Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Zápas na Mandarinkovém ostrově

Na zacátku tohoto dílu práve Ashuv Bulbasaur porazil Butterfree nejakého trenéra, na kterém si Ash cvicil své dovednosti. Už to byl tretí zápas, který vyhrál zde, na Mandarinkovém ostrove, a tak jeho sebevedomí znacne stouplo. Poté Ash jako vždy dostal hlad a tak se šel spolecne s kamarády najíst.

Nekde na brehu more se naši hrdinové ládovali sedvici, když se Tracey docetl z jakéhosi lístecku, že se na zdejším ostrove nachází Prima, slavná trenérka Pokémonu. Misty z toho byla u vytržení, protože Prima je její idol - trénuje hlavne vodní Pokémony. V tu chvíli se za nimi samotná Prima objevila. Misty byla nadšená, chtela se s ní hned skamarádit, ale Prima, jako by je ignorovala, šla si povídat s Togepim, který práve svacil na stole. Ash se s ní hned chtel utkat v Pokémonu. Chtel zápasit, ale Prima si místo toho, aby prijala ci odmítla jeho výzvu, stoupla k zábradlí a obdivovala sveží vánek a klidné more. Ash ji ješte chvíli premlouval, aby s ním Prima zápasila. Ale po chvíli to vzdal a aby jí ukázal své znalosti v oblasti trénování Pokémonu, vyzval na souboj zrovna kolemjdoucího trenéra.

Mezitím též Raketáci zjistili, že na ostrove je Prima. Je to skvelá trenérka, bude mít skvele vytrénované Pokémony... a tak opet chystali plán, jak jí je všechny ukradnou.

Ashuv zápas s tím trenérem dopadl vítezne: nejprve Ashuv Squirtle porazil Persiana. Protivníkuv Tauros zvládl oslabeného Squirtla, ale Ashuv Charizard si pak jedním útokem hrave poradil s Taurem. Ash vyhrál zápas, ale zvolil si Charizarda - to nemel delat, protože jeho Charizard ho stále neposlouchá. A tak ted, namísto toho, aby se vrátil do pokéballu, zacal létat vzduchem sem a tam a obcas nekoho sežehnul svým plamenem. Když to uvidela Prima, stále stojící opodál, prispechala s klidem na pomoc. Zvolila si Slowbroa, který Charizarda znehybnel. Ash si ho tak mohl povolat zpet do svého Pokéballu. Ted chtel opet s Primou zápasit, ale ta videla, že Ash nicemu nerozumí... co se mu snažila pred tím zápasem ukázat. Tak radeji všechny pozvala na své vystoupení, kdy bojuje se schopnými trenéry a zároven o nich prednáší.

Naši hrdinové se s radostí na prednášku dostavili, aby videli Primu v akci (Nejvetší radost z toho ale mela samozrejme Misty). Vyhrála trikrát za sebou, porazila oponenty vždy jediným útokem. Nejprve její Slowbro porazil Machampa, potom se svým Dewgongem zvládla Marowaka a nakonec Primin Cloyster premohl Kadabru.

Po skoncení tohoto vystoupení pozvala Ashe a jeho prátele do svého domu. Ash neustále trval na svém a chtel s Primou bojovat, aby jí ukázal, jak je dobrý. A aby Prima Ashe poucila, nakonec jeho výzvu prijala. Každý si smel zvolit jediného Pokémona. Ash predpokládal, že Prima zvolí vodního, a tak si do tohoto zápasu vybral Pikachu. Souperil s Cloystrem. Po napínavém zápase, ve kterém se Pikachu moc snažil, nakonec Ash prohrál. Prima se omlouvala, ale musela to udelat... aby Ash konecne ztratil své sebevedomí. A ted ho zacala poucovat o tom, jak je dobré vedet, že duležité je také umet prohrát, že trenéri vyhrávají díky svým Pokémonum, tak at všechnu slávu neberou na sebe, a že jejich Pokémoni pro ne bojují, aby jim ukázali, jak je mají rádi. Ash si vše z toho vzal k srdci. Náhle se objevili Raketáci, se smíchem dojati Priminou prednáškou. Už nechteli ukrást její Pokémony, protože videli, jak je dobrá, zkrátka proti ní nemají šanci. Tak chteli radeji konecne ukrást Pikachu, tentokrát oslabeného po souboji s Cloystrem. Prima však povolala ledovou Jynx a ta si s Raketáky poradila. Jessie a James v mžiku zmizeli ze scény.

Ash, Misty a Tracey se loucí s Primou. Slibují, že si vše z jejích slov budou pamatovat. A nyní se pouštejí na cestu za dalším odznakem, do stadiónu, na který jim dala tip Prima. Tak co myslíte, získá Ash další odznak :-)?

~Napsal/a David Pravda


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní