Máte pocit, že máte ostatním co říct? Váš názor na to jakou strategii použít? Něco jiného, o čem si myslíte, že ostatní zaujme? Napište nám, my Vaše názory rádi zveřejníme.


   Jak poznáte falešné karty?
   Hlavní poznávací znaky falešných karet:

   1. Nízká cena
Falešné karty poznáte nejčastěji tak, že se prodávají levněji. Většinou se cena doplňkových balíčků falešných karet pohybuje mezi 40,- a 60,- Kč. Doporučená cena originálních karet je 129,- Kč.

   2. Průsvitnost papíru (transparentnost)
Pokud se podíváte na falešnou kartu proti světlu, prosvítá skrz ni text nebo obrázek na druhé straně. Originální karty průsvitné nejsou. Je to dáno třetí černou vrstvou, která se nachází uprostřed a při roztržení karty je vidět.

   Vedlejší poznávací znaky falešných karet:

   1. Znak první edice
Karty z první edice se v Česlé republice nikdy neprodávaly. Proto najdete-li na kartě znak první edice, je prevděpodobné, že je falešná. Karta může být samozřejmě dovezena ze zahraničí, ale pokud si ji koupíte v balíčku, je s největší pravděpodobností falešná.

   2. Ořez karet
Falešné karty se velmi často tzv. vyrážejí a z toho vyplývá mírný ohyb na rubu či líci karty. Originální karty se velmi kvalitně vyřezávají a není na nich patrno vůbec nic.

   3. Ostrost
Falešné karty se někdy vyrábějí pomoci kopírování. Mnohdy bývají rozmazané, text je mírně rozostřený, obrázky nemají kvalitní syté barvy, na pozadí karty jsou patrné drobné body atd.

   4. Falešný obal
Obal je většinou falešný, pokud vidíte, že jsou na něm barvy mírně rozmazané nebo pokud má znak první edice (např. doplňkový balíček Team Rocket s logem první edice je holý nesmysl). Po roztržení je pokryt fólií, která se špatně trhá a roztahuje se.

   Další poznávací znaky falešných karet:

   1. Nesmyslné herní schopnosti
Příklad: Slowbro s 5500 životy a útokem 140.

   2. Menší formát karet
Velké množství karet je kopírováno z knížek, kde jsou karty vyfoceny ve formátu o 10% menším, než je jejich skutečná velikost.

   3. Bod zlomu
Originální karty se nezlomí. Test můžete provést tak, že vezmete oba konce karet konečky prstů a přiložíte je k sobě. Ve chvíli, kdy konce opět pustíte se karta vrátí téměř zpět. Zůstává pouze mírně ohnutá. Falešné karty se mohou zlomit.

   4. Lak
Originální karty jsou lakovány z obou stran (jsou tedy lesklé z obou stran). Falsifikáty ser velmi často tisknou na papír, který je lakován pouze z jedné strany.

   5. Metalické karty
Originální metalické karty jsou ty, které se lesknou proti světlu. Jsou to pouze vzácné karty a leskne se pouze jejich obrázek. Falešné karty se velmi často lesknou celé a můžeme mezi nimi nalézt běžné i neobvyklé karty. Falešné metalické karty mají velmi často pěkný povrch, kterým se snaží svést důvěřivého hráče ke koupi.

   Závěr: Doufáme, že vám tento návod pomůže chránit vaše investice do této jinak velmi oblíbené a kvalitní sběratelské karetní hry. Pokud si někde koupíte doplňkový balíček s falešnými kartami, kontaktuje firmu Blackfire. Všichni, kdo zašlou obal od falešného balíčku, jednu vybranou falešnou kartu a paragon z obchodu, kde kartu koupili, budou slosováni v soutěži o věcné ceny. Každý měsíc bude vylosováno pět "vítězů", kteří obdrží 2x doplňkové balení nejnovější sady Pokémonu.
Jan Sznapka.


  Pspvky