Anime

Seriálové řady >> Indigová liga

Přátelé navěky

Ash prohrál svůj 5. zápas, a tak jeho účast v Pokémonové lize končí. Ash je z toho čím dál tím víc zdrcen a velmi se lituje. Už nějakou dobu leží v posteli ve své chatce a vůbec nehodlá vstát. V jiném pokoji chatky sedí u stolu Brock, Misty, profesor Oak a paní Ketchumova. Jsou kvůli Ashovi ustaraní, a tak jde Misty za ním. Chce po něm, aby přestal být takhle zaražený a přestal se litovat, že není tak dobrý trenér, a je náhoda, že se vůbec dostal do 5. kola turnaje. Poté sem vchází i ostatní a profesor Oak Ashovi sděluje, že za svoji prohru si může sám, měl prý lépe trénovat Charizarda. Nakonec ho vytáhne z postele. Celé tohle se ale změní v obvyklou hádku mezi Ashem a Misty, plnou urážek. Nakonec je v tomto "rozhovoru" zastaví Pikachu, který svými šoky potrestá nejen Ashe a Misty, ale i ostatní osoby v chatce.

Nyní má ale začít Richieho 6. zápas. Chlapec sedí u skříňky a vybírá si svých 6. Pokémonů, které v zápase použije (ano, v šestém kole se bojuje 6 proti 6).Vtom přijde Ash a popřeje Richiemu, aby 6. kolo vyhrál i za něj. Zápas začíná. Po nějaké době už Richie i jeho protivnice, Assumpta, mají pět vítězství. Nyní se rozhodne o vítězi. Assumpta vysílá Ivysaura, Richie zase Sparkyho, svého Pikachu. Sparky nemůže zasáhnout Ivysaura svými šoky (Thunder shock), Ivysaur ale efektně vyskakuje do vzduchu a odtud používá Sluneční paprsek (Solar Beam). Tím dá malému Sparkymu pěkně zabrat. Téměř poraženého Pikachu doráží Ivysaur Nárazem (Tackle) a když Pikachu není schopen pokračovat, je o vítězi rozhodnuto. Assumpta vyhrála. Richie ihned bere do náruče svého Pikachu a doufá, že je v pořádku. Ash jako divák nemůže uvěřit, že Richie prohrál. Vždyť mu slíbil, že vyhraje za oba!

Později se naši hrdinové, Ash a Richie, setkávají v přírodě u rybníka a mluví spolu o svých prohrách. Mezitím jejich Pikachu si společně hrají. Jsou na tom stejně. Richie Ashovui říká, že je dobré že prohrál, jelikož alespoň bude mít důvod více trénovat. Ash se zamýšlí. Vždyť Richiemu prohra skoro nevadí, a jekej byl pro prohře on? Na rozdíl od Richieho se začal litovat! Poté si oba hrdinové slíbí, že se stanou mistry Pokémonů. Přerušuje je až křik jejich Pikachu, kteří spadli do jakési vykopané díry. Ash s Richiem se k nim rozeběhnou, ale spadnou do jiné díry před tamtou. Objevují se, kdo jiní, Rakeťáci. Ash se snaží z díry vyšplhat, ale spadne a tím prolomí dno díry, takže spadne s Richiem ještě do díry pod ní. Mezitím Rakeťáci speciální klecí berou dva Pikachu. Klec nepouští elektřinu, takže elektrické útoky obou Pikachu nemají žádný efekt. Poté ale z té hlubší díry vylétávají Ash a Richie za pomoci jejich Pokémonů-Pidgeotta a Butterfreeho Happyho. Ash posílá Bulbasaura, který se snaží jeho výhonky vzít Rakeťákům klec. James ji ale drží na jakémsi prutu, a tak Jessie vysílá Weezinga a používá jeho Kouř (Smog). Pidgeotto ale svými křídly (Gust) Weezingův kouř rozptýlí. Když Bulbasaur svou Listovou břitvou (Razor Leaf) osvobodí Pikachu i Sparkyho, Použíje Zippo, Richiův Charmander na kouř u Rakeťáků Plamenomet (Flamethrower). Rakeťáky hasí Squiertle a nakonec na ně oba Pikachuové hází onu klec, kterou ale pořádně nabili elektřinou. Rakeťáci mizí ze scény.

Nyní k chlapcům přibíhají Brock a Misty a chtějí s nimi jít na večeři. Poté musejí Richie i Ash přijít na závěrečný ceremoniál ligy, který se koná na Indigovém stadiónu. Už je noc, když ceremoniál začíná. Všichni účastníci zde po stadiónu pochodují a president Pokémonové ligy Goodshow dá každému speciální odznak, a to odznak Pokémonové ligy. Mezitím se Rakeťáci snaží prokopat zemí pod stadión, kde jsou právě uveřejněni tři nejlepší zápasníci turnaje (Ash a Richie mezi nimi nejsou). Poté je nakonec vypuštěn jeden ohňostroj za druhým. Všechny krásně obarvují oblohu a všichni na ně z Indigového stadiónu shlížejí. Rakeťáci mezitím pořád kopou, až když kopou nahoru, spadne k nim hořící kulatá věc. Tento Ohňostroj způsobil, že Rakeťáci opět mizí ze scény.

Další den, brzy ráno, si Ash a Richie povídají na Indigovém stadiónu. Poté se oba kamarádi rozloučí, každý odchází svou cestou. Ash vzpomíná na celý průběh turnaje. Jak viděl bájného ptáka Moltrese, jak vyhrál na Vodním, kamenném, Ledovém i ravním zápasišti. I jak prohrál na Indigovém stadiónu. Přitom celém hraje prodloužená úvodní písnička seriálu. Nakonec přicházejí Ashovo pčřátelé, Misty, Brock, jeho máma i profesor Oak a všichni společně odcházejí do Oblázkového města (Pallet Town).

Konec

~Napsal/a Mewtwo


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní