Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Fórum

Nové Pika?

[1] Vložil lisakVUK dne 07.02.2019 v 10:31:17, Odpovědět
 IP hash: 91f07e099925517c

Už poměrně dlouho existuje plán na vytvoření trochu modernější verze této stránky, reflektující zároveň vývoj komunity za poslední roky. Plánem je vytvořit trochu "modernější" (ale nikoliv přehnaně přeplácanou) stránku zaměřenou na komunitu spíš než obecně na Pokémony. Tedy stránku, která by měla představovat aktivitu komunity (Srazy, Povídky, Komiksy, Soutěže) a samozřejmě Fórum, ideálně rozčleněné do více sekcí (Pokémon, Helpdesk, Obecný komunitní "pokec", ...). Rozumné je zachovat i nějakou interní "poštu" pro soukromou komunikaci mezi uživateli. Chat už je otázkou, zda vůbec nový tvořit, nebo se odkazovat rovnou na Telegram (kde mi ovšem vadí nutnost zadávat při registraci telefonní číslo, nemožnost provázání s registracemi a nutnost používat další klientský program. V tomto ohledu mi přijde lepší variantou Jabber přes český www.jabbim.cz, kde požadují při registraci jen nick a heslo a nabídka klientů pro Jabber je daleko pestřejší, než pro Telegram).

Chtěl jsem něco takového již dávno začít tvořit, ale čas nemám a pochybuju, že se to v dohledné době změní. Tudíž bych se chtěl tímto poptat, zda by se toho nechtěl chopit někdo z vás.

Pokud by taková stránka vznikla, stávající Pika i PJZ by byly "zakonzervovány" v současné podobně a veškerá aktivita by byla převedena na nový web.

Případnému zájemci jsem schopen pro vývoj zajistit subdoménu pod pikachu.cz, FTP přístup a MySQL databázi. Verze PHP je možné zvolit v rozmezí 5.2 až 7.2, MySQL je 5.7.18.

Zpráva byla změněna dne 07.02.2019 v 15:49:51

Příspěvky 12 – 31 z celkem 31. Zobrazit vše.

a
[13] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 28.03.2019 v 11:33:11, Odpovědět
 IP hash: 23ddd8b98f1268d9

[10] lisakVUK: Ty, Morx, Dratini, Sui, Terrion, Behy, Sanky a Beak jste taky všechno co z komunity zůstalo. Pro úplnost z toho odeber tvory, kteří odešli a dva tři přidej a i ty musíš vidět že "komunita" je mrtvá

k
[14] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 29.03.2019 v 09:24:34, Odpovědět
 IP hash: 2bf2cbfbcb33d12d

ale tak já bych ti to přál, ale lidi(už ne tvoři) se rozutekli do jiných komunit, někteří sólují atp.

[15] Vložil lisakVUK dne 01.05.2019 v 09:33:11, Odpovědět
 IP hash: dac14a9b26cbd59e

[13] : Do nějaké míry se dají komunitou nazvat lidi, kteří stále jezdí na čundr. Je ale pravda, že aktivitu po zbytek roku tvoří fakt jen pár lidí (Dratini, Raichu, já, Infernape, do nějaká míry ještě ta Sui a Totodil, občas - ale poslední dobou fakt výjimečně - Scyther). Morx a Beak jsou v Brně/u Brna, Sanky spíš trajdá po světě, Terrion odešel a Behy už taky víceméně nechodí. Je možné, že jsoú ještě aktivní jiné skupinky, než ta "naše", ale tím, že se rozpadly 3P srazy o nich moc nevím.

r
[16] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 12.05.2019 v 23:59:08, Odpovědět
 IP hash: 120fe4535794814d

[11] lisakVUK: Stejně tak mohu já argumentovat tím, že lidé žádající pokétémata mohli být aktivnější a prosazovat se mezi záplavou komunitních, ač nepokémonních témat.

Pokud však vezmeš prostor komunitě silou (moderací), odejde. Pak říct tomu zbytku, které zůstalo na fóru s množstvím pokétémat "Půjdeme na mou stránku, tady to necháme komunitě", která už stejně odešla, je celkem snadné. Ale tu komunitu, která byla vystrnaděna to zpět už nevrátí. Takže je zcela logické, že s tebou odešla ta část, která se o téma pokémonu zajímala a ta, která ne a byla předtím vystrnaděna, již bude jinde.

