Cerulean City (Blankytné město)

Vítejte v Cerulean City. Čeká vás zde zápas (druhý) na stadióně, vyčištění tohoto města od Team Rocket, který zde dělá neplechy, setkání s Garym a PokéCenter a PokéMart, jako v každém městě.

Kolařský obchod Bike Shop
Tento obchod je jihozápadní část Blankytného města, Kolo si zde zatím koupit nemůžete, ale brzy bude vaše ...

Pokémon Mart
ZBOŽÍCENA
PokéBall200
Potion300
Repel350
Antidote100
Burn Heal250
Awakening200
Paralyze Heal200

Získejte Jynxe
Dům vedle Poké Centra je domovem měniče POKÉMONů. Pokud máte či budete mít Poliwhirla, můžete si ho s ním vyměnit za vzácného ledového/psychického Jynxe.

Boj s vaším rivalem
Zkuste opustit město severní cestou. Na mostě potkáte Garyho. K zápasu mu poslouží tito POKÉMONi: Pidgey (18), Rattata (15), Abra (15) a Bulbasaur/Sqirtle/Charmander (17). Až ho porazíte, jděte zpět do města.

Burglarized House (Vykradený dům)
Nyní ještě nemnůžete vstoupit do severovýchodního domku, který střeží policista, ale až navštívíte Billa. Poté budete muset zlikvidovat zloděje a odměnou vám bude TM 28 - Dig. Ale o tom až později.

Unknown Dungeon (Neznámý žalář)
Je to nyní nepřístupná jeskyně, kterou můžete spatřit na severozápadě za vodou. Nachází se tam mnoho nestvůrných POKÉMONů, ale přístup tam máte až po dokončení hry.

Cerulean City Gym (Stadión Blankytného města)
Čas získat druhý odznak. Pokud máte Bulbasaura či jiného travního nebo elektrického POKÉMONa, jste ve výhodě. Zato Sqirtle to bude mít těžké a Charmander, ten je zde v opravdové nevýhodě !
Misty je poražena ? Čeká na tebe Cascade Badge (Vodní odznak), se kterým můžou tvoji POKÉMONi používat brzy získanou techniku Cut a další dárek od Místy je TM 11 - Bubblebeam. Nyní cesta vede na sever tam, kde došlo k souboji s Garym.


Route 4 Úvod Route 24