Pewter City (Cínové město)

Přicházíte do Pewter City, do domova slavného vědeckého musea a do prvního města, ve kterém se utkáte v souboji POKÉMONů o odznak. První těžší protivník, šampión Cínového města Brock a jeho POKÉMONi už na vás čekají a bez výhry z tohoto města nemůžete odejít. Jako v každém městě i zde najdete PokéCenter a PokéMart.
Jako v každém městě i zde najdete PokéCenter a PokéMart.
ZBOŽÍCENA
PokéBall200
Potion300
Escape Rope550
Antidote100
Burn Heal250
Awakening200
Paralyze Heal200

Science Museum (Vědecké museum)
Je to ta největší budova na severu, do níž vstup stojí 50 vašich drahocenných peněz. Uvnitř najdete pár koster POKÉMONů, ale tj. vše. Vlastně ani není povinné sem chodit.
Daleko zajímavější je budova hned napravo, která je nyní nedostupná. Až získáte schopnost Cut, se kterou můžete rozseknout stromky, můžete tak učinit a tím si otevřít vstup do místnosti, ve které dostanete Old Amber. Z této staré zkameněliny později získáte létajícího/kamenného prehistorického dravce Aerodactyla.

Pewter City Gym (Stadión Cínového města)
Každé z hlavních měst v celém POKÉMONském vesmíru má svůj oficiální stadión, ve kterém sídlí nejlepší trenér onoho města. Každý stadión je vždy určen pro speciální typ POKÉMONů. Na tomto se setkáte hlavně s kamennými a zemními typy. Zdejší šampión je Brock, který má dva kamenné POKÉMONy. Aby jste zvítězily, doporučuji používat schopnost Vine Whip u Bulbasaura, Bubble či Water Gun u Sqirtla a pokud máte Charmandera, budete to mít těžší, protože normální či ohnivé útoky moc nepůsobí na sklaní. Dále jsou na tomto stadióně v nevýhodě električtí a jedovatí POKÉMONi. Zde jsou trenéři, se kterými se budete muset utkat :
Trenéři tohoto stadiónu jsou :
  • Jr. Trainer Male (Mladý Trenér): Diglett (11), Sandshrew (11)
  • Brock: Geodude (12), Onix (14)
  • Až porazíte Brocka, dostanete techniku, kterou můžete (ale nemusíte) naučit vhodného POKÉMONa, a to TM 34 (Bide) a první z osmi odznaků, Boulder Badge (Kamínkový odznak). S tímto odznakem můžete používat časem nalezenou HM techniku Flash, se kterou si můžete rozsvítit v temných jeskyních. Nyní odejděte z města směrem na východ


    Viridian Forest Úvod Route 3