Mě je dnes už prakticky vzato jedno, že se ta komunita rozpadla. Koneckonců, každá komunita se někdy rozpadne, lidé vyrostou, přemístí se, začnou řešit jiná témata (z toho důvodu se třeba rozpadla skupina, do které jsem patřil já - ač se mylně domníváš, že to byla ta aktivní tady na fóru, spíše naopak). Spíš mě nedá na tebe nereagovat, když už sem zavítám a znovu vidím jak tu mluvíš o svém nevlivu na rozpad zdejší aktivní komunity.

Ten vliv tam byl velký, tvůj a skupiny kolem tebe (koneckonců zasaď si tam koho chceš). Že ty výtky odnášíš hlavně ty je logické, ptz jsi jediný pořádně vidět a k tomuhle tématu o aktivitě komunity se stále vyjadřuješ. Stejně jako teď i tehdy, jen co si tak pamatuju, jsi vždy nesl tu největší vinu. Neříkám, že nutně oprávněně. Ale koneckonců jako jediný ses veřejně prosazoval za moderaci nepoké témat a 'vrácením pika pokémonu', i když zdejší aktivní komunita o to tady nestála.

Možná je chyba i v tom, že jedinou aktivní komunitu pika bereš tu, která byla s tebou v reálu ve spojení. Proto koneckonců často mluvíš o těch pražských srazech, vyhrazených pokétématu. Já komunitu stránky vždy bral jako komunitu stránky, ty aktivní lidi zde, ne ty mlčící zde, ale jezdící na nějaký pokésraz. A proto nikdy nejsi schopen pochopit, že ta zdejší, na fóru aktivní, komunita dávno odešla - bez ohledu na to, zda byli aktivní na nějakém srazu či nikoli.

Siria
[17] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 13.05.2019 v 12:45:26, Odpovědět
 IP hash: db16c59c4ffaed3

Taky se musím vyjádřit. Mě osobně vadí, že se tu neobjevují prakticky žádné zprávy, tady ani na pjz. Byl event na shiny Tapu Lele a Bulu. Nic. Event na vzácné Berry. Nic. Ohlášení Sword a Shield. Nic. Event s Hidden Abilitiy Passimian a Oranguru. Nic. Ve fóru tak jeden příspěvek za týden (nepočítám Toho-jenž-si-už-dávno-zaslouží-permaban). Tak proč by sem ti lidi chodili?

CoolGrovyle
[18] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 13.05.2019 v 17:01:09, Odpovědět
 IP hash: d9baee6b560f4949

[17] : Souhlasím, že pokud by se někdo ujal nějakého podrobnějšího reportingu o novinkách, tak by to bylo lákavější pro lidi. Já sám bych to nemohl dělat, protože jsem poměrně zásadový člověk a z toho, co Pokémon Company (a potažmo i Niantic a tvůrci filmů) za poslední čas dělá se mi dělá regulérně zle. Nepopírám ale, že to bezesporu má své pokémoní fanoušky. Zásadní ALE je ale v tom, že noví lidé na pjz ani na pika nechodí a proto ani neexistuje nikdo, koho by tu nějaké novinky udržely. Pokud by se dělalo nějaké takové obsazení pozice, tak by to zároveň s tím chtělo spustit prostě promo. Jedno bez druhého skutečně nemá žádný smysl, protože ti, kteří jsou součástí komunity si většinou novinky hledají sami a diskutují o tom na jiných platformách.

[19] Vložil lisakVUK dne 13.05.2019 v 17:47:04, Odpovědět

[17] : Ano, to máš pravdu. Problém je v tom, že několik v tomto ohledu aktivních lidí prostě shodou okolností své aktivity omezili (Behy, Morx, Beak, Sanky) či zcela ukončili (Terrion). Ty důvody nebyly ve většině případů spojeny s PJZ a děním tam (Morx měl nehodu, která spustila řetěz událostí, Sanky dostudoval, víc jezdí po světě a nemá příliš času, Terrion měl osobní důvody atd..). Já držím aktivitu ve formě srazů a (spolu)organizace čundru, ale co se her a eventů do her týče, nemám na to moc čas, nehraju a nesleduju to, takže o tom vlastně nevím. Co se týká Sword a Shield, téma na PJZ fóru už delší dobu existuje.

Každopádně technicky sebelepší web nebude fungovat bez obsahu. A ten nemůže tvořit jeden člověk. A ano, absence obsahu vede k tomu, že někdo další nemá důvod tam pak chodit. Je to začarovaný kruh. Nicméně uvidíme.. rýsuje se určitá možnost, třeba to ještě nebude tak zlé.

[16] : Ano, můžeš argumentovat samozřejmě tak, že za náš úpadek si můžeme sami, v tom bys měl i určitě pravdu, rozdíl mezi námi je jen v tom, že já to beru jako prostě holt vývoj a "život" a nehledám nějakého "viníka", kterému bych to připisoval na účet.

Každopádně si už asi za tu dobu trochu zapomněl, jak to tehdy vlastně bylo. Bylo by dobré, si to připomenout. Tak zaprvé, web Pikachu nikdy nebyl můj. A v té době jsem ho ani nijak technicky nespravoval, neměl žádné extra přístupy. Vlastníkem byl (a stále je) Ender a ten uděloval mody podle svého názoru. Neměl jsem možnost sám udělit někomu pravomoc moderátora, tudíž nebyli žádní "vukovi" moderátoři. Byl tady jen Vuk, který dostal od Endera moda a pak jiní jako Morx, kteří jej od něj dostali také. Nijak jsem za to nelobboval a podceňoval bys Endera, kdyby sis myslel, že snad dával správce komukoliv, kdo si řekl. Pokud měl kdokoliv v té době problém s moderací, mohl kontaktovat Endera a ten posoudil oprávněnost zásahu a vyvodil z toho důsledky.

Ender nesouhlasil s ideou Pika jako webu věnovaném jen Pokémonům a proto se také Pika nikdy takovým webem nestalo. Také proto jsme vytvořili PJZ, kde jsme si nastavili pravidla podle sebe.

Každopádně.. žádná brutální moderace, která by vás z Pika technicky vyhnana, se nikdy neodehrála. To, že tam zaznívaly hlasy mnoha lidí, kterým se nelíbilo, čím se Pika v té době pozvolna stávalo, nemá nic přímo společného s moderací. Ano, byl jsem součástí té skupiny, které se to nelíbilo a zároveň jsem byl mod. A taky poměrně uznávaný (už jsme měl přece jen něco za sebou) Pika člen. Chápu, že vás asi štvalo, když se tam do vás někdo navážel, věř mi, že já si zail taky své zase od jiných. A pokud pro vás přestalo být kvůli tomu Pika komfortní zónou, chápu. My odešli na PJZ, vy jinam.. Pika upadlo. Ale nedávej mi to prosím za vinu. Právo na názor jsme měli stejně jako vy, žádná brutální moderace, znemožňující vám přístup se nikdy nekonala, mody a politiku stránky určoval Ender, ne já.

Zpráva byla změněna dne 14.05.2019 v 10:50:00

stary znamy
[20] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 16.05.2019 v 07:55:27, Odpovědět
 IP hash: c0f3f11d6469f049

Po pravde som sem prisiel po 9tich rokoch stiahnut si VBA Advanced, cakal som ze posledne prispevky na forku budu tak z roku 2010 a fakt teda ste ma zaskocili ze prispevok z 2019 :D .... GL HF.

... ale spravte to s tymi novinkami + odporucam spravit cast stranky ako "Download" s tym ze by sa sem natahali hack romky z GBA/NDS/GB hier pretoze canon hry presiel uz snad kazdy na 100x cez Nuzlocke vsetkymi stylmi, ale fakt ze existuju velmi kvalitne hacky - podla mna niektore este kvalitnejsie ako canon hry - a vela ludi o nich ani len netusi.

Jasne, mate pokecommunity atd. ale to je pre mna osobne dost neprehladne + sa mi nikdy nechce romky patchovat manualne, a stranok kde sa daju stiahnut rovno patchnute romky je fakt pramalo.

To by vam urcite prinieslo aspon aku taku navstevnost - specialne ked nastavite dobre SEO - aby si stranka zarobila aspon na prevadzku, a ludia co nevedia anglicky poriadne by sa k nim aspon dostali. ;)

[21] Vložil lisakVUK dne 16.05.2019 v 11:52:04, Odpovědět

[20] : Downloady stáhl Ender v situaci, kdy mu přišel "bububu" dopis od (pokud se dobře pamatuji) firmy Conquest, která u nás drží práva na Nintendo a Pokémony. Samozřejmě dneska je již řada her natolik zastaralých, že by asi nevadilo je (a jejich modifikace) ke stažení opět nabízet, ale není problém je na internetu nalézt, takže nemyslím, že by hostování takových souborů nějak extra zvedlo aktivitu na této stránce. Každopádně poskytování licencovaného obsahu je riskantní. Je třeba si uvědomit, že weby nejsou anonymní, ale stojí za nimi fyzické osoby (registrátor a plátce doménového jména a hostingu), které odpovídají, že obsah nebude porušovat zákony. Těžko se nám pak někdo složí na pokutu, která může být i dost vysoká.

Ono striktně podle zákona i využití licencované grafiky bez souhlasu majitele práv není zcela "košer", ale v praxi se malé, nevýdělečné fanouškovské weby neřeší. Nicméně Pika mělo ve své době docela dost přístupů, navíc exclusivní jméno Pikachu (v ostatních zemích zabralo Nintendo), takže ty soubory s Enderem skutečně přes Conquest řešili.

Zpráva byla změněna dne 16.05.2019 v 11:56:44

Morx
モルックス

[22] Vložil Morx dne 15.06.2019 v 16:44:11, Odpovědět
 IP hash: ebf02fb218301a31

Dřívější moderace na Pika

Úplné prvně bych chtěl říct, že není pravda, že na Pika byla někdy nějaká brutální moderace témat kvůli tomu zda jsou či nejsou pokémoní. Doma velkých "moderátorských válek" se týkala spíše různých urážek, výsměchů, provokací atd., určitě se tu nikdy nemazala, ani nebanovala témata jen proto, že byla málo pokémoní. Jediné, co bylo jeden čas rozporuplné byl přístup k "cheatům", jejiž uveřejňování bylo zakazováno (a moderováno) a panovala neshoda co je a co není cheat (využívání interních dat za hry).

Za účelem webu zaměřeného na pokémony, kdy svého času probíhala i jistá regulace témat v závislosti na míře tematičnosti (Pokémon) Vuk obnovil PJZ. Není tedy pravdou, že by tento druh moderace nějak ovlivnil komunitu na Pika. Komu se Vukův přístup líbil, přesunul se na PJZ, kdo chtěl zůstat na Pika, zůstal na Pika, někdo používal nadále obě stránky (třeba já).

Vliv na rozpad komunity

Vzato historicky, PJZ a Pikachu.cz běžely zároveň od nepaměti, vždy se trochu přelévala aktivita (bylo období, kdy bylo více aktivity na jedné stránce, pak zas na druhé, pak zas zpět) a nikdy v té době to nebylo nijak na škodu. Jinak ano, v této fázi bychom mohli tvrdit, že rozdělení malé komunity na dvě stránky dle tématičnosti rozbilo vztahy a zjedné malé komunity se staly dvě tak titěrné, že to vedlo k záhubě. Jenže to taky není pravda. Protože až po tomto rozdělení nastal aktivitový boom, který trval cca od roku 2014 (opravte mne, pokud se pletu), někdy do roku 2016/2017 (přesně nevím). Takže ani to evidentně komunitu nezabilo.

Samozřejmě, komunita se měnila (ale to vždy, už od jejího vzniku). Někteří přicházeli, jiní odcházeli. To je přirozený vývoj. Vždycky si můžeme říkat coby kdyby. Třeba kdybychom striktněji a dříve řešili ošklivé chování vůči nováčkům a pokéfandům a více je podporovali, měli bychom silnější komunitu těchto lidí a vše by bylo jinak. Nebo naopak, kdybychom méně moderovali, zůstalo by tu více lidí, kteří sice pokémony už tolik nemusí, ale pořád tvoří tu komunitu "stránky" => schází se tu, povídají si tu. Oboje je možné a taky je možné, že ani jedno by dnešnímu stavu nezabránilo. Vzhledem k tomu, že jsme po období docela velké aktivity, tak si nemyslím, že by jedna, nebo druhá varianta něčemu dlouhodobě pomohla. Tedy nemyslím, že dnes by to ještě mělo vliv.

Obnova komunity

Nemyslím si, že rozjet nějakou aktivitu by nešlo. Když jsem před 5 lety přišel s 3P srazy, tak na mě všichni koukali jak na blázna, Vuk říkal, že už vzdal "ligy", co dělal každý týden, protože se tam scházeli ve dvou-třech lidech a nemělo to smysl. A že se nikdo nebude chtít scházet každý týden. A světe div se, ti lidi se scházeli, bývalo nás i k dvaceti, každý týden a minimálně první 3 roky opravdu velmi aktivně a celkem 5let to vydrželo na týdenní bázi. Zároveň v tomto období se spousta lidí účastnila soutěží, bylo to období, kdy Behy dělala Pokékomix, Cool s dalšími aktivně nahrávali songy (BTW to je jediná aktivita, která se děje doteď, jen už nikdo jiný nevymýšlí texty), Misty složila na předvánočák Pokémoní vánoční písničku, Dratini udělal svouji Pokémoní deskovku, různí lidé vymýšleli různé hry, turnaje a blbosti (MarioKart Navi, MarioKart doubleDS). A začalo na to téměř mrtvém PJZ, při téměř nulové účasti na srazech a nulové aktivitě na fórech.

