Celadon City (Seladonové město)

Vítejte v největším městě v celé hře. Naleznete tu zajímavé věci jako Sídlo vývojářů hry POKÉMON, Kasino a obrovské nákupní centrum. Samozřejmě také PokéCenter a další stadión.

Sídlo vývojářů
Chcete se na vlastní kůži setkat s lidmi, kteří vyvíjeli hru, kterou právě hrajete ? Nyní máte jedinečnou šanci ! Když přicházíte do města, držte se při severu a pokračujte západně. První větší budova, na kterou narazíte, je právě ona výše zmiňovaná budova. Jděte do ní nejdříve tím dolním vchodem. Nyní si můžete v jednom z horních pater promluvit osobně z programátorem, grafikem a designérem hry POKÉMON. Daleko zajímavější je však horní vchod do budovy. Skrz něj dojděte až na vrchol budovy a do domku. Tady si můžete jen tak zdarma vzít POKÉMONa Eevee, který se může vyvinout do tří zcela odlišných POKÉMONů, podle toho, jaký kámen na něj použijete.
Takže, až si v obchodním centru zakoupíte nějaké evoluční kameny, nezapomeňte nechat Eeveeho vyvinout. Pokud hledáte radu a nemůžete se rozhodnout, tak podle mě je ze všech tří nejsilnější Jolteon. Nyní vyjděte z budovy a jděte západně k další veliké budově.

Seladonové obchodní centrum
Toto je vlastně takový obrovský PokéMart. Pokud máte mnoho peněz na útratu, neváhejte a ihned vstupte !

Celadon City, 2. podlaží
ZBOŽÍCENA
Great Ball600
Super Potion700
Revive1500
Super Repel500
Antidote100
Burn Heal250
Ice Heal250
Awakening200
Paralyze Heal200
TM 32 (Double Team)1000
TM 33 (Reflect)1000
TM 02 (Razor Wind)2000
TM 07 (Horn Drill)2000
TM 37 (Egg Bomb)2000
TM 01 (Mega Punch)3000
TM 05 (Mega Kick)3000
TM 09 (Take-Down)3000
TM 17 (Submission)3000

Celadon City, 4. podlaží
ZBOŽÍCENA
Poké Doll1000
Fire Stone2100
Thunder Stone2100
Water Stone2100
Leaf Stone2100

Celadon City, 5. podlaží
ZBOŽÍCENA
X Accuracy950
Guard Special700
Direct Hit650
X Attack500
X Defend550
X Speed350
X Speciall350
HP Up9800
Protein9800
Iron9800
Carbos9800
Calcium9800

Získejte TM 41 - Softboiled
Tuto schopnost můžete získat, až budete umět Surf. S tím jděte k domku s bazénkem uprostřed města a přesurfujte na druhou stranu. Tam si promluvte s osobou, která vám schopnost Softboiled dá.

Získejte Coin Case
Musíte mít u sebe Coin case abyste mohli začít hrát v kasinu. Zajděte tedy do restaurace někde ve středu města a promluvte s hazardním hráčem. Poté jděte do skladiště, které se nachází vedle restaurace. Tam Coin case získáte.

Game Corner
Ve zdejší herně máte příležitost vyhrát v automatu mince a veliký počet těchto minci vyměnit ve vedlejším domě za těžko nalezitelné POKÉMONy. Při vstupu do herny nejdříve vyzpovídejte všechny hrající lidi-tím pár mincí získáte. S nimi usedněte k automatu a zkoušejte štěstí. Pozor-zastavit správně všechny tři pásy je poměrně obtížné ! Pokud se vám bude dařit a budete vyhrávat, nezapomeňte si dojít pro jednu z následujících cen do vedlejšího domu.
Toto je jediné místo, kde můžete získat Porygona. Tak se začněte snažit !

Celadon City Gym (Stadión Seladonového města)
Po dlouhé době se znovu utkáte o odznak. Proti Erice a jejím travním POKÉMONům použijte své ohnivé či létající svěřence a výhra bude vaše.
Až porazíte Eriku, daruje vám Rainbow Badge (Duhový odznak) TM 21 - Mega Drain. Trenéři co mají Duhový odznak mohou své POKÉMONy trénovat nad level 50.

Skrýš organizace Team Rocket
Chcete najít skrýš této nepříliš kladné organizace ? V Game Corner jděte nahoru. U plakátu stojí člen organizace. Poražte ho. Jděte k plakátu, u něhož stál a najděte skryté tlačítko, které stiskněte. Vejděte do dveří, které se otevřou. Uvnitř musíte po schodech sejít do dolnějšího patra. Tam musíte správně přejít posuvná zařízení tak, abyste se dostali k místu, kde najdete Lift key, který aktivuje výtah. S ním jděte do horního patra. Tam zase projděte přes posouvátka až k výtahu. Sjeďte do podlaží B4. Tam poražte všechny nepřátele. Až porazíte i samotného Giovanniho, šéfa Team Rocket, získáte konečně Silph Scope.

Předměty
Naleznete zde mnoho zajímavých předmětů včetně tajemného Silph Scope.
S těmato trenéry se utkáte:

Trenéři:
Jestli už máte Silph Scope, vydejte se z Celadon City známou cestou zpět do Levander Town.


Route 7 Úvod Pokemon Tower