Anime

Seriálové řady >> Indigová liga

Eevee bratři

Naši přátelé objeví Eevee který je v lese přivázaný ke stromu. Když si ho prohlížejí objeví mu na krku známku, podle které Eevee patří někomu z Kamenného města. Když příjdou na adresu na známce Eevee uvidí slavnost, kde je spousta pokemonů a trenérů a jeden z nich právě používá na Poliwhrila vodní kámen a mění ho ve Poliwratha. Ash se setká s majitelem Eevee a jeho třemi bratry, kteří mají Eeveeho vyšší vývojové fáze (Vaporeon, Jolteon a Flareon) a také kameny na vývoj pokemonů. Ashovi nabídnou vývin Pikachu, Misty vývin Horsea a Brockovi vývin Vulpixe. Ani jeden však nepřijme. Bratři chtějí svému čtvrtému bratrovi pomocí kamenů vyvinout Eevee. To on ale nechce. Proto Eeveeho schoval v lese. Bratři si ovšem myslí, že vývoj je u pokemonů to nejdůležitější a že nejde vyhrát zápas s nevyvinutým Eevee. Později se však na zahradě objeví Rakeťáci a ukradnou pokemony, evoluční kameny kameny i jídlo. Odstartují balón, který Pidgeyotto propíchne, ale Rakeťáci v něm nejsou a ujíždějí autem. Horsea však značkuje cestu inkoustem, a tak je trenéři najdou a bojují s nimi. Vaporeon, Jolteon a Flareon jsou poraženi, ale Eevee porazí Rakeťáky nárazovým útokem. Bratři se shodnou, že vývoj přeci jenom není to nejdůležitější a dovolí bratrovi, aby si Eeveeho nechal nevyvinutého

~Napsal/a Cestovatel

Naši přátelé pokračují ve své cestě. Jdou právě pohodlnou lesní pěšinou, když Pikaču náhle zpozorní. "Co je, Pikaču?" ptá se Ash, a Pikaču ukáže k nedalekému stromu. Tam, napůl skrytý v dutině u paty stromu, je přivázaný pokémon. Misty se sice diví nálezu přivázaného pokémona, ale Ash už plánuje, že si ho chytí a vycvičí. Pak si všimnou, že má na krku známku s adresou v Kamenném městě. To leží nedaleko, na úpatí Evoluční hory (nebo také Hory vývoje). Mezitím Ash z pokédexu zjistí, že je to Evee, pokémon, který se může vyvinout ve 3 různé vyšší vývojové formy, podle toho, jaký evoluční kámen jeho chovatel použije. Ve Vaporeona, pokud se použije vodní kámen. Živlem tohoto pokémona je voda, ve které se umí zamaskovat, jako by se v ní rozplynul. Je-li použit hromový kámen, změní se Evee v Jolteona, který při útoku dokáže vystřelovat ze své srsti kamenné hroty. Poslední možností je ohnivý kámen, který změní Eveeho ve Flareona, využívajícího v zápasech oheň.

Misty by se nejvíce líbil žlutočervený Flareon, což je překvapující při její zálibě ve vodních pokémonech. Vezme roztomilého Eveeho do náruče a jdou do Kamenného města. Když dojdou na hledanou adresu, zjistí, že se tam chystá velká zahradní slavnost. Jsou svědky toho, jak se dotykem vodního kamene mění Poliwhril na Poliwratha. Probíhají tu i další vývojové změny pokémonů.

Nejsou sami, kdo na slavnost zavítal, z úkrytu pozorují přípravy také Rakeťáci a těší se, kolik dobře vyvinutých pokémonů tady uloví, tedy ukradnou. Také je lákají stoly bohatě prostřené a plné připraveného jídla.

Naši přátelé jsou přivítáni třemi bratry, kteří slavnost pořádají, každý z nich je trenérem jednoho z vývojových forem Eveeho. Proto si také říkají Eveeho bratři. Jsou rádi, že naši přátelé přinášejí Eveeho a hned volají na svého nejmladšího bratra, Mikeho, že se Evee vrátil. Oba, Mike i Evee, se radují ze setkání, i když Mike je trošku rozpačitý a vyčítá Eveemu: "Proč jsi se jen vracel?" Za chvíli se dozvíme důvod. Mezitím se tři starší bratři přou o to, který ze tří vývojových stádií Eveeho je nejlepší. Každý hájí toho svého a jsou neústupní. Navrhují také Ashovi proměnu Pikaču v Rajchu, Misty vývin Horsea a Brockovi vývin Vulpixe. Všichni však poněkud překvapeně odmítají. Bratři vidí jedinou cestu vývoje pokémonů v jejich přeměně. K tomu účelu sbírají obyvatelé města na Evoluční hoře zvláštní kameny, o kterých už víme. Zásoby kamenů se však tenčí. Brock zastává přirozený vývoj, nechce svého pokémona k ničemu nutit.

