Pallet Town (Oblázkové město)

Hra začíná ve vašem rodišti, v Pallet Town. Ještě než se vydáte na svojí dlouhou nastávající výpravu, něco na vás v této malé ospalé vesničce čeká.

Tvůj dům
Než odejdete, rozlučte se s matkou. Ve vašem (horním) pokoji také máte počítač, z kterého si můžete vzít potion tím, že najedete na složku vašeho jména (Ash) a pomocí složky withdraw si potion vezmete. Slouží k uzdravování raněných POKÉMONů.

Garyho dům
Gary je tvůj rival a tvůj protivník v této hře č. 1. Budeš se s ním na své pouti setkávat poměrně často. Při takovýhle potyčkách vždy dojde k zápasu POKÉMONů. K vítězství ti poslouží POKÉMONi na úrovni vyšší než jsou ti jeho a hlavně na dobré strategii. Garyho dům stojí zprava hned vedle tvého. V horním pokoji také můžete prostudovat mapu nacházející se na severní zdi.

Laboratoř profesora Oaka
Nyní zde, ve své laboratoři, významný vědec POKÉMONů není. Proto jděte severně a udělejte první krok skrz vysokou trávu. Oak si vás zavolá a odvede do laboratoře, ve které už Gary čeká na svého POKÉMONa. Uvnitř chce Gary, stejně jako vy, po Oakovi startovního POKÉMONa. Vyberte si z následujících tři:
Koho si vybrat ? Záleží na vás. Jestli jste úplní začátečníci, berte Bulbasaura. Pokud jste tak středně pokročilý, vemte si Sqirtla a pokud jste už přeborníci, doporučuji Charmandera. Až si jednoho vyberete, přijde řada na Garyho. Ale Gary si vždy vybere toho lepšího POKÉMONa, než máte vy. Když vy si vezmete travního Bulbasaura, on bude mít ohnivého Charmandera. Když budete mít Charmandera, Gary si vezme vodního Sqirtla a pokud je zrovna Sqirtle váš, jeho bude zase silnější Bulbasaur.

Boj s Garym
Ještě než opustíte laboratoř, Gary vás vyzve k souboji. Nejlápe se vám asi bude teď bojovat s Charmanderem. Při souboji využívejte techniky jako growl na zmenšení útoku nepřítele či Tail Whip pro zmenšení odolnosti. Poté používejte klasické normální útoky jako Tackle a Scratch. Až vyhrajete nad Garym, popřípadě prohrajete, vyjděte se z vašeho rodného města cestou na sever.


  Úvod Route 1