Vermilion City (Rumělkové město)

Vítejte v přístavním městě Vermilion City. Zde vás čeká mimo jiné i procházka po jedné z odplouvajících lodí.

Rybářský prut
Jděte do domku na severozápadu města. Potkáte zde starého rybáře. Zeptá se vás, zda máte rádi rybaření. Za kladnou odpověď od něj dostanete starý rybářský prut (Old Rod). S ním sice toho moc nechytíte, ale Magikarpa na 5. úrovni určitě.

Doklad na jízdní kolo
Na severu od stadiónu se nachází dům - POKÉMON Fan Club. Zde si od muže nahoře vyslechněte jeho historku a za odměnu získáte doklad na kolo (Bicycle Voucher). Až se vrátíte do Cerulean city, nezapomeňte zajít do obchodu s koly a za pomocí tohoto dokladu si kolo vyzvednout. Během cesty na něj můžete nasednou-zkrátí vám dlouhé trasy.

Pokémon Mart
ZBOŽÍCENA
PokéBall200
Super Potion700
Ice Heal250
Awakening200
Paralyze Heal200
Repel350

S. S. Anne (Svatá Anna)
Luxusní loď určená pro trenéry POKÉMONů nyní staví v přístavu u mola na jihu města. Uvnitř vás čekají souboje s trenéry a konečně získání první HM techniky, a to Cut. Dovnitř lodě vás pustí, pouze když u sebe máte lístek na tuto loď, který jste získaly od Billa. Před vstupem do lodi si nechejte v PokéCentru uzdravit své POKÉMONy. Uvnitř lodi procházejte kabinkami, bojujte s trenéry - získáte cenné zkušenosti ! I zde je schovano několik předmětů, jsou to tyto-Max Potion, Ether, TM 44-Rest, TM 08-Body Slam, Great ball, Max Ether, Rare Candy.

Trenéři:

Boj s Garym
Ještě než vstoupíte do kapitánovy jakuty, potkáte Garyho, kterého musíte porazit. Gary má tyto POKÉMONy: Pidgeotto (19), Kadabra (15), Rattata (16) a Ivysaur/Charmeleon/Wartortle (20). Poražte ho a vstupte chůzí do kajuty kapitána.

Získejte HM 01 - Cut
Až porazíte rivala, jděte nahoru. Ocitnete se v kajutě kapitána přezdívaného "Mistr meče". Promluvte si s ním a získáte techniku Cut, kterou musíte naučit nějakého vašeho POKÉMONa. Schopnost Cut slouží ke dvěm věcem. Jednak je to jeden ze slabších normálních útoků v boji a za dále je to schopnost, kterou můžete při cestách používat k rozseknutí stromků, které vám brání k postupu dál. No, nyní vyjděte z lodi, která právě odplouvá a směřujte si to k stadiónu pro 3. odznak.

Vermilion City Gym (Stadión Rumnělkového města)
Do tohoto stadiónu se dostanete, až na lodi S.S. Anne získáte HM 01 - Cut. Tuto schopnost přiřadíte kompatibilnímu POKÉMONovi. Doporučuji jí přiřadit vašemu travnímu POKÉMONovi. Nyní můžete tímto novým "Attackem" zničit strom, který blokuje cestu ke stadiónu. Uvnitř najdete několik kontejnerů. Musíte se snažit a najít jeden, ve kterém je skryté tlačítko. Až se vám to povede, sejvni hru a zkoušej najít správné druhé tlačítko. Nezapomeň, že když máš první zapnuté, a přijdeš ke špatnému koši, zapnuté tlačítko se vypne a přesune se jinam. Až se ti podaří obě dvě spínače po sobě zmáčknou, připrav se na souboj o třetí odznak. Proti elektrickým typům použij svého zemního či skalního zápasníka jako třeba Geodude, Diglett, Sandshrew či jejich další vývojové fáze a Thunderbadge bude tvůj. Až porazíte šampióna Lt. Surge, obdržíte Thunder Badge (Hromový odznak) a TM 24 - Thunderbolt. Tento silný útok můžete naučit vašeho elektrického POKÉMONa. Ale nyní s dalším vítězstvím a s dalším odznakem opusťte tento stadión.

Vyměňovací středisko
Vstupte do budovy na sever od Stadiónu. Chlapík uvnitř chce vyměňovat. Pokud mu tedy dáte POKÉMONa Spearow, on vám dá poměrně vzácného POKÉMONa zvaného Farfetch'd. To není špatný obchod, že?
... a to je pro vás zde všechno. Nyní pokračujte na Stezku 11, která leží východně od Vermilion City.


Ropute 6 Úvod Route 11