Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Dvojité problémy

Ash, Tracey a Misty dorazí na další ostrov, kde má ležet stadion Pomerančové ligy. Jakmile se octnou na ostrově, všimnou si že všude se nacházejí hoteliéři a vykřikují, že ten jejich hotel je nej. Je tam také jedna, která jakmile si všimne Ashe, rozeběhne se k němu a začne ho tisknout k sobě v domnění že je to její syn. Po chvilce Ashe pustí a ten jí vysvětlí že není. Ale…

V ten moment se tam objeví obři ROBO - Rhydon, kterého neřídí nikdo jiný než Rakeťáci. Hmm, jejich pohon je dosti divný - jako útočnou sílu používají svoje PokéMONy. Nu což. Jessie chce použít Hyper paprsek (HyperBeam), ovšem Weezing ho ještě neumí. Takže použije svůj kouř (jméno útoku neřekli) a celé pobřeží je v kouři. Před ROBO - Rhydona se ale postaví Ash a snaží se Rakeťáky zastavit. Ti si z něj nedělají hlavu a použijí Arbokův Jedový útok (?), v poslední chvíli ale ta "matka" přikáže Alakazamovi, který se objeví před Ashem, aby použil bariéru (jméno říkali, ale já si ho nepamatuju:o(). Také se představí jako trenérka stadionu Pomerančové ligy… To Rakeťáky překvapí, ale nezastaví. Použijí Weezinga, ovšem Alakazam Psychickým útokem (Psychic) zavře ROBO - Rhydonovi tlamu. ROBO - Rhydon je v kouři, uvnitř se nedá dýchat. Arbok tedy použije Kyselinu (?) a propálí robotovi nový pupík. Toho využije Ash a nechá Charizarda použít Plamenomet (už ho poslouchá, nevím proč, propásl jsem díl "Zmražený Charizard"), ROBO - Rhydon se porouchá a "Rakeťáci opět mizí ze scény…"

Další den, poté co si naši přátelé odpočinou zadarmo v hotelu, kam je pozve ta trenérka (jméno si taky nepamatuju:o)), se koná zápas mezi ní a Ashem. Dle jejího návrhu to bude souboj dvojic. Ash volí Pikachu a Charizarda, soupeřka Alakazama a Marowaka. Začíná boj.Zdá se, že Ashovi Pokémoni nevyhrají, jelikož spíš než se soupeřem bojují navzájem. Charizard schytává rány Marowakovým Kostním bumerangem (BoneClub) a dodělává ho Alakazam svým Psychyckým útokem (Psychic). Navíc Pikachu místo Alakazama trefí Bleskovým šokem (ThunderShock) Charizarda. Už to vypadá že Ash prohraje, ale Pikachu (po Ashově intervenci) pochopí, že musí spolupracovat. Trefí tedy Alakazama svým Bleskovým útokem (?Thunder?) a ten pouští Charizarda. Oba dva se vrhají vpřed. Pikachu skáče Charizardovi na záda v momentě, kdy se po Charizardovi vrhá Marowakův Kostní bumerang (BoneClub), ale Charizard uhýbá. Oba dva míří na Alakazama, který se připravuje k použití Hyper paprsku (HyperBeam), ovšem to se mu nepovede, protože do něj vráží vracející se Kostní bumerang (BoneClub) a padá na zem. Ovšem Hyper paprsek (HyperBeam) nejde zastavit, a jelikož neovládá jeho směr, trefuje s ním Marowaka. Oba PokéMONi nejsou schopni boje a Ash tedy získává další, poslední 4. Odznak Pomerančové ligy!

Naši hrdinové se nakonec rozloučí s trenérkou a slíbí, že jejímu synovi vyřídí že se jí stýská. A vydávají se dál za Turnajem Pomerančové ligy…

To be continued .

~Napsal/a Jedi Knight

Už jen jediný odznak dělí Ashe od vstupu do Pomerančové ligy. Čtvrtý člen Pomerančového týmu sídlí na Kamukvatovém ostrově, a tak Ash, Mysty a Tracey zamířili právě tam. Na Kamukvatovém ostrově vládne krásné počasí a turistická sezona je právě na svém vrcholu. Hotely se o zákazníky přetahují už na pláži a nabízejí různé slevy a výhody.

Jedna žena, která také láká zákazníky do hotelu, spatří Ashe na pláži a rozběhne se za ním a v domnění, že je to její syn Travis (je mu totiž velmi podobný a také se vydal na pokémonovou cestu s Pikachu), jej málem v obětí udusí. Už se jí po něm velmi stýská, a tak je velmi zklamaná, když zjistí, že jde o omyl.

Najednou na pláži vypukne panika. "Obluda!", zaznívá odevšad. Jedná se velkého RoboRhydona Rakeťáků, kteří opět chtějí ukrást Pikachu. Robot je poháněn silou Arboka a Lickitunga, takže je šetrný kživotnímu prostředí, ale úměrně tomu také neohrabaný. Kdyby byl uvnitř kdokoliv jiný, bylo by o úspěchu předem rozhodnuto, ale znáte Rakeťáky, jediné, co se jim alespoň trochu daří je jejich motto.

Žádný zuřivý obří robot se nemůže obejít bez hyperpaprsku. Tenhle však bude muset, protože Weezing se jej ještě nenaučil. Z robotovy tlamy se tedy začne valit jen hustý kouř a pláž se ocitne ve zmatku. Rakeťáci se zaměří na Ashe a Arbok používá na Jesiin povel jedové uštknutí. Před nebezpečným útokem Ashe ochrání (kde se vzal, tu se vzal) Alakazam oné ženy zrcadlícím útokem. Žena to zkouší s Rakeťáky po dobrém, ale ti se rozhodně vzdát nehodlají.

V tu chvíli se Ash dovídá, že ona dáma je tím čtvrtým členem pomerančového týmu, s kterým má bojovat o poslední odznak. Rakeťáci opět chtějí zamořit pláž Weezingovým plynem, ale Alakazam psychickým útokem zavírá robotí tlamu a kouř se začne hromadit v kabině. Pak se do boje připojí Ash s Charizardovým srážejícím útokem, ten robota porazí a ve zmatku Arbok propálí kyselinou do robota díru. Skrz ní zachvátí vnitřek robota Charizardův plamenomet a Rhydon přestane fungovat, vzápětí exploduje a Rakeťáci zase mizí ze scény.

Ash neváhá a vyzve trenérku k zápasu. K tomu má dojít jako k dvojitému zápasu, tedy že nastoupí dva pokémoni proti dvěma najednou. Stadion se nachází uvnitř hotelu a je skvěle vybavený. Ash, Mysty a Tracey dostanou luxusní apartmán, aby si mohli dobře odpočinout. Ash se odreagovává v horké lázni a přemýšlí jakého pokémona dát do týmu s Pikachu, ve vodě však zůstal příliš dlouho a málem omdlí. Tracey prohlásí: "Aspoň se na zítřek nemusíš rozehřívat".

Zápas začíná. Trenérka stadionu Luana si volí podle předpokladů Alakazama a Marowaka. Ash nakonec k Pikachu zvolil Charizarda. Tomu se s Pikachu po boku zrovna bojovat nechce, a tak se navzájem pošťuchují, až jim Ash musí připomenout, že nemají zápasit proti sobě. Charizard přesto Pikachu trochu propeče. Alakazamův psychický útok zastaví Charizarda při nárazovém útoku, a ten zůstane viset ve vzduchu. Ash Pikachu přikáže pomoci Charizardovi bleskovým útokem. Pikachu si ale vybere jako cíl právě Charizarda a potom, co jej zasáhne Marowakův bumerang a Alakazam s ním mrští o zem, to s Ashovou nadějí na vítězství vypadá prabídně.

Alakazam opět dostává Charizarda do své moci, ale Pikachu konečně zamíří správným směrem a Alakazamův útok přeruší. Za to se mu Charizard odvděčí tím, že jej zachytí křídlem, když odletí po Marowakově nárazovém útoku. To vypadá na začátek slibné spolupráce. Pikachu skáče Charizardovi na záda, vyhýbají se kostnímu bumerangu a předvádějí Marowakovi perfektní "létající" bleskový úder, bohužel na něj příliš nepůsobí. Luana přikáže Alakazamovi použít na Charizarda hyperpaprsek. Charizard letí přímo proti němu a před jeho útokem se vyhýbá prudce nahoru. Alakazam nezvládá stabilitu, padá na záda a hyperpaprsek zasáhne Marowaka. Oba jsou vyřazeni z boje, Ash vítězí a získává čtvrtý a poslední odznak nutný k účasti v Pomerančové lize - Jadeitovou hvězdu.

Ash se vydává na další část svého dobrodružství. Luana jej prosí, kdyby Travise potkal, aby mu vyřídil, že se jí po něm už stýská. To Ash bere jako samozřejmost.

A Rakeťáci? Ti naříkají na ostrůvku malém tak, že se na něj sotva vejdou, a děsí se každé projíždějící lodi (co kdyby tam byl šéf a dověděl se o rozbitém robotovi?)

~Napsal/a Bubák


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní