Anime

Seriálové řady >> Pomerančová liga

Zápas o potravu pro Pokémony

Ash s přáteli pokračují lesnatou krajinou. Tracey si prohlíží rostliny v díře skály. Když se je snaží vytrhnout, objeví se hoch, který měl tyto kytky jako kamufláž na hlavě. Je naštvaný a chce si dát s Ashem zápas. Zápas začíná, kluk vytahuje Gloom. Ash se zeptá PokéDEXu a když zjistí co je zač, vytáhne (omylem) Squirtla. A každý ví (skoro každý :-) ), že s vodním pokémonem nic nezmůžeš nad travním, ale Ashovi je tohle asi neznámo. Nařídil Squirtlovi aby použil vodní dělo. Ale nic se nestalo. Ash vrací Squirtla do pokébalu a vytahuje pokébal a chce hodit, ale jak se napřahuje, tak se mu pokébal vysmekne za ruky a upadne mu na skálu za nim. Z pokébalu vyskočí Snoralx a spí. (v obouch dvou případech chtěl myslim použít Charizarda... ale Ash je v tomto díle velký smolař). Pokébal se samozřejmě o skálu rozbil a když chtěl Snorlaxe vrítit zpět do pokébalu, tak mu skratuje v ruce a nic se neděje. Kluk už je nedočkavý a vybízí Gloom k útoku. Gloom zaútočí a Snorlaxe to obrátí akorát párkrát obrátí. Ash křičí na Snorlaxe aby se probudil a Snorlax se probouzí, čmuchá a plazí se ke Gloom. Několikrát přičichne k Gloom a pak se jí snaží sníst. Hoch vrací svoji Gloom do pokébalu. Zklamaný Snorlax čmuchá... blíží se ke klukovi, čmuchá a sní mu jeho květinovou kamufláž na hlavě. Pak mu utrhne tašku a vysypává si do tlamy jeho svačinu. Snorlax se protáhne a praští sebou o zem, a chrní dál. Hoch brečí a vysmívá se Ashovi a spol. že první ošetřovna (pokécentrum)až daleko pod kopcem.

A tak se snaží dostat Snorlaxe aspoň přes klády o pár metrů dál. Misty běhá s kládama. Ash ani Tracey (a ani Pikachu :-) ) už nemohou. A tak se Tracey hrabe v tašce a nachází jablko, kterým může lákat Snorlaxe až do pokécentra (aby opravily pokébal). A tak si přiváže jablko na klacek a láká zatím spícího Snorlaxe. Snorlax hýbe očima a Tracey už se připravuje vyběhnout. Ale Snorlax rychle zhltne jablko, aniž by někdo stačil něco udělat. Začínají být zoufalí, ale Misty napadne že by se někdo mohl obléknout jako jablko a přitom Snorlaxe lákat aby běžel za ním. Ash, zatím nevědomky o čem Misty mluví, se nabídne že to podnikne. No a když mu to Misty vysvětlí neni moc nadšený ale slíbil to (mimochodem... jeto přeci jeho Snorlax ne? :-) ). Když už je Ash hotov (mě zůstává záhadou kde ten převlek vzal) začal lákat Snorlaxe. Snorlax se probouzí a honí Ashe. Ash běží směrem k pokécentru. Ale Ash brzy upadne a Snorlax ho dohoní. Vezme Ashe a zakousne se... ale je tak tvrdý že ho pustí a svalí se na záda. A tak je zase v beznadějnu možnost dostat se do pokécentra. Ale naštěstí je vedle se cesta schází s řekou a tak je napadne postavit vor a přeplavit se až k pokécentru.

Už jsou na voru a odrážejí se tyčí od dna. Ale najednou vidí před sebou jakoby řeka končila, a zjistili že je tam vodopád. Snaží se rychle odrážet zpátky, ale už padají z menšího vodopádu. po dopadu a odplavání kousek dál zjistí, že jsou u pokécentra kde je dav lidí kteří čekají na zásoby. Zjistí že přilétává letadlo a vyhazuje balík. Ale v lese jsou Rakeťáci a Meowth v jeho plechovém stroji. Meowth vystřeluje raketu na padající balík a zachycuje ho. Když už je u nich, celý dav se přesouvá do lesa na místo kam viděli že dopadl balík. Když se všichni dostali k Rakeťákům a k balíku, Rakeťáci vydírají Ashe, že když nevydá jeho Pikachu, tak jim nevydají ten balík (docela objemný balík :-) ). Ash říká že nevydá svého Pikachu, ale dav se chystá na Pikachu, aby mu ho ukradli a dali Rakeťákům.

OK Meowth teda vybízí Pikachu k boji. Ash zaútočí svým elektrickým útokem, ale Meowthův stroj vodí a uzemňuje svým plechovým ocasem, který je ve vodě (v nějaké bažině či co...). Meowth útočí pařáty stroje, které se začaly rychle otáčet... ale v tom se ozývají dunivé kroky a zlesa se vynoří naštvaný Snorlax (asi má hlad :-) ). Meowth útočí svými pařáty a Snorlax uhybá. Meowth přichází o jednu svoji pařátu, kterou si zaseknul do skály. Meowth opět útočí, ale tentokrát po Snorlaxovi střílí vršek svého stroje. Zasahuje Snorlaxe do hlavy, ale Snorlax se ani nehne, a akorát se poškrábe na hlavě. Meowth tentokrát používá útok, který ho vystřelí ze stroje přímo do Snorlaxova břicha. Meowh se ztratí v Snorlaxově břiše, a Snorlax vystřelí Meowtha z břicha na přihlížející Rakeťáky. Snorlax začal útočit svým nejsilnějším útokem (bohužel jsem nepochytil jak se jmenuje), a Rakeťáci opět mizejí ze scény. Snorlax běží k bedně kterou chtěli ukrást Rakeťáci a brakuje ji. Když skončí tak se svalí na záda a spí.

V pokécentru mu opravějí pokébal a Ash do něj hned vrátí Snorlaxe. Ash a jeho kamarádi se loučí a odjíždějí na svém Laprasovi.

Konec

~Napsal/a Wing