Misty si hraje u kašny se svoji Horsea, která dovádí ve vodě. Přitom si všimnou Mikeho, smutně sedícího na lavičce se svým Evee. Přisednou si a pustí se do jídla. Mike nechce, aby se jeho Evee proměnil, chce svého kamaráda tak, jak je. Nezáleží mu na zápasech pokémonů. Proto Eveeho schoval v lese a chtěl se pro něj vrátit až po slavnosti. Tomu Misty rozumí a souhlasí s ním. Mike by to však měl říci svým bratrům. Odkládání problému nic neřeší. Přidává se k nim Pikaču, který si povídá s Evee. Mike by rád věděl, co Pikaču říká, a Misty mu vysvětlí, že Pikaču se již rozhodl, že se nenechá neproměnit v Rajchu.

Bratři se stále ještě přou o to, který z jejich pokémonů je nejlepší. Tato slavnost byla přeci uspořádána proto, aby si Mike vybral, a svého Eveeho nechal proměnit. Ten se však již rozhodl. Než však stačil bratrům říci, že si Eveeho ponechá, objevili se Rakeťáci. Spustili svoji obvyklou znělku. Během ní se však hladově vrhli na připravené jídlo a znělku tentokráte nedokončili. Weezing jim dělá kouřovou clonu. Když se Ash pomocí Pidgeotta postará i její odstranění, zjišťujeme, že zmizelo všechno jídlo, všechny vývojové kameny a také téměř všichni pokémoni. Nad zahradou se vznáší a odlétá balon Rakeťáků. Pidgeotto jej snadno zobákem protrhne, ale když balon dopadne na zem, zjišťujeme, že koš je prázdný. Rakeťáci tentokráte použili jiný trik, odjíždějí v autě, za kterým je připojen velký přívěs s kořistí. Nevšimnou si, že celou cestou Horsea značkuje barevnými značkami. Když už Rakeťáci myslí, že jsou dost daleko, zastaví a vychutnávají vítězství i ukradené potraviny. Cítí se mistry světa v zápasech pokémonů a oficiálně se jimi také prohlásí. Po jídle se rozpoutá hádka o to, v jakého pokémona mají proměnit Eveeho, každá vývojová varianta má jinou užitečnou schopnost. Nakonec Jessie rozhodne, že na něj použijí všechny tři kameny, určitě se vyvine v něco strašlivého, co bude vyhovovat plánům Rakeťáků.

Než k tomu dojde, objeví se naši přátelé a všichni trenéři ze slavnosti. Rozpoutá se boj, do kterého nejprve neúspěšně zasáhne Psyduck, pak účinně Squirtle svým vodním dělem. Bratři chtějí nejdříve osvobodit Eveeho, protože patří Mikemu, a jen on má právo rozhodnout, který kámen na jeho vývoj použije. Evee je osvobozen, ale Rakeťáci bojují dále o zbytek lupu. Bojují hlavně proto, že jsou teď přeci těmi mistry světa v pokémonních zápasech. Vaporeon, Jolteon a Flareon jsou poraženi. Teď se do toho vloží Mike a posílá svého Eveeho do jeho prvního skutečného zápasu. Jeho zdrcující útok Rakeťáky odrazí a ti opět mizí ze scény. Evee tedy nakonec rozhodl o konečném vítězství. Bratři uznávají, že je dobrý i v zápase, ale teď jde o další vývoj. Mike jim konečně řekne, že žádná proměna nebude. Bratry to trochu zaskočí, ale pak řeknou, že jim Mike měl své přání říci již dříve! Budou tedy čtyři Eveeho bratři, každý s jiným typem tohoto pokémona!

Je pořádána oslava na počest prvního vítězství Mikeho a jeho Evee. Mike poděkuje "slečně Misty" za její radu a věnuje jí čerstvě utrženou chrpu. Misty je potěšena a předpovídá Mikemu mnoho trenérských úspěchů. Slavnost končí společným fotografováním všech účastníků, ve kterém jen trochu zmatku nadělá Psyduck.

Rakeťáci se zatím daleko v lesích krmí jídlem z konzerv a vzpomínají na hody na slavnosti. Slibují si, že se jednou skutečně stanou mistry světa! Možná

~Napsal/a Carp


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní