Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Nebezpečné vlny

Ash, Misty a Tracey společně sedí na Ashově Laprasovi, který pluje oceánem. Nikomu z nich nic neschází, až na to, že si Ash začne stěžovat, že má hlad. Tracey mu řekne, že by se mohli zastavit na blízkém Majkanovém ostrově, který má navíc také svůj stadión. To Ashe natolik upoutá, že se rozhodne tam hned zajet. Mezitím je sledují Rakeťáci ve své Magikarpovské ponorce. Jejich plány ale překazí vodní tráva, která jim dokonale zamotá vodní šroub, takže klesnou ke dnu.

Když už naši hrdinové jsou na pláži, Ash odvolá svého Laprase a společně s Misty a Traceym jdou tropickou džunglí, kterou ostrov převážně obsahuje. Po chvilce nalezne Ash na zemi kokos, a se slovy: "Dáme si kokosovou šťávu" onen kokos zvedne. V té chvíli ho polije pořádný proud vody. Poté se mu začne smát malý hoch, který nejspíš past s kokosem sestrojil. Hoch začne Ashe urážet, že vůbec není dobrý trenér. Vyprovokovaný Ash si toto nechce nechat líbit, a tak souhlasí s výzvou k zápasu malého kluka. Ještě než ale zápas může začít, přeruší je dospělá dívka Sisi, která je sestrou onoho chlapce. Ash se dozvídá, že ona je trenérkou zdejšího stadiónu a také členkou Pomerančového týmu. Proto jí ihned vyzívá k zápasu o odznak. Sisi výzvu přijímá. Po chvilce už jsou oba v stadiónu, který se nachází poblíž. Ash navrhuje, že budou zápasit s dvěma Pokémony, Sisi ho ale vyvede z omylu.

Tady, v Pomerančovém souostroví se nebojuje tak, jak byl Ash z předchozích zápasů o odznak zvyklí. Zde nesoupeří proti sobě dva Pokémoni, ale je to spíše taková gymnastická zkouška. Trenérka si totiž zvolí dva určité útoky, které mají její Pokémoni. Stejné útoky musejí mít i dva Ashovo Pokémoni. A poté se Pokémoni předvedou, kdo má útok lepší. Ten jedinec souboj vyhrává. Nyní začíná první kolo zápasu a trenérka sisi si volí útok Vodní dělo (Water gun). Na vodní hladinu, která tvoří zápasiště, vysílá tedy svého Seadru. Ash vysílá Squirtla, jediného svého Pokémona, který umí Vodní dělo. Sisi nejdříve sama předvádí, co bude potřeba v tomto kole. Její bratr z bublifuku vyfoukne pár bublin, který hbitý Seadra přesně Vodním dělem sestřelí. Nyní ale zápas v dovednostech začíná. Odkrývá se po straně stadiónu polička plná plechovek. Seadra je všechny přesně sestřelí, bez jediné chyby. Ashůvo Squirtlovi se to také jen tak tak podaří. Poté ale přichází střelba na pohyblivý terč. Sisin brat vypouští do vzduchu nejdříve jeden, poté tři létající hliněné talíře. Seadra je, ačkoliv se hýbou, všechny přesně sestřelí. Ashův Squirtle také, takže pořád je to nerozhodně. A poslední zkouška s Vodním dělem je ta, že se vypustí jen jeden talíř, a kdo ho dříve zasáhne, je vítěz. Chlapec tedy tak učiní a najednou se talíř rozletí na několik částí. "Bylo to stejně", povídá Sisi a Tracey, který se na to díval dalekohledem, jen potvrzuje. Takže první polovina zápasu skončila nerozhodně, nyní začne druhá. Oba trenéři se přesouvají na pláž.

Tato zkouška se bude týkat techniky Surfování )Surf). Sisi povolává Blastoise, Ash zase Laprase. Každý musí surfovat po moři na svém zvoleném Pokémonu a u praporku se otočit a dojet zpět. Ten kdo bude první, je vítěz.. Vše ale překazí Magikarpovská ponorka Rakeťáků, která zde vyplave. Rakeťáci z ní vylezou a odříkají své motto. Poté si James, omotaný trávou, začne stěžovat, že on musel na dne moře vyplout, z ponorky odstranit kusy trávy a když se mu to povedlo, ponorka mu odplula. Poté ale s Jessie chce ukrást Laprase i blastoise. Vystřelí síť, do které se vejde jen Blastoise, a tak ho berou. Když odplouvají, Sisi věří, že se Blastoise z toho dostane. Jak Rakeťáci plují, najednou se přestanou hýbat.-zase se zamotali. Klesají ke dnu. Poté ještě omylem zlomí své šlapací přístroje, kterými ponorku uvádí do pohybu. Nyní přichází na řadu Blastoise, který vyplave ven, roztrhne síť a způsobí, že Rakeťáci opět prchají ze scény. Dost zdržování, 2.kolo zápasu mezi Ashem a Místy může začít. Ze začátku oba Pokémoni plujou po moři stejně velikou rychlostí. Ash má ale problémy s udržováním rovnováhy, jelikož musejí oba trenéři na svých Pokémonech stát. Poté se chtějí oba Pokémoni dostat k vnitřní straně praporku, a tak začnou do sebe narážet. Ash už skoro spadl do vody, naštěstí ho včas chytil lapras, ale tím se zdržel. Nic ještě ale není ztraceno, surfuje k praporku, otáčí se, pluje zpátky a dohání Sisi na Blastoisovi. Najednou se za Ashem a Sisi ale řítí obrovská vlna. Lapras jí ale za sebou zmrazí svým Ledovým paprskem (Ice Beam). Zmrazí jí jen ale přesně za sebou, a tak vlna za Sisi způsobí, že se trenérka pěkně prolítne. Její Blastoise jí ale chytá a pokračuje dále. Po chvilce Sisi dohání Ashe a oba stejně vplují do cíle.

Poté ale Sisi uzná, že Ash je dobrým trenérem a tak mu věnuje odznak, Korálový odznak, který vypadá přesně jako mušle. Jak se Ash dozvídá, všechny odznaky od lidí z Oranžového týmu vypadají jako mušle. Ash poté s Misty a Traceym odplouvé po moři na Laprasovi z Majkanového ostrova.

Konec

~Napsal/a Mewtwo


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní