Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Ať žije Lapras

Příběh začíná na Ashovu Laprasovi, na kterém se právě plaví on, i jeho přátelé. Ash se právě kochá pohledem na svoji trofej, díky které se dostal do oranžové ligy. Zničeho nic, se Lapras splaší, změní směr a plave jak o závod. Na obzoru před nimi se objeví kolona Laprasů (podle mě je tam matka Ashova Laprase). Když už jsou u kolony, tak se na ně kolona otočí a nepochopitelně zrychluje a snaží se uniknout Ashovi a jeho Laprasovi. Ash je z toho vedle. Lapras se je snaží dohnat, ale poslední Lapras z kolony na ně zaútočí vodním dělem a pak na ně pošle mlhu. Kolona se ztrácí v mlze...

V ošetřovně se setkají s důstojnicí která jim vykládá o pirátech, kteří útočí na Laprase. A tu se za dveřmi ošetřovny ozývá známe moto Rakeťáků... otevřou se dveře a tam jsou rakeťáci celý zafačovaní a Jessie je na vozíčku... vysekají se z obvazů a sádry a mluví dál... ale hned je začly bolet zlámané kosti, takže si rychle zase lehli. Rakeťáci vysvětlují co se jim stalo: Jeli ve svém stroji - Magikaprovi mořem, a objevili se piráti kteří po nich vypálili bombu. Po té co vybouchla, se Magikapr roztříštil o skálu. A hned, jakoby byli úplně zdraví, utíkají pryč před důstojnicí... Kolona Laprasů se blíží k ostrovu, ale v tom se objeví loď pirátů, která po nich začne střílet pokébalama a v nich jsou Tentacruelové. Z druhé strany příjíždí Ash a spol.

Tentacruelové obklíčí kolonu Laprasů s připravují se zaútočit. Ale to už si Ash všiml co se děje a co nejrychleji plave (na svém Laprasovi :-) ) ke koloně. Ash zamíří svůj PokéDEX na Tentacruela a když zjistí o koho jde, tak napadlo jeho kamaráda informovat o tom důstojnici. Vytáhne tedy svou Marill a plave ke břehu... Tu se objeví Rakeťáci kteří vše pozorují ze svého Magikapra... Tentacruelové se už blíží ke koloně a znásobují svoji vrstvu. Když už jsou blízko, tak připluje i Ash s Misty a samozřejmě i s Laprasem :-), a nařídí Pikachu aby je zdržel svým elektrickým útokem. Pikachu sice zasáhl Tentacruely, ale výboj byl tak silný, že zasáhl i kolonu a Ashe.

Naštvaní Tentacruelové se zaměřili na Ashe. Teď sem přijede pirátská loď která začíná střílet, ale Lapras se dělovým koulím hbitě vyhýbá. Už jsou u lodi a Misty vytahuje své vodní pokémony - Staryu, Poliwag a Goldeen, a Ash přispívá svým Squirtlem. Misty se s vodními pokémony vydává k lodi a prostřílejí trup lodi vodními děly...

Ash s Pikachu na Laprasovi přijíždí k Tentacruelům, kteří pořád obkličují Laprase. Jeden Tentacruel na ně výstražně mává s vými chapadly a vrací se ke koloně obklíčených laprasů. Lapras na něj provokativně zaútočil vodním dělem a naštvaný Tentacruel plave za ním... Tím Ash dosáhl toho, co chtěl - dostat kolonu z obklíčení, neboť Ashe pronásledovali i ostatní Tentacruelové. Problém je, že je Tentacruelové rychle dohánějí... Ale najednou z vody vylítne periskop, kterým pozorují Rakeťáci děj... Do periskopu narazí hlavní Tentacruel a Rakeťáci opět mizejí ze scény... Ash, Pikachu a Lapras už jsou obklíčeni Tentacruelama a pozoruje to Misty s pokémony z Pirátské lodi, která už je pod její kontrolou... kapitán lodi vybízí Tentacruely k útoku, ale Misty ho rychle zarazila... ale Tentacruelové toho slyšeli dost a hlavní Tentacruel zaútočil a hned po prvním útoku, plave hbitě k Laprasovi a chce ho bodnout svým rohem... ale kolona Laprasů zaútočí mrazicím útokem, a všechny Tentacruely zmrazí. Když se Tentacruelové potopí, tak se za stěnou z nich objeví kolona Laprasů, která tak efektivně zneškodnila Tentacruely, a přijímají Ashova Laprase do jejich kolony, kde se setkal se svoji matkou (myslim že to je jeho matka...).

Když dorazí policejní loď, na které už sedí Rakeťáci, Piráti a Tentacruelové, Misty přichází k Tentacruelům a povídá jim, že když už nebudou zlobit, že můžou odplavat. Tentacruelové horlivě přikývli a skáčí do vody a odplavávají pryč...

