Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Dávný protivník

V minulém dílu Ash opět po dlouhé době potkal Garyho, vnuka profesora Oaka svého dávného protivníka a vyzval ho na souboj. Ten výzvu přijímá a my si nemůžeme nevšimnout, že už je to úplně jiný Gary, než při posledním setkání: zkušený, rozvážný a není doprovázen houfem svých fanynek.

Jsou stanovena pravidla utkání: každý si zvolí jen jednoho pokémona a výsledek jejich souboje rozhodne o vítězi. "Pikáá!" hlásí se hned Pikaču k boji a Ash souhlasí. Gary tuto volbu očekával a zvolil Eevee, roztomilého pokémona, který je ale ve velmi dobré kondici a jistě bude silným protivníkem.

Ash začíná rychlým útokem Pikaču, Gary přikáže Eevee odrážecí útok. Je velmi účinný, Pikaču vyčerpal část své energie ale Eevee se zdá naprosto svěží. Pikaču pokračuje bleskovým útokem, Eevee odpovídá zdvojovacím útokem. Zase získává Garyho Eevee výhodu, protože Pikaču plýtvá blesky jen na zdánlivé kopie protivníka. Proto ho Ash zastaví. Ale ať zkoušejí cokoliv, nedaří se jim. Nakonec je Pikaču zcela vysílený a zápas vyhrává Gary. Pochválí nejen svého Eevee za dobrý zápas, ale i svého protivníka. Ash se věnuje unavenému Pikaču a jen slibuje, že to příště dopadne jinak! Gary mu jen lehce pokyne rukou a odchází.

Profesor Oak zkoumá tajemný GS-ball, ale nedaří se mu nic zjistit. Ash a Pikaču odpočívají na skalce uprostřed luk a pozorují oblaka když se tam objeví místy a sděluje, že Gary opět odešel z Oblázkového města. Společně jdou za profesorem Oakem, kde se dozvídají, že Gary odešel na západ, protože se chce účastnit ligy v Johto. Ash samozřejmě chce jít také. Profesor Oak mu předává zpět GS-ball a žádá Ashe, aby jej předal v Azalkovém městě Fricovi, výrobci pokébalů. Snad ten zjistí více. Ujišťuje Ashe že ho to nezdrží při cestě do ligy Johto, stejně musí jít tím směrem. Rakeťáci tentokrát cestují pěšky a zdají se velmi unaveni a také vyhládlí. Náhle na cestě před sebou zpozorují Garyho a hned plánují, co mu vyvedou. Bleskově postaví na cestě pódium ze kterého recitují svůj slogan a chystají akci. Nevšimnou si však, že cesta se větví a Gary zvolil tu druhou možnost. Minul tak Rakeťáky, aniž si jich všiml.

Ashova maminka připravila slavnostní večeři na rozloučenou, které se kromě našich přátel účastní také profesor Oak. Dozvídáme se, že Brock se znovu připojí k Ashovi a Místy, zatímco Tracey se zůstává v oblázkovém městě jako asistent profesora Oaka, kterého vždy obdivoval. Večeře je výborná a Ash už se těší až nějakou podobnou večeří oslaví svůj návrat po vítězství v lize Johto. Profesor Oak dává Ashovi nový PokéDex, ve kterém jsou i údaje o pokémonech žijících v západní oblasti (Johto).

Náhle do místnosti vstupují dva reportéři a snaží se natáčet reportáž o Ashovi, jeho přátelích a přítomných pokémonech. Jejich zájem se však nápadně často stáčí na prostřený stůl, z něhož během řečí a natáčení bohatě konzumují. Přejí si také udělat detailní záběr Pikaču, při něm se však z kamery vysune ruka a Pikaču vtáhne dovnitř do pouzdra izolovaného proti výbojům. A hned nato Rakeťáci (jistě, že to přeci nemohl být nikdo jiný) prchají z kořistí z domu. A naši přátelé je pronásledují. Mr.Mime jim staví do cesty svá okna, aby je zpomalil a zároveň jim zabránil pošlapat zahrádku Ashovi maminky. Rozhodující obrat do pronásledování přinese Scyther, který rozetne schránku v níž je vězněn Pikaču a ten nyní může na Rakeťáky použít svůj bleskový útok. Takže vše dobře dopadne a Rakeťáci jako obvykle mizí ze scény. Všichni ostatní oceňují vzájemnou spolupráci přátel i pokémonů při zahnání Rakeťáků.

Cesta za dobrodružstvím v Johto může začít

~Napsal/a Carp

V minulém díle se Ash vrátil do Oblázkového města, zase se setkal se svojí mámou a z neznámých důvodů i s Brockem, který se vrátil od profesorky Aiviové (o důvodu nechce mluvit). Ash předal profesoru Oakovi GS Ball a zde se také setkal s Rakeťáky, Gary Oak, Ashův největší rival, přišel právě včas, aby zachránil předměty profesorova bádání. Ash ho pak vyzval k prvnímu vzájemnému zápasu v Pokémonu.

Do zápasu jeden na jednoho si Ash předvídatelně volí Pikachu, Gary Eevee. Pikachu zahajuje rychlým útokem, ale Eeveeho odrážecí útok je až vzácně silný a Pikachu s ním vůbec nic nesvede. Pikachu používá alespoň bleskový útok. Eevee se kryje dvojitým útokem a Pikachu neví, který obraz je ten pravý a útočí tedy na všechny, dokud Ash nezadrží tohle plýtvání energií. Eevee útočí srážecím útokem, Pikachu se vyhýbá hbitým útokem a znovu zkouší bleskový útok. Eeveeho přesný nárazový útok ho odmrští a Pikachu mine. Když Pikachu dopadne na zem,nemůže již pokračovat.

Garyho trénink mu zřejmě začíná nést ovoce. Rychle se rozloučí a než se Ash stačí vzpamatovat, odchází. Na jeho naštvaný výkřik, že příště to dopadne jinak, Gary odpoví stylovým a přitom důstojným mávnutím ruky.

Ash po těžkém zápase odpočívá a zřejmě o sobě usilovně přemýšlí. Z jeho klidu ho vytrhne Mysty, když mu sdělí, že Gary se zase vydal na Cestu. Ash pospíchá za profesorem Oakem, ten zrovna zkoumá GS Ball. Bohužel ani jeho velmi kvalitní skenery mu nepodají o GS Ballu žádnou kloudnou informaci. Oak Ashovi vypráví o Džotové lize, kam se vydal Gary.

Ash se začne hádat s Mysty, protože tvrdí, že Ash nějak zlenivěl. Brock se přihlásí, že Ashe zase donutí trénovat, tak se tedy Ash a Mysty dovídá, že se k nim Brock zase vrátí. Provede srceryvný proslov s a ukáže směrem na západ, kde je čekají nová dobrodružství. "To je skvělé Brocku, ale západ je támhle!", prohlásí Mysty. "Ať už půjdeme kamkoliv, všude něco zažijeme" "Ano!!!", přidá se Ash. Mysty:"Já si vezmu vlastní mapu! Jóo!!"

Oak zase vrací Ashovi GS Ball, protože sám s ním nic nesvede. Na západě po cestě sídlí Kurt, výrobce Poké Ballů, ten si snad bude vědět rady. Ash se jde ještě rozloučit mámou, ta už o tom ví a Ashovi balí batoh na cestu. "Dala jsem ti tam čisté...Víš co?" Na večer plánuje oslavu, a tak pošle Brocka ještě něco nakoupit, ten se přetahuje o dveře s Mr.Mimem a nakonec odběhnou oba. "To je děsný" "Nejhorší na tom je, že nevědí, co mají nakoupit, Ashi, prosím tě jdi za nimi."

Rakeťáci mezitím chtejí okrást Garyho, ale spletou si cestu, a uvedou pouze trapné představení bez diváků.

Večer je oslava v plném proudu. Naši hrdinové se nyní dovídají, že Tracey již s nimi pokračovat nebude, že zůstává u Oaka, takže se vlastně jenom vystřídají s Brockem. Oak dává Ashovi nový Pokédex, který je již vybaven daty o nových pokénech, se kterými se Ash na západě zřejmě setká. Najenou do domu vtrhou Rakeťáci jako reportéři. Trochu se nacpou a pak do zařízení představující kameru polapí Pikachu. Když utíkají Mr.Mime jim do cesty postaví clonu, aby nepošlapali zahradu. Pikachu zkouší bleskovým útokem bedničku rozbít, ale bez účinku. Na scénu přichází Scyther a řezavým útokem Pikachu vyprostí. Rakeťáci se chvíli zmítají ve spárech elektřiny a pak je odhodí do dáli vodní dělo Marilla.

Hned ráno Ash, Mysty a Brock vyráží vstříc Džotové lize a dalšímu dobrodružství. "Áhóóóój, zase příště..."

~Napsal/a Bubák


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní