Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Konečně turnaj

Naši přátelé plují na další ostrov, kde je další stadión Oranžové ligy. Když v tom spadne Ash z Laprase a vdálce spatří Dragonite.I Tracey s Misty ho uvidí.

Na ostrově chce Ash okamžitě bojovat, ale nejde to, jelikož místní trenér má rád velké publikum. A musí si zařídit, aby na zápas přišlo co nejvíce lidí. A tak si jde Ash prohlédnout místní muzeum o místních trenérech s mužem, který ověřil jeho totožnost a řekl mu, kdy bude zápasit. Tracey se toho muže zeptá na Dragonite kterého viděli a on jim řekne, že to Dragonite místního trenéra na stadióně.

Na vedlejším stadióně, podobném z Pokémonové ligi, přistává Dragonite u svého trenéra. Znenadání se tu objevují Rakeťáci a co jiného než ukrást Dragonite chtějí. Už už chtějí vypustit Pokémony, když je Dragonite odpaluje na chvíli ze scény.

Mezitím se Ash v Pokémonovém středisku snaží probudit Snorlaxe všemi svými Pokémony, ale bez úspěchu. A tak se rozhodne, že si Snorlaxe vymění za jiného Pokémona. Zavolá Profesoru Oakovi a ten mu nabízí jeho Pokémony, no není jich moc. Ash si vybírá Taurose a posílá Snorlaxe Oakovi.

Na pobřeží moře slyší Rakeťáci o nadcházejícím zápase a chtějí se také podívat, bohužel na ně vyjde jen televizní obrazovka.

Na stadión vstupuje místní trenér a Ash s přáteli. Všude je spousty lidí, to se místnímu trenérovy velice líbí. Přichází zápas.

Místní trenér si volí Ditta, to Ashe zmátlo a chvíli se nemohl rozhodnout jakého Pokémona pošle do boje, ale rozhodl se, volí si Pikachu. Ditto se transformuje na Pikachu, když potom na něj Pikachu používá Bleskový útok, skoro nic se Dittovi nestane. Ditto používá též Bleskový útok a zasahuje Pikachu, který se zdá být více unaven než Ditto. Oba najednou používají Bleskový útok , ale jediný výsledek je, že se pod nimi řítí zem. To ale Pikachu nečekal a zůstává ležet, zdá se, že prohrává. Ditto používá Hbitý útok a Pikachu ho odráží Bleskovým útokem. Oba pak používají Rychlý útok a srážejí se ve vzduchu. Pikachu pak vyhrává, když použije zvláštně elektřinou nabitý ocásek.

Jako druhého Pokémona si volí trenér stadiónu Onixe a Ash si chytře zvolí Squirtla. Squirtl chce trefit Onixe Vodním dělem, to se mu však nepodaří, jelikož Onix zajede pod zem. To už Ash nečeká a křičí na Squirtla, aby běžel k bazénu uprostřed stadiónu, ale to Squirtl už nestihl. Onix ho sevřel a už to se Squirtlem vypadalo zle, když se však schoval do svého krunýře a ze všech děr vylétl proud vody, Onixovo sevření povolilo a Squirtl dorazil Onixe Hlavovým útokem.

Třetím Pokémonem trenéra stadionu je Gengar, Ash zkouší Taurose. Tauros používá zemětřesné vlny, ale Gengar mu un uniká. Gengar používá Matoucí vlny, Tauros je zmatený a nemůže dál zápasit. Proto Ash povolává Laprase, vodního a psychického Pokémona. Gengar na něj používá Hypnotické vlny, ale Lapras uniká pod vodu. Když se vynořuje pužívá vodní dělo, ale netrefuje se. Gengar používá paprsek a Lapras Sluneční paprsek, dochází k výbuchu.

Pokračování příště .

~Napsal/a Pidgeot

Ash se konečně dostal do Pomerančové ligy, a tak se vydal na Pumelový ostrov, aby se zaregistroval a svedl první zápas turnaje. Když se naši hrdinové blíží k ostrovu Tracey v dálce zahlédne vodní brázdu a v ní letícího Dragonita - legendárního pokémona.

Jakmile se zaregistrují, pořadatel seznámí s pravidly, je provede Palácem vítězstí, nikdo mu jinak neřekne než Síň slávy Pomerančové ligy. Tam se setkávají už poněkolikáté se sochou Dragonita a ptají se, co to znamená. Ashovi trochu ztuhne úsměv, když se doví, že trenér, se kterým se má příští den utkat, jednoho vlastní.

Podle pravidel Pomerančové ligy se zápasu účastní ne tři, ale všech šest pokémonů. Protože Snorlax nevypadá, že by mohl bojovat, sází Ash na začátečnické štěstí a mění jej za Taurose. Večer se Rakeťáci trapně pokoušejí ukrást Dragonita, jediné, co stihnou je jen jejich motto, pak je odhazuje v dál Dragonitův hyperpaprsek.

Je ráno a zápas může začít na kamenném a vodním zápasišti. Drake (tak se jmenuje trenér stadionu), si volí Ditta, Ash jako obvykle Pikachu. Ditto se ihned promění v Pikachu. Pikachu ho zasahuje bleskovým útokem, ale zdá se, že Ditto všechnu energii vstřebal a oplácí mu stejnou mincí. Pak se snaží zasáhnout protivníka oba najednou, ale účinky se navzájem potlačují. Najednou se pod nimi zápasiště propadá, Ditto se kamenům hbitě vyhýbá, ale Pikachu je téměř vyřízen, přesto se nevzdává. Ditto zahajuje hbitý útok, Pikachu se jej neúspěšně snaží zastavit bleskovým útokem. Když je Ditto dostatečně blízko, spustí bleskový útok a úder. Pikachu se drží, rozebíhá se k Dittovi, Ditto k Pikachu a ve vzduchu se ve změti elektrických výbojů srážejí, Pikachu získává výhodu a bleskovou ránou končí první kolo.

Drake si volí Onixe, Ash stahuje Pikachu a do boje nastupuje Squirtle, než však stačí cokoliv udělat Onix mizí pod zemí. Squirtle zmateně čeká, co se bude dít, Ash mu radí, aby se schoval do bazénu uprostřed zápasiště, tam na něj však Onix číhá a prudce zaútočí. Pak Squirtla obtočí a Squirtle není schopen použít vodní dělo, tak se stahuje do krunýře a používá hydropumpu. Ta Onixe oslabí a Squirtle po vynikajícím hlavovém útoku vítězí.

Do zápasu vstupuje Gengar. Ash neví co s ním a zkouší své začátečnické štěstí. Tauros zahajuje štěrbinovým a mohutným útokem. S Gengarem to trochu zatřese, vznese se a úspěšně používá matoucí paprsek. Tauros zběsile naráží hlavou do skály, a tak jej Ash stahuje. Chce se pokusit Gengara zmrazit, a proto posílá do boje Laprase. Před hypnózou se Lapras schovává pod vodní hladinu. Potom Gengara trochu schladí vodním dělem a zároveň s jeho nočním stínem používá ledový paprsek. Útoky se srážejí a navzájem se násobí. Oba pokémony pohlcuje nabývající koule energie a nikdo neví, jak tohle dopadne.

Pokračování příště .

~Napsal/a Bubák


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní