Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Skleněný Onix

Ash, Misty a Tracey právě jedou na Laprasovi směrem k dalšímu ostrovu. Jejich pozornost upoutá láhev se vzkazem, který sděluje, že pokud někdo našel Skleněného Onixe, má kontaktovat Marissu z Růžicového ostrova. Ash se diví, že existuje Skleněný Onix a poté mu to Tracey, jakožto zkušený pozorovatel Pokémonů potvrzuje. Tak se všichni vydávají na Růžicový ostrov, který se nachází poblíž.

Když jde Ash s přáteli po ulici na ostrově, upoutají ho samé krámky, které prodávají skleněné výrobky. Tracey mu povídá, že Růžicový ostrov je znám skleněnými výrobky. Poté se naši hrdinové stanou svědky hádky mezi malou holkou a nějakým chlápkem. Ten říká, že obchod jejího bratra je prázdný, jsou tam samé blbosti a brzy zkrachuje. Ash se samozřejmě do hádky vetře a zjišťuje, že tato holčička je onou Marissou, od které našli vzkaz. Ta je ovšem trochu smutná, že Skleněného Onixe neviděli. Poté je ale zavádí za svým bratrem Mateem. Tento skoro už dospělí chlapík je hrozně nespokojený se svými skleněnými výrobky-sošky Pokémonů. Mateo našim hrdinům vypráví, že jeho děda vyráběl dokonalé skleněné podobizny Pokémonů a měl kupu inspirace, kterou získal pozorováním bájného Skleněného Onixe. Mateo by ho chtěl také vidět a polapit, aby získal inspiraci a dokázal stejně živé sošky Pokémonů, jako jeho všemi uznávaný děda. Ashovi si sice Mateovi výrobky líbí, ale když zkušený výrobce skla bez inspirace tvrdí, že jsou hrozné, tak má nejspíš pravdu.

Mezitím se na ostrov dostávají Rakeťáci s jakými jinými úmysly, než Skleněného Onixe chytit.

Naši hrdinové s Marissou a Mateem se vydávají na cestu s jediným cílem-najít skleněného Onixe. Tracey vysílá Venonata. Před jeho radarovým zrakem ukáže skleněnou sošku Onixe a chce, aby zde našel něco, co by se tomu podobalo. Venonat ovšem naše hrdiny zavede k hroudě kamení, které Onixe připomíná. Traceyho Venonat zklamal a tak vysílá Marilla, vodního Pokémona, u kterého chce při hledání Onixe využít jeho skvělého sluchu. Poté mu pustí nahrávku Onixova řevu a Marill přivádí naše hrdiny na správnou cestu. Po chvilce se dostávají před menší ostrov, který od toho velkého, na kterém jsou, odděluje mořská voda. Za chvilku ale začne odliv a tak naši hrdinové zjišťují, že tento ostrůvek je spojen s Růžicovým ostrovem, ale cesta, která je spojuje není většinou vidět. Tak se Ash, Misty, Tracey, Marissa a Mateo rozeběhnou směrem k ostrůvku. Vzápětí všichni spadnou do díry, kterou nevykopal nikdo jiný než Rakeťáci. Ti se pochlubí s plány na ukradení skleněného Onixe a odcházejí, aby mohli své plány uskutečnit. Po chvilce se samozřejmě naši hrdinové dostávají z jámy a běží směrem k ostrůvku. Zde najdou před vchodem do jeskyně Rakeťáky v nepředvídatelných pozicích. Meowth je chycen lanem za nohu, Jessie v kleci a James se snaží nespadnout do jáma, a tak je přes ní natáhlý a drží se okrajů. Jak se Ash s přáteli dozvídá, Rakeťáci tu na ně chtěli udělat mnoho pasti, ale nakonec se do nich chytily sami. Nyní ale naši hrdinové vchází do jeskyně, ve které by podle Marilla měl Onix být. Jak všichni posléze pozorují, jeskyně je obrovská, zdobí ji krystaly a uprostřed se nachází menší jezero. Sklenění Onix, žijící po vodou "jezera" na sebe nenechá dlouho čekat a brzy se objeví. Zatímco na něj všichni s údivem zírají, Mateo začíná s ním zápasit.

Nejdříve povolává Cloystera doufaje že je ve výhodě. Ale tohle není normální Onix, nýbrž skleněný, a tak na něj nemají Vodní útoky účinek a Clyster je brzy poražen. Nyní ale Mateo povolává "pana Skláře", svého Charmeleona. Onix na Charmaleona hází kusy křišťálu, ale Ohnivec se vyhýbá. Poté používá Plamenomet (Firethrower) a poté ještě Útok žhavým popelem (Ember) což vypadá, jako by použil Ohnivý vír. Ale na to je Onix poražen a Mateo si ho chystá chytit. Nyní ale následuje scéna, při které se Mateo dívá Onixovi do očí a to se neustále odráží. Poté Onix spadne na vodu. Ash říká Mateovi, aby si Onixe chytil, ale ten už inspiraci má a tak ho zde chce ponechat v divoké formě.

Poté začne Mateo vyrábět za pomocí Charmeleonova ohně (proto ta přezdívka "pan sklář") krásné a živé skleněné sošky Pokémonů a Ashovi jako veliké díky předá skleněnou malou sošku Pikachu. Poté naši hrdinové opouštějí ostrov.

Konec

~Napsal/a Mewtwo


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní