Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Ztracený Lapras

Posledně Ash obdržel od profesorky Ivyové z Mandarinkového ostrova speciální GS Ball, který má doručit Oakovi, aby ho mohl prozkoumat. Ash s Misty se vydali do vzducholodi, která je doveze zpět do Oblázkového města. Ovšem tuto vzducholoď, stejně jako tu předchozí, řídí Rakeťáci, kteří zde naše hrdiny uvěznilí a poté všichni "díky" Jigglypuffovi usnuli. Rakeťáci spíc spadli do moře a naši hrdinové jsou uvězněni v nikým neřízené vzducholodi.

Když se Ash s Misty vzbudí, doufají, že budou mít hladké přistání, i když nemají pilota. Nakonec vše dobře dopadne a po chvilce vylézají naši hrdinové ze zničené vzducholodi, která se roztříštila o zem ostrova, na který "přistála". Misty a Ash se snaží na ostrově najít nějaké známky civilizace, ale marně. Když už se Místy strachuje, že jsou opuštěni a bude muset jíst brouky, objevují se zde turisti (!!), kteří se nemůžou nabažit Pikachua a Togepiho. Poté se před našimi hrdiny otevírá veliká brána, která ukazuje, že se nacházejí v zábavném parku. Po chvilce, kdy už naši hrdinové z parku vyjdou, procházejí se po ulicích ostrovního města, dokud je nezarazí Pikachuovo varování. Všichni sejdou na pláž, kde tři výtržníci mučí Laprase. Ash začne opět svými slovy, že je to špatné a podobně. Hoši ale chtějí zápasit, a tak každý povolává svého Pokémona-Spearowa, Beadrilla a Hitmonchana. Bitva může začít, dokud vše nepřeruší mladý hoch. Má na sobě zelené tričko, kraťasy a pod černými kratšími vlasy má kolem čela omotanou červenou stužku. V ruce má papíry a tužky a je ve věku podobném, jako byl Brock, než naše hrdiny opustil. Tracey, tak se hoch jmenuje, si začne prohlížet všechny Pokémony. Pokémoni výtržníků se mu nelíbí, podle jeho slov jsou zanedbaní. Ale Ashův Pikachu prý vypadá velmi zdravě a silně. Tracey si chce změřit sílu Pikachuovy elektřiny, ale než tak učiní, pikachu použije Bleskový útok (Thundershock), aby porazil právě utočící výtržníky. Tím také ale zasáhne Traceyho. Neřádi utečou pryč. Tracey se jde podívat na Laprase. Podle jeho slov je velmi zraněný. Dá proto Ashovi Lék (potion), aby ho Laprasovi předal, zatímco on doběhne pro pomoc do PokéCentra. Lapras si ale nechce od Ashe Lék vzít.

Později, už v PokéCentru, sestra Joy povídá, že Lapras bude v pořádku. Avšak se toto mládě (ano tento Lapras je ještě mládě, který se ztratil dospělým) velmi bojí lidí, má proto asi dobré důvody. Poté se Ash seznámí s Traceym a dozví se od něho, že je Pokémoní pozorovatel. Jak sestra joy vysvětluje, Pokémoní pozorovatel je ten, který putuje po zemi a prohlíží si Pokémony, zakresluje je, pomáhá jim či hledá ještě neobjevené druhy. Ash se rozhodne, že vrátí Laprase k jeho rodině. Misty a Tracey souhlasí. Mezitím se Rakeťáci za dveřmi PokéCentra dozvídají o Laprasovi, který by pro ně byl snadnou kořistí.

Po chvilce vtrhne do PokéCentra pár dětí, kteří chtějí vyléčit své Pokémony, aby mohli bojovat proti Pomerančovému týmu. Ash se zajímá, co to Pomerančový tým je. Jak Tracey vysvětluje, je to skupina lidí na Pomerančovém souostroví. Ten, kdo všechny členy mužstva porazí, může poté zápasit v Pomerančové lize. Ashe toto velmi zaujalo. Po jeho neúspěchu v Indigové nížině by chtěl zkusit vyhrát jinou ligu. Proto jde ihned k telefonu zavolat profesoru Oakovi, jestli s tím doručením GS Ballu vydrží. Když Ash řekne i důvody, Oak mu v cestě do Pomerančové ligy nebrání. Mezitím je Tracey jako u vytržení, když slyší jen jméno profesor Oak. Jak se Ash dozvídá, Tracey jako pozorovatel si velmi cení slavného Oaka, a chtěl by Ashe doprovázet, aby se se svým fanouškem mohl setkat. Misty říká, že to nejde se mezi ně jen tak vtlačit, ale se slovy asi moc nenadělá.

Poté Joy řekne, že Lapras už je v pohodě. Ash, Misty a Tracey se jdou na něj podívat. Lapras má ale pořád stálou nedůvěru v lidi. Ash chce Laprase uklidnit ukolébavkou, ale všechnu práci za něj udělá Jigglypuff, který se zde objevil. Když se všichni probudí, jsou, jako vždy, počmáráni fixou. Poté se snaží Ash s Laprasem skamarádit, a tak skočí za ním do vody, ale bez úspěchu. Po chvilce se objevuje kouř a přicházejí Rakeťáci. Po odříkání motta se pochlubí se svými plány unést Laprase a když se Tracey nemůže nabažit mluvícího Meowtha, Weezing na Jamesův příkaz používá Kouř (Smog). Než se kouř rozprostí, Rakeťáci už unikají autem, kterým táhnou vozík s přivázaným Laprasem. Naši hrdinové je chtějí zastavit, a tak Tracey povolává svého Venonata, který svýma radarovýma očima nalézá cestu, po které auto Rakeťáků jede. A tak tedy na kolech jedou zachránit Laprase. Ash se překoná, dojede k jedoucímu autu a na zavěšený vozík z kola (akrobat :-)) skočí. Poté hrdinně projde přes vozík až na řídící kabinu auta (ještě větší akrobat :-))), oknem vleze dovnitř a přes snažení rakeťáků odpojí vozík s Laprasem od samotné kabiny. Ale celé to jede z kopce a tak vozík, i když ho nic netáhne, jede ve stejném stylu, jako řídící kabina. Ash si přejde na vozík k Laprasovi. Jak auto jede ke konci cesty, Rakeťáci začnou brzdit. Jen tak tak ubrzdí řídící kabinu před pádem, ale vozík jedoucí s kopce do ní strčí a tím "Rakeťáci mizí ze scény". Vozík ale sjede jinam a jede z dalšího kopce plného zatáček. Když už vozík jede k útesu-zatáčce, Ash se pověsí na okraj vozíku a snaží se váhou zatočit. Na první zatáčce se mu to povede, na druhé ale ne a tak spadne s vozíkem, ve kterém je Lapras, do vody. Po chvilce už Ashe Misty a Tracey hledají na pláži tam, kde poprvé našli Laprase. Až po chvilce ho záhlédnou, jak už surfuje na Laprasovi, kterého si navíc také chytil.

Konec

~Napsal/a Mewtwo


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní