Saffron City (Šafránové City)

Až dojdete k hranicím, zkuste vstoupit. Žíznivý hlídač váš pustí pouze pod jednou podmínkou-chce napít. Dejte mu tedy zakoupené pití z horního patra obchodního centra v Celadon City. Nyní můžete volně procházet všemi hranicemi do Saffron City. Když se na město podíváte, zjistíte, že má na všech světových stranách hranice. Ty severní vedou do Cerulean City, jižní do Vermilion City, východní do Levander Town a západní do Celadon City. Takže se můžete rychle dostat do dřívě hodně vzdálených míst.
Město Saffron je také plně pod kontrolou organizace Team Rocket. Tito ničemové obsadili budovu zvanou Silph Company a vládnou městu železnou rukou. Dále jsou zde ve městě dva stadiónu. Bohužel, ten, ve kterém se utkáte o odznak, je zavřený. Hlídá ho jeden člen Team Rocketu. Zatím tedy můžete jít pouze do toho neuzavřeného. Udělejte tedy tak.

Fighting Dojo Gym (Zápasnický stadión Dojo)
Toto je GYM, do kterého jediného se můžete nyní dostat. Nebojujete tu o odznak, ale o lepší odměnu. V tomto stadiónu jsou samí zápasnický POKÉMONi, takže jestli máte s sebou cvičeného ducha, výhra je jistá (duchům bojové útoky vůbec neubližují). Pokud jste bez ducha, použijte svého Psychika.
Až porazíte Mistra, za odměnu dostanete na výběr ze dvou slavných zápasnických POKÉMONů. Koho si vyberete, Hitmonchana či Hitmonleeho ? Hitmonchan má větší speciál a odolnost. Hitmonlee zas útoky a rychlost. Pokud nevíte, já osobně se přimlouvám za Hitmonleeh

Získejte TM 29 - Psychic
Vstupte do domu na severovýchodu města. Tam jej dostanete.

Poké Mart
ZBOŽÍCENA
Great Ball600
Hyper Potion1500
Max Repel700
Escape Rope550
Full Heal600
Revive1500

Silph Company (Společnost Silph)
Budovu Silph náhle obsadili Team Rocket, který nyní ovládá celé město. Nyní musíte zaskočit do této veliké budovy uprostřed města. Trenérů je zde požehnaně a tak budu vypisovat jen ty nejdůležitější. V budově si můžete všimnout takových čtvercových teleportů, které jsou propojeny po celé budově. Nejdříve zajděte k výtahu.Zajeďte do 5. Podlaží a tam najděte Card key, s jehož pomocí můžete otevírat zavřené dveře. Další zastávka-3. Patro. Zde otevřete pomocí Card key dveře a jděte do teleportu u stolu. V následující místnůstce se opět střetnete s Garym, vašim rivalem.
Pokud na tom budou vaši POKÉMONi po výhře špatně, v 9. Podlaží je léčitelka-ta vám je vyléčí. Nyní ale od místa, kde došlo ke střetu s Garym pokračujte horním teleportem. Pokračujte chodbou a poražte trenéra. Nyní pokračujte a připravte se na souboj se šéfem Team Rocket, a to se samotným Giovannim…
Po porážce Giovanniho vám prezident společnosti Silph předá MasterBall. Je o mnoho účinější než Ultra ball ale hlavně je v celé hře pouze jeden ! Takže doporučuji si ho šetřit ! Jak už jsem podotkl, nebudu se zde zmiňovat o všech trenérech, protože jich tu je moc. Zato se zde nachází pár užitečných předmětů. Jsou to tyto :

Získejte Laprase
Tohoto silného POKÉMONa vodního a ledového typu na 15. levelu vám dá hoch ve stejné místnůstce, ve které jste potkaly Garyho.

Získejte TM 31 - Mimic
Až porazíte všechny v Silph Co, jděte do domku na severozápadě města. Uvnitřdejte v horním patře dívce PokéDoll z nákupního střediska v Celadonu a TM 31 - Mimic bude vaše.

Saffron City Gym (Stadión Šafránového města)
Po záchraně prezidenta můžete navštívit oficiální stadion tohoto města. Šampiónkou je Sabrina a její psychičtí POKÉMONi. Stadión se skládá z místností. V každé je čtverec na zemi=teleportační zařízení. Tudy se dostanete k Sabrině:
Tyto trenéry potkáte při postupu výše zmiňovanou cestou:
Pokud se vydáte jinou cestou, můžete potkat i tyto trenéry:
Po porážce vám dá Sabrina Marsh Badge (Zlatý odznak), se kterým můžete trénovat vaše POKÉMONy až na level 70. Ještě od poražené šampiónky obdržíte TM 46 - Psywave. Nyní se ze Saffron City přesuňte do Levander Town a odtud pokračujte jižně. Cestou do dalšího města potkáte plno trenérů. K tomu můžete chytat plno vodních POKÉMONů a budete mít příležitost chytit vzácný exemplář, kterého potkáte pouze 2´za hru, a to Snorlaxe.


Pokemon Tower Úvod Route 12