Viridian City (Chromové město)
Severní cestou z Route 1 se dostanete do prvního většího města, které obsahuje i POKÉMONskou nemocnici a obchod s pomůckami pro POKÉMONy.

Poké Center (Pokémonská uzdravovna)
Poké Center je budova s nápisem Poké a je to taková nemocnice pro POKÉMONy. Pokud na tom budou vaši POKÉMONi špatně, zajděte sem a promluvte si se zdravotní sestrou. Nabídne vám, že vaše POKÉMONy uzdraví. Uzdraví vám je kdykoli a pokud vaši POKÉMONi budou v souboji všichni poraženi, automaticky se přesunete na toto místo. Dále je zde služba pro výměnu POKÉMONů přes kabel nacházející se v pravé části místnosti. Ještě tu je PC do kterého si můžete ukládat či vybírat POKÉMONy (u sebe jich můžete mít pouze 6), nebo můžete ukládat či vybírat různé věci.

Poké Mart (Obchod s věcmi pro Pokémony))
PokéMart se nachází stejně jako Poké Center v každém městě (kromě Pallet town). Je to budova s nápisem Mart. Po první návštěvě vám dá prodavač balík pro Oaka (Oak´s percel), a dá vám úkol donést ho Oakovi. Ale o tom až níže. Po splnění úkolu si můžete koupit nabízené věci. Doporučuji si nakoupit co nejvic (třeba 10) PokéBallů a vydat se na Route 1 chytat nové druhy POKÉMONů Rattatu a Pidgeyho. Zde si dále můžete koupit potion na doplňování života ztraceného v souboji, Antidote či léky proti tomu, když váš POKÉMON hoří či je zparalyzovaný. Možnost Sell slouží k prodání vašich nepotřebných věcí.
ZBOŽÍCENA
PokéBall200
Antidote100
Paralyze Heal200
Burn Heal250

Poké School (Pokémonská škola)
Uvnitř této školy můžete získat mnoho návodů či rad. Stačí jít k tabuli a vše si přečíst.

Gym (Stadión)
Nyní je stadión v tomto městě mimo provoz. Zápas v něm vás bude čekat na konec. Šampión je zde Giovanni, šéf nechvalně proslulé organizace Team Rocket.

Stromy
V tomto městě se nachází dva porosty, které vám brání v určité cestě. Zatím je nezničíte. Až časem získáte HM 01-Cut. Tuto schopnost poté přidáte vybranému POKÉMONovi, a ten bude schopen si s nimi poradit.

Doručení balíku
Poté, co od prodavače dostanete Oak´s parcel, vraťte se do Pallet town a promluvte si s Oakem. Dejte mu parcel. Přijde i Gary. Oba dostanete PokéDex. Což je vlastně jakási kapesní encyklopedie, ve které se budou zaznamenávat vidění či chycení POKÉMONi. O chycených POKÉMONech tu budou všelijaké informace. Až nyní s PokéDexem, se můžete vrhnout na lov nových POKÉMONů. Jděte ještě do Garyho domu a od jeho sestry získejte Town map. Vraťte se do Virdian city a po nakoupení Pokéballů se vydejte na západ. Nacházíte se na stezce 22 (Route 22). Zde ve vysoké trávě můžete chytit POKÉMONy jako Spearow a Nidoran (sameček i samička).

Boj s Garym
Na Stezce 22 Inarazíte na Garyho. Bojujte as ním. Můžete takhle získat zkušenosti pro své POKÉMONy a peníze. Ale tento zápas není povinný.


Route 1 Úvod Route 2