Hlavní stránka návodů

                             

Pokemon of the past DX
The Legend of Zelda: The Link’s awakennin


       Tento návod je i na hru The Legend of Zelda: the Link's awakenning, ta je ale černobílá, takže pokud ji máte, sežeňte si barevné DX. Uloženou pozici stačí přejmenovat a máte to vyřešené.

       Na začátku hry se octnete v domě Oakových. Po ztroskotání lodi vás totiž našla paní Oaková a odnesla vás domů, kde se proberete. Hned jak vstanete, promluvte si s Oakem, daruje vám pokemona Kakunu. Ta vám poslouží jako štít. Po prohlídce vesnice odtud odejděte jižně, až na pláž. Tam se nenechte odradit Tentacooly a odstrčte je štítem. Někde za nimi by k vám měla přiletět sova a promluvit si s vámi. Po rozhovoru seberte "Bulbasaura",který se válí u vody. S ním můžete sekat stromky nebo různé potvory. Nyní se vraťte do vesnice. Po cestě uvidíte studnu. Posekejte stromky nad ní a skočte dolů. Uvnitř najdete srdce. Za každá čtyři srdce získáte jedno malé srdíčko či pokebal. Nyní vylezte po schodech ven a pokračujte v cestě.Na severu města je v domku chlápek, který chce pro syna panenku-krokodýla. Jděte do druhého obchodu který byl do teď nepřístupný díky stromkům. Uvnitř je něco jako herna.Vyhrajte tam krokodýla a odneste ho chlápkovi. Dostanete mašli, kterou předejte štěněti v domku se psem. Obdržíte konzervu, kterou teď už jen musíte s prodavačem banánů (kdesi nad pláží) vyměnit za banány. Tím pro vás výměny na dlouho končí (ještě jich uděláte asi 20, ale to až za dlouho). Teď jděte do lesa na severu. Musíte najít jeskyni, kterou projdete, seberete houbu a zase se vrátíte. Nyní vyjděte z lesa východně. Dále na jih a do "domku" čarodějnice. Tam použijte houbu. Čarodějnice vám ji sebere a přimíchá ji do lektvaru. Za to vám ale dá kouzelný prášek. S ním spěchejte za medvědem v lese a použijte ho na něj. Medvěd se šílenou rychlostí několikrát otočí a vyklube se z něj Oak! Když nyní půjdete na sever, narazíte na truhlu s klíčem od Magenta Gym. S klíčem odejděte někam kus pod obchod s banány. Tam najdete Magenta Gym. Vložte klíč do klíčové dírky a zvednou se mříže. Teď vejděte dovnitř. Tady to je celkem jednoduché, takže moc psát nebudu. V některých místnostech musíte porazit všechny potvory, aby se objevila truhla či schody nebo se otevřela cesta dál. U růžové potvory přeskakujte ozubenou tyč pomocí pírka, které tady někde najdete. Stejně tak přeskakujte díry (ne více děr vedle sebe, ty zatím ještě nezvládnete). Hlavní obluda ("Nightmare"(= "Noční můra")) je snadná, stačí do ní jen mlátit mečem. Po vítězství jděte do další místnosti a tam seberte basu. Je to jeden z osmi hudebních nástrojů, které společně probudí rybu SEREBI, která vám umožní odjezd z ostrova.

       Nyní se vraťte do vesnice. Při cestě kolem knihovny vás zastaví dva kluci a oznámí vám, že na vesnici zaútočila banda potvor Moblins unesla toho velikého psa (Bow Wow). Než pro něj půjdete, kupte si v obchodu bomby (pokud je nemají, nejdříve kupte lopatku, pak se objeví) a na východu vesnice posekejte stromky. Měli byste najít mušli. Až jich nasbíráte hodně, něco dostanete. Teď jděte opět skrz les, tentokrát ale vyjděte severně. Přeskočte díry a dojděte až do jeskyně, kde po dalším skoku získáte nějaké peníze a vyjděte druhým koncem. Můžete zajít do tel. budky a poté se vraťte skrz les a vyjděte opět východně. Tam seberte srdce a dál jděte severně. Ihned odbočte doprava a dojdete k jeskyni která má po stranách něco jako beraní rohy. Tam vejděte. Stačí ve dvou místnostech porazit potvůrky a v jedné potvoru (vyhýbat se šípům a až narazí do zdi mlátit. V poslední místnosti vezměte psa a zamiřte východně.Zajděte si do domku Camera a nechte se vyfotografovat (zdarma).V budoucnosti vás vyfotografují ještě mnohokrát, pak se sem tedy vraťte a můžete si buď fotky prohlédnout nebo vytisknout


(s TBG Dual to jde).

       Poté se vraťte do lesa a severním východem dojděte až k jezeru. Tam se skrývá level 2. Několik rad: místnost s duchy i jinde - použijte prášek na zapálení světel v "květináčích", místnost s králíkem, netopýrem a nějakou potvorou s mečem - nejdříve králíka džbánem, POTOM netopýra, POTOM tu potvoru, poslední příšera (džin v lahvi) - vyhýbat se ohni, až zaleze přetáhnout láhev Bulbasaurem a hodit na stěnu. Provést třikrát. Pak se láhev rozbije. Zbývá jen mlátit ho a máte to hotové. Druhým nástrojem je lesní roh.

       Nyní jděte doprava, odstraňte kameny a zamiřte nahoru. Je tam vejce, ze kterého bude později Serebi. Vraťte se zase do lesa. Na jednom místě stojí v rohu kámen. Ten zvedněte. Hoďte tam do květináče prášek. Objeví se démon. Bude vám nabízet rozšíření zásobníků. Na jeho otázky odpovídejte Ne tak dlouho, dokud si nevyberete. Potom se zase vraťte do města. Těsně u východu z lesa je truhla s druhou mušlí, seberte ji ,vraťte psa a odejděte z města východně po cestě. Při tom pomocí bomby zpřístupněte 2 jeskyně. V první se nikam nedostanete, v druhé je léčící víla. Úlu na stromě si nevšímejte a sochu, kterou za chvíli uvidíte vyhoďte do vzduchu. Na rozcestích se dejte severně. Dojdete k hradu. Nejprve jděte až k bráně. Potom se dejte na východ a darujte opici banány. Udělá vám za to cestu dál. Bude na ní ležet klacek. Seberte ho a jděte dál. Vpravo od telefonní budky je strom. Zlikvidujte ho a sejděte po schodech. Nyní musíte najít 5 zlatých listů: 1. Havran (stačí bomba), 2.Obluda s šesti děrami u hradu, 3.místnost s "nukleární" příšerou (dva rytíři a červená koule),4.u sluníčka (příšera obíhající kolem stěn) dole jsou dvě plastiky - rozbombovat, 5. Rytíř s ježkem na řetězu. Teď jděte od hradu jižně, u dvou děr zatočte doleva, potom pořád jižně, až dojdete k domku. Vejděte dovnitř a promluvte si s chlápkem. Promluvte si znovu. Nyní posuňte sedátko a sejděte po schodech. Nejdříve doleva. Posunout kámen, přeskočit a další mušle je vaše. Potom zpět, doleva, po schodech a ven. Pod každým druhým stromem je díra, takže pozor! Dostaňte se na místo bez děr a s "ksichtem." Políčko pod ním rozkopněte lopatkou a klíč od Key Cavern je na světě.

       Nyní jděte takto: ven z domku, nahoru, doleva, nahoru, klíč do díry, dolů, zpět kolem domu až k jezeru, přeskákat po ostrůvkách, doleva a dovnitř. Rady: v 1. Místnosti hodit vázu na dveře. Hlavní potvora - vrazit do zdi, sekat a vrážet, až se rozpůlí, potom párkrát seknout. Dostanete zvonek.

       Nyní zpět do vesnice, vlést do domku před kterým jsou kameny a hupsnout do postele. Oranžové postavy likvidovat pomocí bot. Najdete peníze a harmoniku. Nyní vyjděte ven a promluvte si s Oakovou. Naučí vás Mrs. Oak's song. Nyní jděte na místo, kde je na stromě úl. Stojí tam Oak. Půjčte mu klacek a seberte med. Pokračujte dál po cestě, na rozcestí nahoru na dalším dolů, na dalším doprava. Cesta vás zavede do domku, kde až budete mít dost mušlí něco dostanete. Ven a doprava. Pod jedním stromkem je další mušle, seskočit dolů a kousek zpět po cestě, na rozcestí dolů. Nyní vás cesta zavede ke stromu, kde končí. Posekat a sejít po schodech. Vyjdete na druhé straně vody a pokračujte dolů u čtyř stromů zatočit. Jste v Animal village. Promluvte se všemi zvířaty, vyměňte med za ananas a spěchejte zpět pro Oakovou. Najdete ji na pláži a vraťte se s ní ke zvířatům. Vlevo dolů. Vlevo a klepnout na mrože. Oaková ho probudí a můžete pro klíč. Jděte nahoru a sekejte do potvory v pohyblivém písku, nespadněte ale dolů. Pokud spadnete, vyjděte z jeskyně a pokračujte. Nakonec, až získáte klíč, se vraťte do A.village. Odejděte jižně cestou u medvědova domu a vlezte do blikající studny. Pokud už jste do nějaké někdy vlezli, odnese vás to jinam, jděte od tamtud k Serebiho vejci. Pokud ne, jděte tam pěšky odtud. Od vejce sejděte až k zelené části a pořád doprava. Zvedněte kámen, sejděte dolů doprava, nahoru, doprava až ke klíčové díře a strčit dovnitř Angler Key. Část vody zmizí. Zpět k vejci, ale zatočit nahoru o 1 cestu dříve. Do jeskyně, nejprve prvním východem, potom druhým a vejděte do další jeskyně. Až vyjdete, dejte mávající postavě ananas a seskočte dolů. Nyní doprava mělčinou a seskočit dolů. Vejděte do L4- Angler's Tunnel. Je to primitivní, takže nic nenapíšu. Dostanete harfu. Nyní plavte doleva až k jeskyni, do které vlezte. Ryba vás naučí další píseň. ZATÍM NEZKOUŠET!!! Vyplavte ven a dejte se doprava až k jiné jeskyni. Potápějte se tam (tlačítko B) a najdete srdce. Mělo by být čtvrté, proto se vám přidá srdíčko (pokeball). Nyní zahrajte novou píseň ( na souši, ve vodě to nejde). Objevíte se v jezírku. Poblíž by měl být duch. Pokud ne, jděte do domu a vraťte se zpět. Mělo by to fungovat. Duch po vás bude chtít odvést do svého domu. Proto teď jděte k prodavači banánů a pořád doprava. Zvedněte kameny a zamiřte dolů. Tam je ten dům. Vejděte dovnitř. Teď chce ke svému hrobu. Nyní použijte opět rybí píseň a zatočte doleva, jděte dolů a hrob, který uvidíte je jeho. Až si s vámi promluví sova, jděte asi 3 kroky dolů a vraťte se zpět před hrob. Myš vás vyfotí a nyní do domu toho ducha. Nyní proti tomu nic mít nebude, takže pod jedním džbánem seberte mušli.

Poslal(a) Dittice.