Misty jim mává a pod bokem lodi je Ash a Pikachu na svém Laprasovi, a Ash se s ním loučí. Z legrace shodí Lapras Ashe s Pikachu do vody a pak je olizuje. Ale to už Laprase volá kolona a Ash ho vybízí aby už šel, a smutný Lapras vzpomíná co vše s Ashem prožil... jak bojoval aby se Ash dostal do oranžové ligy, jak závodil s Blastoisem, jak se krmil mořskými řasami a jak vozil Ashe na svém krunýři po moři... Lapras zmizí pod vodou a vyzvedne Ashe a Pikachu na loď. Lapras odplouvá ke koloně a na rozloučenou vyskočí uprostřed kolony do výše z vody...Príííííííí

KONEC

~Napsal/a Wing

Ash a jeho přátelé dále putují po Pomerančových ostrovech. Ash se stále nemůže vynadívat na svůj pohár. Lapras z ničeho nic zbystří a náhle mění směr, Ash netuší, co za tím vězí.

Pak v dálce uvidí příčinu, hejno Laprasů. Všechny napadne, že by to mohlo být to hejno, kterému se Ashův Lapras ztratil, než ho Ash našel a zachránil ho před bandou nenechavých uličníků. Tenkrát přislíbil, že jeho kamarády najde. Když ale hejno Laprase spatří, zrychlí. Z hejna chce jeden Lapras zastavit, ale jiný ho zase postrčí dál. Ashův Lapras je zoufalý, snaží se udržet s hejnem krok, ale oni jej zahánějí vodním dělem a pak zmizí za oponou mlhového útoku. Nikdo nevěří tomu, co se právě stalo. Jak je to možné?

Na tuto otázku nezná odpověď ani profesor Oak, ale zdá se, že důstojnice Jenny zná odpověď. Na ostrově je chytání pokémonů zakázáno, avšak poslední dobou tu začali pytlačit nějací piráti, takže se Laprasové bojí lidí. Ashe napadne, že v tom mají prsty Rakeťáci. Když je začne popisovat jako bandu nemožných ničemů, hlas za dveřmi začne oponovat. "Vždyť jsou tady!" A skutečně. Rakeťáci tu sedí zabalení do obinadel, s dlahami a berlemi. Tentokrát nejde o převlek, Rakeťáci dostali nakládačku právě od oněch pirátů. Když padne slovo o vyšetřování, Rakeťáci prchají.

Ash se vydává znovu najít skupinku Laprasů, pokud se nic nepřihodilo, měli by být někde poblíž. Pak je uvidí pronásledované piráty. Z děl na pirátské lodi nestřílejí dělové koule, nýbrž pokébally s Tentacruely. Těm se posléze podaří Laprasy sehnat a obklíčit. Tracey s Merrylem plují pro pomoc.

Zasahuje Pikachu, Ash si pozdě uvědomil, že bleskový útok zasáhne i Laprasy, alespoň však odlákal Tentacruely, kteří Laprase oslabovali jedovatým žahnutím. Piráty to poněkud naštve a vypálí po Ashovi tři dělové koule, Laprasovi se podaří vyhnout se. Mysty vypouští všechny své vodní pokémony (žádné jiné snad ani nemá) - Psyducka, Poliwaga, Goldeen a Staryu, Ash Squirtla. Všichni se opřou do lodě vodními děly a posádku málem smetou do vody. Za chvíli jsou všichni piráti spoutáni.

Ash upoutá pozornost Tentacruelů na sebe vodním dělem, všichni se vydají ho pronásledovat. Laprasovi se nedaří unikat moc dlouho a Tentacruelové je obkličují. (Rakeťáci v ponorce je sledovali, což se jim moc nevyplatilo, a mizí ze scény) Nadzvukový útok Laprase, Ashe i Pikachu zcela ochromí. Jeden Tentacruel je napadá, ale vzápětí je zmražen a ostatní následují, Laprasové se rozhodli vrátit se.

Piráti jsou zatčeni i s Rakeťáky a Tentacruelové propuštěni na svobodu. (Teď přichází část, kterou opravdu nesnáším - loučení) Ukázalo se, že ten Lapras, který předtím chtěl skupinku zastavit, je máma Ashova Laprase. Ashovi se zřejmě loučit nechce, přesto Laprase přesvědčuje, aby se vrátil ke svému hejnu. Ani Lapras to nemá lehké, když se konečně s Ashem rozloučí, vyzvedne jej na palubu lodi. Ash se za ním díval dokud všichni nezmizeli za obzor. Ashovo toulání se s Laprasem po Pomerančových ostrovech tedy skončilo. Myslíte, že se ještě někdy potkají?

~Napsal/a Bubák