Cinnabar Island (Růžový Ostrov)

Přicházíte na tajemný ostrov, který je domovem plno tajemstvích a šokujících odhalení.

Laboratoř
Tato laboratoř je domovem plna vědců na tomto ostrově. Provádí se zde zajímavé výzkumy. Mimo jiné zde byl stvořen Porygon a byla zde snaha naklonovat nejvzácnějšího POKÉMONa - Mewa. Bohužel tento pokus končil neúspěchem a byl stvořen Mewtwo (Mew2), který sloužil jako dokonalý ničící stroj. Nakonec byl umístěn do Neznámého žaláře plného strašných POKÉMONů. Ale pryč od minulosti. Nyní si můžete od vědců v jedné z místností nechat obživit POKÉMONa z fosílie. Takže pokud s sebou máte Dome/Helix Fossil a Old Amber, získáte již vyhynulé POKÉMONy. Dále zde můžete uskutečnit pár výměn mezi dalšími trenéry. Můžete si vyměnit Raichu za Electroda, Venonata za Tangelu a Ponytu za Seela. V druhé místnosti vám jeden z vědců také dá TM 35 - Metronome. Tento útok může náhodně vyvolat kterýkoliv útok ve hře.

Pokémon Mart
Toto si zde můžete koupit:
ZBOŽÍCENA
Ultra Ball1200
Great Ball600
Hyper Potion1500
Max Repel700
Escape Rope550
Full Heal600
Revive1500

POKÉMONské sídlo
Toto opuštěné sídlo hemžící se zloději ve svých základech ukrývá skrytý klíč k zamčenému stadiónu. Uvnitř budovy pokračujte, jak jen to jde. Cestou můžete míjet sochy. Každá ale ukrývá skryté tlačítko, které jedny dveře otevře a jiné zavře. Musíte tedy zprávně uvažovat a procházet budovou. Až se dostanete do části, kde země jakoby končí, vyberte si ten pravý konec a spadněte. Dostanete se do podzemí budovy. Uvnitř zase přepínejte různé spínače v sochách a snažte se dostat až k tak hledané věci, k tajnému klíči. Až klíč najdete, musíte ještě nalézt nouzový východ z budovy. Přes něj se dostanete opět před budovu.
Ale tato budova ukrývá plno zajímavých věcí. Ať už zápisky o naklonování POKÉMONa Mewtwo a výrobě virtuálního tvora Porygona, tak třeba psaní o různých druhech evoluce. Můžete zde chytit POKÉMONy jako Ponyta a nebo Grimer i jeho druhá vývojová fáze Muk a pokud hrajete Blue, máte šanci chytit cenného ohnivce Magmara. Nalézají se zde tyto věci:
Připtravte se na následující trenéry:

Cinnabar Island Gym (Stadión růžového ostrova)
S nalezeným klíčem ze sídla si otevřete dveře do předtím zamčeného stadiónu. Zdejší šampión Blaine je mistr ohnivých POKÉMONů, takže pokud s sebou máte Sqirtla (popřípadě jeho další vývojové fáze) či jiného vodního POKÉMONa, budete ve veliké výhodě. Stadión se skládá z několika místností. V každé místnosti je přístroj, který vám zadá otázku. Pokud odpovíte správně, otevřou se dveře do další místnosti. Pokud odpovíte špatně, musíte porazit trenéra v místnosti. Pokud ho porazíte, dveře se také otevřou. Zde jsou odpovědi na hádanky:
A zde jsou trenéři:
Poražený šampión Blaine vám dá Volcano Badge (Sopečný Odznak) a TM 38 - Fire Blast. Nyní jděte z ostrova severním směrem.


Route 20 Úvod Route 21