Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Podzemní zápas

Ash se rozhodl vrátit se domů do Oblázkového města. V minulém díle se rozloučil s Laprasem, tak tedy naši přátelé zamířili k nejbližšímu přístavu za mostem, ale ten byl uzavřen vzhledem k velmi nebezpečným podmínkám na druhém konci. Nic nenasvědčovalo jákémukoliv riziku, a tak chtěli jít dál, dokud část mostu nezřítila.

Na břehu našli pramici a vydali se přes řeku. Město je vylidněné a bez života. Procházejí k přístavu, ale tam také nikdo zdánlivě není. Prvního obyvatele si všimnul Togepi a rychle se s Voltorbem zkamarádil. Když ho Mysty najde v uličce, jak capká po Voltorbovi a úžasně se baví, je vyděšená. Jak málo stačí, aby Voltorb Togepimu třebaže nechtěně ublížil. Proto jej chce rychle vzít stranou, ale Togepi se Voltorba drží zuby nechty. Náhle Ash nabyde dojmu, že tu nejsou sami.

A skutečně z uliček se vyhrne tak dvacet třicet Electrodů. Opatrně se pokouší vyklouznout, ale rozčílení Electrodi začnou vybuchovat, když vítr schodí nějakou ceduli. Podaří se jim utéci na větší křižovatku, avšak vzápětí jsou obklíčeni dalším davem Electrodů a tentokráte nemají kam utéct. Ze střechy zazní něčí hlas, a ten někdo hodí dolu skupinku Diglettů, kteří Electrody podkopou a naše zachrání.

Ten záhadný muž se jmenuje Pancho. Byl povolán starostkou města. Tohle město dříve bylo plné lidí i turistů a prosperovalo. Jeden vědec tu zkoumal možnost využití elektrické energie Voltorbů, ale jednoho dne (nebo spíš noci) mu utekli. Ve městě se jim velmi dobře vedlo a většina se vyvinula v Electrody, jenže pak se přemnožili a začali z města vytlačovat lidi, byli nervózní a vybuchovali. A byl najat, aby město problému zbavil. Měl farmu Diglettů a s jejich pomocí Electrody odváděl podzemními chodbami za město do otevřené krajiny.

To je k Electrodům velmi šetrný způsob, ale jak se má brzo ukázat, je také příliš pomalý. Pancho právě dostal výpověď. Starostka si najala někoho, kdo se s potížemi vyrovná rychleji. Do města půřijíždějí Rakeťáci se svým obrovským pásovým vozidlem. Ukazují všem oprávnění a začínají s prací, na které se také chtějí nějak obohatit. Robotickými pažemi Electrody přivádějí k výbuchu a oslabené je sbírají. Ash, Tracy, Mysty i Pancho jsou jejich chováním poněkud rozladěni a snaží se je nějak zadržet.

Togepiho kamarád Voltorb se jim postaví do cesty a James není schopen ho chytit. Mezitím Togepi potají používá metronom, avšak bez nějakého viditelného výsledku (vážně jsem nic nepostřeh). Potom se rozeběhl k Voltorbovi a sním i Pikachu, který se opět projevil jako Togepiho ochránce. Bleskový útok nijak Rakeťáky nezasáhne, a tak zasahuje Pancho. Jeho Dugtrio podkopává Rakeťácký stroj a tím kazí jejich plány.

Navíc teď má Electrody hezky pohromadě, a tak vypouští i své Digletty, aby konečně odvedli Electrody z města. Electrodům se v přírodě líbí a jsou mnohem klidnější. Teď pro Togepiho nastala také chvíle, aby okusil hořké chuti loučení Voltorb zůstává na ostrově zatímco naši kamarádi musí pokračovat dál. Město se zase probudilo k životu, a tak Ash konečně může vyplout domů. Uvidíme, co ho ještě čeká tam za obzorem

~Napsal/a Bubák


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní