Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Dragonite přichází

Pri výbuchu sú obidvaja Pokémoni porazení. 4 pokémon trébera pomarančovej ligy je Venosaur, tak teraz Ash použije znova Taurosa ,ktorý vyhrá. 5. Pokémon je Elektabuzz: Ash použije Bulbasaura ,ktorý prehrá. Nedá sa nič robiť Ash musí použiť CHARIZARDA. Elektrabuzz použije volajaký elektrický útok. Ash povie CHARIZARDOVI aby vyletel. Ash povie nech použije krídlový útok. CHARIZARD ho po útoku chytí a použije sejzmický hod alebo niečo také. CHARIZARD vyhráva, ale potom si tréner zvolí svojho Dragonita. CHARIZARD proti nemu bojuje, ale Dragonit ho porazí. Na veľmi oslabeného Dragonita najprv pošle Squirtla a Taurosa ktorých porazí. Tak si Ash zvolí Pikachu, proti ktorému Dragonit da Hyper lúč. Už toi vyzeralo, že ho trafil, ale Pikachu v poslednej chvíli sa pomocou svojho chvosta vyskočil a pristál na Dragonitovej hlave, potom mu dal Pikachu bleskový útok a vyčerpaný Dragonit prehral. Ash vyhral pomarančovú ligu

~Napsal/a Juraj Farárik

Ashův první zápas v Pomerančové lize pokračuje. Drakeův Gengar proti Ashově Laprasovi zaútočil nočním stínem a Lapras naopak ledovým paprskem. Oba útoky se smíchaly a došlo k obrovskému uvolnění energie. Nad zápasištěm se rozprostřel kouř a všichni čekají, jak tohle dopadne. Rozhodčí odmával konec kola:"Lapras ani Gengar již nejsou schopni pokračovat!"

Drake již ztratil tři pokémony, a tak podle pravidel nadchází změna zápasiště. Konečně si trenéři mohou na chvíli odpočinout. Rakeťáci Ashovi vyjímčně fandí, potřebují, aby jim oslabil Dragonita, to by byl pořádný dárek pro šéfa.

Zápas může pokračovat na písečném zápasišti. Drake si volí Venusaura, Ash Taurose. Jeho pozemní štěrbinový útok, však na písku pozbývá smyslu. Venusaur si připravuje sluneční paprsek. Tauros se snaží ho zarazit srážecím útokem, písek mu však není dostatečnou oporou a podaří se mu jej alespoň obrátit na záda. Sluneční paprsek mine a Tauros je trochu otřesený. Venusar jej zažene šlehavým útokem. Tauros opakuje srážecí útok a proplouvá mezi šlahouny a zasahuje do černého. Venusaur je vyřazen.

Do boje vstupuje Electabuzz. Tauros je unavený, a Ash ho tedy mění za Bulbasaura. První bleskový útok ustál a zahajuje listovou břitvou. Electabuzzovi příliš neubližuje a ten se má bránit dalším bleskovým útokem. Bulbasaur se rozebíhá k nárazovému útoku, ale naletí přímo na bleskouvou ránu a je vyřazen.

Ash vytahuje eso z rukávu - Charizarda. Míjí plamenometem a vzápětí ho bleskovou ránou paralyzuje Electabuzz a udržuje ho tak bleskovým útokem, Charizardovi se přesto podaří přerušit jej uhlíkovým útokem. Pak ho popadne a seismickým vrhem sním praští o zem, tím ho vyřadí. Charizard se raduje a dává to ohnivou podívanou divákům najevo.

Drake už má posledního pokémona, ale ze všech zřejmě nejsilnějšího vzácného legendárního Dragonita (Rakeťáci se nemohou dočkat). Charizard se ho snaží oslabit Dragonita, ten však bleskurychle reaguje vodním dělem, rozráží plameny a velmi přesně Charizarda zasahuje. Charizard musí vzlétnout a hbitě se vyhýbá ledovým paprskům. Dragonite výzvu k vzdušnému souboji přijímá. Dojde k další přestřelce plamenů a ledu, obrat však znamená až Charizardův pokus o seismický vrh, protože se Charizarda v tu chvíli obratně zmocňuje Dragonite a místo něho díky narážecímu útoku políbil matičku zemi velmi prudce Charizard.

Je to neuvěřitelné, ale Charizard se znovu staví k úžasu diváků na nohy. Ash už chce zápas ukončit, a tak přikazuje Charizardovi použít dračí hněv. Dragonite oplácí nejen stejnou mincí, ale dokonce bych řekl, že i stejnou stranou mince. Oba útoky zasáhly svůj cíl. Oba jsou už vyčerpáni a otřeseni. Jako první klesl k zemi Charizard.

James už by chtěl Dragonita chytit, ale Jesie usuzuje, že ještě nenadešel ten pravý čas.

Ash do hry vrací již odpočatého Squirtla. Začíná hydropumpou. Dragonite ho odpalí vodním dělem jako terč a zasahuje ho bleskovým úderem, kdyby se Squirtle nestihl stáhnout do krunýře, bylo by rozhodnuto. Dragonite pokračuje zavalovacím útokem a nezadržel ho ani perfektní bublinkový útok. Vlaječka v ruce rozhodčího opět vyletěla do vzduchu.

Teď nastala chvíle pro Rakeťáky, z balonu zachytí Dragonita síť, ale sotva rakeťáci dořeknou básničku, Dragonite se vyprostí a prolétává jejich balonem skrz naskrz. Zápas pokračuje.

Tauros se už potřetí vrací a používá srážecí útok. Dragonite před ním vzlétá a snaží se Taurose vyřadit zavalovacím útokem, Tauros se ale zabořil do písku a jistě nepříjemný zásah ustál. Pokouší se zaútočit,ale jeho snahám učinil konec elektrický útok.

Ashovi zbývá jen jediný pokémon - Pikachu. Pouhým mávnutím ocasu překazil Dragonite hbitý útok Pikachu a odpálkoval ho k nebi. Drognite používá hyperpaprsek. Pikachu se mu vyhnul tak, že se odmrštil pomocí svého ocásku a skočil Dragonitovi na hlavu. Dragonite už nezvládá Pikachu setřást a mohutný bleskový útok konečně Dragonita udolá.

Ashovi nezbývá nic jiného než se radovat, vždyť se stal prvním trenérem, který kdy Draka porazil. Zaslouženě získává Pohár vítězů a našel si místo v Síni slávy Pomerančové ligy. Další důležitý okamžik v Ashově životě končí a další začíná

~Napsal/a Bubák


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní