, při jeho klíčovém zápase. Ppofesor Oak, který zápas sleduje, poví paní Ketchumové, že Charizard ohnivého Charmandera považoval za protivníka, ale ne malého Pikachu. Když Charizard usnul na bojišti, není schopen pokračovat, a tak je vítězství přiřazeno Richiemu. Ash sklopí podřadně hlavu a odvolává Charizarda. Ash doopravdy prohrál (místo pro potlesk Ashovo odpůrců), tím jeho účast v lize končí. Ale jeho sen, stát se Mistrem Pokémonů, žije dál (místo pro potlesk Ashovo fanoušků).

Konec

~Napsal/a Mewtwo


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní