Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Problémy s Pokéballem

Ash, Misty a Brock nyní jsou na Mandarinkovém ostrově, a tak jdou do blízkého PokéCentra, aby získali pár informací. Od Joy se dozvídají přesná místo laboratoře profesorky Ivyové. Vydávají se ihned k tomuto velikému domu. Ovšem, jak se dostávají dovnitř, nikoho zde nenachází. Až po chvilce se otevřou padací dveře (vedoucí nejspíš do sklepa) uprostřed vstupní haly a z nich vyjdou tři malé brejlaté holky. Ty naše hrdiny na přání ihned zavádějí k moři, kde najdou hledanou profesorku. Profesorka Ivyová zde právě trénuje svého skvěle vypadajícího Gyaradose. Poté ale už jde s našimi hrdiny do laboratoře, když se dozví, že je posílá profesor Oak. Tam jim profesorka hned ukáže ten speciální Pokéball, který podle jeho barev nazvala GS Ball (G:Gold-Zlatá; S:Silver-Stříbrná). Poté i Ivyová ukazuje, že se nedá teleportovat, ani otevřít. Předá ho do Ashových rukou, ať ho donese Oakovi. Ash hned jde onomu profesorovi zavolat a pochlubit se s GS Ballem. Oak je rád a doufá, že mu Ash co nejdříve tento záhadný Pokéball přinese k prozkoumání.

V tu chvíli na letišti Mandarinkového ostrova, kde Ash s přáteli přistáli a tak zničily celou vzducholoď, se právě nachází Rakeťáci. Při pohledu na šéfovu zničenou vzducholoď klečí smutni na kolenou. Když si ale vzpomenou, že Ash s přáteli mají ještě zpáteční lístky na loď, rozhodnou se pustit do práce a rozbitou vzducholoď totálně opravit.

Nyní profesorka Ivyová provádí naše hrdiny obrovskou přírodní oblastí, která patří k laboratoři. Brock se diví, jak je tato oblast, ve které pěstují Pokémony, obrovská. Po chvilce všichni uvidí zdejšího Vilepluma. Ash si povšimne, že vypadá podivně. Poté sem přihopsají i další Pokémoni. Ash se divý, že všichni vypadají jinak, než jak jsou zvyklí. Profesorka Ivyová mu tuto menší "záhadu" vysvětluje. Odlišné zbarvení způsobuje totiž tropické klima. Poté tři pomocnice Ivyové přináší Pokémonům jídlo. Brock zjišťuje, že profesorka má vlastní recept. Všichni Pokémoni skočí k miskám s jídlem a spokojeně jí. Až na jednoho Butterfree, který údajně vůbec nejí. Brock jednu z granulí určených pro tohoto motýla ochutná (!!), a hned zjistí, co jídlu schází. Brockovi výzkumy potvrzují, že Butterfree rád jí sladké. Proto granule pro Butterfree podrobí rozmačkaným ovocem a hle, Butterfree začne jíst pro něj konečně chutné jídlo. Profesorka Ivyová se udiví Brockovým vysokým znalostem.

Poté jdou všichni zase do laboratoře najíst se. Zde ale naši hrdinové objeví OBROVSKÝ bordel. Podle slov profesorky jim pozorování Pokémonů zabírá tolik času, že vůbec nestíhají uklízet. Brock to při pohledu na binec nevydrží, vezme si svojí zástěru a začne vše pohotově uklízet a při tom i vařit (Brock už je z dob starání se o své mladší sourozence zvyklí). Po chvilce se už všichni pustí do dobrého jídla v úplně čisté a uklizené jídelně.

Už je večer. Ash a Misty spějí, zatímco profesorka Ivyová sleduje s pomocnicemi noční shromáždění Vileplumů. K tomuto pozorování se přidá i Brock. Když ale Vleplumové rozhazují svůj paralyzující pyl, vběhne k nim Raticate a tím účinky pylu pěkně odnese. Dobrosrdečná profesorka se vrhne na Raticatea a odnese ho do bezpečí. Ale při této nedomyšlené akci se sama nadýchá pylu a to je zlé. Po chvilce už v nemocnici slyší od Joy výchovné řeči typu: "vy nevíte jak je nebezpečné vrhnout se mezi Vileplumy, když rozsypávají svůj pyl?". Profesorce to ale nevadí a je ráda, že Raticateovi pomohla. Takže tento incident s paralyzujícím pylem dopadl dobře.

Po této noci se už naši hrdinové vydávají zpět do Oblázkového města donést Oakovi GS Ball. Když Ash a Misty hledají Brocka, najdou ho jak se svými Pokémony přenáší po laboratoři kusy dřeva. Poté jej používá k připevnění na díru ve střeše. Jak se Ash s Misty s hrůzou dozvídají, Brock zde chce zůstat. Vždyť ho zde potřebují, a navíc zde může studovat Pokémony. Ash a Misty se s Brockem rozloučejí a odchází. Misty přemýšlí, jak se z ostrova dostanou. Ash jí ukazuje zpáteční lístky. Ale jak mu Misty říká, vzducholoď byla při přistání zničena. Jaký je tedy jejich údiv, když na letišti vidí vzducholoď čekající na ně, navíc úplně moderní a hezčí než byla ta původní. Rakeťáci opět přstrojeni za průvodce vzdcholodí vybírají lístky a s Ashem a Misty vzlétnou. Poté na oba sedící pasažéři spustí Rakeťáci klec a chtějí po ashovi Pikachu. Vše překazí Jigglypuff svou ukolébavkou, kterou všechny ve vzducholodi uspí. Polospící Rakeťáci vyskakují ze vzducholodi a padají s padákem do moře. Mezitím Ash a Misty spí v nikým neřízené vzducholodi.

Konec

~Napsal/a Mewtwo


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní