Hry

Seznam platforem >> GameBoy Color
Pokémon Crystal – ukázkový obrázek

Pokémon Crystal

Pokémon Crystal, opět třetí verze ke dvěma hrám. Hlavním Pokémonem hry se stal Suicune - sice ho nedostanete na začátku jako startera, ale poměrně brzy ve hře dostanete příležitost si ho chytit. Ostatní divoké kočky musíte hledat obvyklým způsobem. V Crystal už také západně od Olivine City vyrostla Battle tower, věž, ve které můžete otestovat dovednosti všech svých Pokémonů, a pokud budete opravdu dobří, získáte odměnu. také se zde občas liší výskyt divokých Pokémonů, někteří mají zajímavé nové útoky, liší se i události založené na čase. V rádiu si naladíte pár nových programů, třeba Noční show, ve které vždy můžete vyslechnout heslo a pak ho do rádia dojít vyměnit za zajímavou věc... je toho hodně. Pokémon Crystal byla svého času nejlepší z her.
Pokémon Gold & Pokémon Silver – ukázkový obrázek

Pokémon Gold & Pokémon Silver

Pokémon Gold a Pokémon Silver, takzvaná druhá generace. Už to nejsou staré jednobarevné hry pro cihlu, už to nejsou hry s omletým příběhem trenéra v Kanto, už to nejsou hry s původní stopadesátkou Pokémonů. Všechno je nové. Barevná grafika, nový svět, stovka nových Pokémonů. Nové postavy, nové věci, dokonce hodiny a střídání dne a noci. Tentokrát jste začínající trenér Pokémonů z New Bark Town, který dostane od profesora Elma na výběr ze startovních Pokémonů - Chikorita (travní typ), Cyndaquil (ohnivý typ) a Totodile (vodní typ). Vydáváte se na novou cestu po nových osmi stadionech. Čeká vás plno záhad a tajemství, návrat Rakeťáků, odlišně zbarvení Pokémoni. Dokonce Pokémoni, kteří jdou křížit. To vše a mnohem, mnohem víc... A možná se dostanete i zpět do starého světa.
Pokémon Yellow – ukázkový obrázek

Pokémon Yellow

Pokémon Yellow (Special Pikachu Edition), nebo také třetí verze k Red a Blue. Možná, že právě tahle odstartovala tu velkou pokémánii... ale to se dnes můžeme už jenom dohadovat. Pokémon Yellow má až na pár drobností naprosto stejný příběh jako Red a Blue. Jedna ze zásadních změn vás čeká hned na začátku - váš první Pokémon bude totiž všemi oblíbený Pikachu. Tentokrát už se nemusíte vžívat do role naprosto cizího trenéra, můžete si předstaovat, že jste hlavní hrdina seriálu - Ash Ketchum. Ten totiž taky dostal Pikachu jako svého prvního Pokémona. I pár dalších událostí ve hře probíhá podobně jako v seriálu - třeba když vám policistka Jenny ve Vermilion City předá Squirtla... Nebo když... ale víte co? Pokud jste hru hráli, tak víte. Pokud ne, tak si jí zahrajte.
Pokémon Red & Pokémon Blue – ukázkový obrázek

Pokémon Red & Pokémon Blue

Pokémon Red a Pokémon Blue. První Pokémonní RPG, které vyšly v angličtině. Hry, které to všechno odstartovaly. Hry, které k Pokémonu snad přivedly i vás... vžíváte se do příběhu bezejmenného trenéra z Pallet Town. Za to, že pomůžete profesoru Oakovi, získáte svého prvního Pokémona a velké dobrodružství může začít. Vydáváte se na dlouhou cestu, na které budete chytat a trénovat další a další Pokémony a také porážet ostatní trenéry. Osm z trenérů vám za porážku věnuje svůj odznak - důkaz, že jste je porazili. Až nasbíráte osm odznaků, vypravíte se do Pokémonní ligy v Indigo Plateau, kde na vás čekají ti největší mistři... Dobrodružství začíná právě tady.
Pokémon Pinball – ukázkový obrázek

Pokémon Pinball

Pokémon Pinball, jedna z prvních Pokémonních spin-off her. Klasický pinbálek, akorát samozřejmě s Pokémonní tématikou. I zde je vaším úkolem naplnit okřídlené heslo "Chyťte je všechny", jenže tentokrát všechny Pokémony musíte trefovat pinballovým Pokéballem. Chycení Pokémoni se vám klasicky zaznamenávají do Pokédexu. Naplnění pokédexu je však jen jedním z vašich cílů. Mezi ty další patří například nasbírání co nejvíce možných bodů na obou dvou hracích stolech - červeném i modrém.
Pokemon Puzzle Challenge – ukázkový obrázek

Pokemon Puzzle Challenge

Nejlepší logický rychlík na GBC s úžasnou grafikou, nebývale krásnou hudbou a výbornými zvuky s Pokémony je tu a chystá se vám ukrást poslední zbytky volného času, co vám ještě zbývají, nebo zabít nudu při cestě hromadnou dopravou. Recenzi jsem spojil s N64 verzí, takže si jí přečtěte tam.

Pokemon trading card game – ukázkový obrázek

Pokemon trading card game

Pokemon sběratelská karetní se přesunula z hracích stolů na návštěvu do našich GameBoyů. A nutno říci, že se to povedlo velmi zdařile! Jako vždy výborná hudba a hlavně skvělá hratelnost řadí tutu hru na špičku her pro GBC. Jedna z nejlepších Pokemon her vůbec.

  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní