Starší příspěvek
Seznam příspěvků
Novější příspěvek

Koutek mistrů I.

En-Cu-KouTerve! Nyt minä asun Suomessa.
Napsat zprávu05.11.2004 00:00:00

Dohrál jsi Pokémony. Každý trenér je poražený, ligu máš prošlou aspoň desetkrát, Pokédex je plný. Hodně lidí si myslí, že tohle je konec.

Není. Hra po pravdě řečeno teprve začíná.

Cíl pravého mistra Pokémonů není porazit ligu, ale vytrénovat Pokémony, kteří obstojí proti ostatním hráčům. Pokémony, kteří si umí poradit v každé situaci, nehledě na to, co si na ně protivník vymyslí.

Bohužel, protivník má stejný cíl. Proto je tu tato rubrika, která ti pomůže trénovat špičková monstra.

Máš na to? Pokud si myslíš že ano, čti dál!V prvním díle se podíváme na to, co všechno musí takový špičkový trenér promyslet, než začne trénovat. V dílech následujících jednotlivé body probereme trochu do hloubky.

1) Typ. Jedna z nejdůležitějších vlastností Pokémonů, která dává některým druhům výhodu nad jinými.


2) Statistiky. Jak sis už možná všiml, ne každý Pokémon má stejné HP, Útok, Obranu, Rychlost a pod. Ani dva Pokémoni stejného druhu a Levelu ne. Obecně je cílem získat takového Pokémona, který má statistiky co nejvyšší.


3) Povaha. Výběr správné Povahy Pokémona je důležitý nejen k určení barvy Pokébloků, která má tento Pokémon rád, ale i na statistiky. Desetiprocentní přírůstek nebo úbytek drahocenných statistikových bodů si rozhodně zaslouží naši pozornost.


4) Schopnost. Někteří Pokémoni mají zajímavé schopnosti, které mohou v souboji hodně pomoci. Například takový Lunatone se pomocí své Levitace snadno vyhne zemním útokům, které by na něj jinak byly velice účinné.


5) Věc k držení. Pokud používáš Rest, určitě se bude hodit probouzecí Chesto Berry. Pro Pokémona s hodně HP nebo s Protectem je zase jako stvořený Leftovers, který doplní 1/16 maximálního HP každé kolo.


6) Výběr útoků. Proč mít u jednoho Pokémona Surf a Waterfall zároveň? Pro souboje je lepší nechat jen jeden z nich a uvolněné místo zaplnit něčím užitečnějším.


7) Celková strategie. Pokud jeden Pokémon týmu spoléhá na uspání protivníka, neměl by například jiný paralyzovat nebo otravovat. Jeden Pokémon nemůže být totiž uspán a otráven najednou. Stejně tak není třeba v soubojích 2 na 2 vhodné vysílat Groudona a Kyogra dohromady.Abychom dnes neskončili jen tímto seznamem, podíváme se na jeho první bod, a to typy.

Jak už bys měl vědět, každý Pokémon má jeden nebo dva ze sedmnácti možných typů. Každý útok má typ jen jeden.

Pokud použiješ například proti ohnivému Pokémonovi vodní útok, ubere dvakrát víc HP než proti normálnímu Pokémonovi - voda má totiž proti ohni typovou výhodu.

Pokud ale vodní útok použiješ proti travnímu Pokémonovi, ubere dvakrát méně HP. Vysvětlení tohoto jevu je překvapivě v tom, že má voda proti trávě typovou nevýhodu.

Další situace, která může nastat, je třeba elektrický útok proti zemnímu Pokémonovi. Takový útok nebude fungovat - zemní Pokémoni jsou totiž proti elektrice imunní.

Zajímavé kombinace můžou nastat, pokud má bránící se Pokémon dva typy. Třeba Scizor, který je Hmyzí a Ocelový zároveň, má velkou nevýhodu proti ohni - každý z jeho dvou typů je totiž proti ohni slabý. Ohnivý útok proto Scizorovi ubere 4x víc než normální. Naopak travní útoky, které jsou slabé proti každému ze Scizorových typů, mu uberou 4x méně.

Útoky létajícího typu, které jsou efektivní proti hmyzu, ale špatné proti oceli, zraní Scizora normální silou.

Pokud je jeden ze dvou typů Pokémona imunní proti použitému útoku, je imunní i celý Pokémon. Například i když jsou zemní útoky dobré proti oceli, Skarmorymu neublíží protože je i létající.

A teď přijde netrpělivě očekávaná tabulka účinnosti jednotlivých typů:
 Typ Pokémona
Typ útoku
Normální (Normal)             -0  -
Ohnivý (Fire)  -- ++     +- - +
Vodní (Water)  +- -   +   + -  
Elektrický (Electric)   +--   0+    -  
Travní (Grass)  -+ -  -+- -+ - -
Ledový (Ice)  -- +-  ++    + -
Bojovný (Fighting) +    + - ---+0 ++
Jedovatý (Poison)     +  --    -  0
Zemní (Ground)  + +-  + 0 -+   +
Létající (Flying)    -+ +    +-   -
Psychický (Psychic)       ++  -    0-
Hmyzí (Bug)  -  + -- -+  - +-
Kamenný (Rock)  +   +- -+ +    -
Duší (Ghost) 0         +  + --
Draeí (Dragon)               + -
Temný (Dark)       -   +  + --
Ocelový (Steel)  --- +      +   -Až budeš vybírat Pokémony do své sestavy, pořádně si promysli, jaké typy Pokémonů potřebuješ a jaké typy útoků pro tebe budou představovat problémy. Všimni si, že rozhodují typy útoků, které se nemusí shodovat s typem Pokémona, který je používá.Tímto končí první díl Koutku mistrů. Příště se společně podíváme na tajemství statistik.Informace v této rubrice jsou pro verze Ruby, Sapphire, Fire Red a Leaf Green.


Zdroje: www.pokefor.tk, www.serebii.net, www.gamefaqs.com a jiné stránky, co si už nepamatuju :)En-Cu-Kou


Morx
モルックス


Napsat zprávu02.12.2004 09:04:06

KOnečně je všechno hezky sepdaný ;)


Ruby]playerNapsat zprávu30.01.2005 12:20:39

Hej chalani, pocuvajte. Hram Pokemon Ruby, (dost haluz) ale neviem sa dostat dalej... Mam 7 odznakov, prave som vysiel z podvodnej jaskyne kde som porazil Team Magma... Co teraz??? nemam ani waterfall, kde je Steve??? Vo svojom dome neni..


Přidat komentář
 
Uživatelské jméno: [?]
Heslo:
Přezdívka: [?]
E-mail: