Mt. Moon (Měsíční hora)

Vstupujete do první jeskyně této hry. Chytit zde můžete POKÉMONy jako Zubat, Geodude, Paras a Sandshrew, na které nejlépe působí vodní či travní útoky. Toto je také jediné místo ve hře, ve kterém se vyskytuje Clafairy.
Po vstupu jděte doleva, naleznete Potion a TM 12 - Water Gun (dobrý útok na skalní/zemní typy). Budete bojovat s trenérem Bug Catcher. Nyní pokračujte na západ a po boji s trenérkou Lass pokračujte severně, poté se otočte doprava, minete žebřík. Jižně podél zdi a další trenér Super Nerd čeká. Poté seberte Potion a pokračujte na východ. Můžete najít Rare Candy jenž posune vašeho POKÉMONa o 1 level výše, ale teď ho ještě nepoužívejte, až později. Bojujte s trenérem Bug Catcher, který je nalevo, poté na severu vezměte Escape Rope.

První žebřík
Jděte na sever, otočte se doleva a jděte zpět k žebříku, který jste minuli. Slezte o patro níže. Nyní projděte podzemním tunelem k dalšímu žebříku. Uvnitř vás čeká trenér Rocket. Až ho zdoláte, seberte HP Up a jděte žebříkem skrz podzemní tunel a na jeho konci vylezte zpět po žebříku do horního patra.

Druhý žebřík
Jděte od žebříku severovýchodně a bojujte s Lass, poté pokračujte na jih. Ano, další žebřík. Slezte dolů, projděte tunelem k dalšímu žebříku. Slezte dolů. Druhý Rocket na vás bude útočit. Po jeho porážce seberte TM 01 - Mega Punch. Poté se vraťte skrz tunel do k žebříku v hornim patře.

Třetí žebřík
Než sejdete po žebříku na severozápadě, čekají na vás dva trenéři. Až jim dáte co proto, seberte Moon stone, poté sejděte po žebříku do podzemní jeskyně Měsíční hory ...

Podzemní jeskyně Měsíční hory
Skrz tunel jděte po žebříku dolů. Sejděte po schodech, vyřiďte trenéra Rocket. Nyní je cesta lineární a až projdete celou cestu. Další trenér Super Nerd-pokud porazíte jeho trio Grimer/Voltorb/Koffing, můžete si vybrat jednu vzácnou fosílii.

Dvě fosílie (The Two Fossils)
Z každé fosílie se může vylíhnout prehistorický POKÉMON, ale to až mnohem později. Teď je na vás, aby jste si vybrali mezi Dome Fossil a Helix Fossil.
 • · Dome Fossil: Kabuto (#140) - vyvíjí se na -- Kabutops (#141)
 • · Helix Fossil: Omanyte (#138) - vyvíjí se na -- Omastar (#139)
 • Oba to jsou Skalní/Vodní typy. Kabuto má velké útoky a rychlost. Omanyte zas odolnost a speciál. Je na vás, kterého si vyberete. Mimochodem, Kabutops, vyvinutý Kabuto vypadá perfektně…

  Střetnutí s Team Rocket
  Dva členové organizace Team Rocket Jesse a James vás v průběhu hry čas od času navštíví a dojde k zápasu POKÉMONů. Pokud prohrajete, vezmou vám vaši fosílii, tak koukejte vyhrát. Na jejich POKÉMONy na 14 úrovni-Ekanse, Meowtha a Koffinga nejvíce platí psychycké či bojové útoky. Až (Pokud) je porazíte, vyjděte z jeskyně a pokračujte Stezkou 4, která vede do dalšího města.

  Trenéři v Mt. Moon


  Route 3 Úvod Route 4