Rozhýbalo to dávné lidi, jako Sanky, Behy a další, kteří sice kdysi bývali na PJZ/Pika, ale dlouho před tím po nich nebylo ani slechu a už vůbec dříve nechodili na srazy. Přitáhlo to úplně nové lidi - Dratini, Terrion, Gaf, Fiflik, .... A ti lidé se pak aktivně zapojili, tvořili a vymýšleli nové věci a tím aktivizovali další lidi.

Takže, velmi zjednodušeně, podle mě to možné je, jen by to musel mít někdo chuť a čas věnovat spoustu času a energie a rozhýbat další lidi, aby ji tomu věnovali taky. Což je problém, protože to aktuálně nikdo nemá. A nikdo nový a z venku nemá motivaci to udělat, první impulz musí být od někoho zevnitř, jako vyšel těch 5let zpátky ode mě... A to si myslím, že teď nehrozí. Všichni máme spíš více problémů a starostí a naopak mnohem méně času.

Nicméně postupný rozpad komunity je prostě věc času, je to přirozené. Vždyť ta komunita/komunity kolem Pikachu.cz/Pokemon.je.zde má přes 20 let. To je hodně úctyhodný věk. To, že se nás na 18. ročníku Pokéčundru stále sejde přes 20 je sakra úctyhodné. A nemyslím si, že kdyby ses kohokoli na prvním Pokéčundru zeptal, jestli pojedeme i v roce 2020, věřil by, že ano :D

John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | Český VGC web
[23] Vložil John Beak dne 15.06.2019 v 17:21:01, Odpovědět
 IP hash: 84707dfe4b44e2f0

Nebyla tu moderace ve smyslu, že by se "nežádoucí" názory mazaly, ale byla tu sociální ostrakizace těch, kdo si dovolili je prezentovat. Ono to není moc příjemné číst od pěti účtů nezávisle na sobě jaký jsi špatný člověk když máš svůj názor. Někteří kvůli tomu web/komunitu opustili a/nebo se do ní nikdy nezačlenili ačkoli měli rádi Pokémony. Pravděpodobně jsme o nich ani neslyšeli.

Celkově jsou ty metody takové ruské. Vždycky se seběhne skupina lidí a veřejně podpoří nějaký názor. Nikdo je za to neplatí ani jim nedává příkazy; dělají to, protože jsou přesvědčeni, že to je pro větší dobro. Také je potřeba vždy dát všechno na pravou míru, aby byly veřejně napsané oficiální verze událostí a nebyla možná jiná interpretace.

Tohle samo o sobě mi vždycky bylo tak nepříjemné, že jsem dlouhodobě zvažoval komunitu opustit jen kvůli tomu. Nejsem jediný, komu to vadilo. Zůstával jsem kvůli Pokémonům a kvůli kamarádům.

Nečetl jsem všechno tl;dr a nechci se dál zapojovat do diskuze. Za mě je Pika/PJZ komunita mrtvá. Weby jsou historie a preferuju aby to tak zůstalo.

...
[24] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 15.06.2019 v 17:42:56, Odpovědět
 IP hash: 61bb156529561e8e

[23] John Beak: respect.

Morx
モルックス

[25] Vložil Morx dne 15.06.2019 v 18:17:52, Odpovědět
 IP hash: ebf02fb218301a31

[23] John Beak: Chápu tvůj pohled. Je třeba říct, že problém byl v tom, že právě byly dvě skupiny, které se cítily v tomto smyslu podobně (možná dokonce více skupin). Totiž ta sociální ostrakizace, jak říkáš, i když bych asi volil trochu jiné slovo.

Totiž na jedné straně byli lidé, kteří chtěli probírat třeba pokročilé metody tréningu atd. a jiní jim nadávali do cheaterů. Pak ale byli lidé, kteří naopak chtěli Pokémony brát trochu jinak a tohle jim to kazilo. A nebo jen přišli se na něco zeptat ohledně her a odpovědí jim bylo "Try Google, n00b." A to si myslím, že se Vuk pokusil právě vyřešit tím rozdělením - PJZ zaměřené na Pokémony jako fenomén, a Pikachu.cz, zaměřené na ostatní komunikace, pokročilý tréning a další věci. Ve chvíli, kdy tu byly dvě skupiny, které se cítily nějak vzájemně utlačovány (což Vuk podává ze strany jedné skupiny, ty z té druhé) mi přijde jako poměrně rozumné řešení a právě jediné, které může vést k tomu, že lidé nezačnou jen odcházet. Možná se to jen mělo udělat ještě o něco dříve.

Ale jak říkám, od té doby uběhlo mnoho vody, mnoho lidí přišlo nově a tu dobu ani nezažilo. Takže nemyslím, že to má v současnosti až tak zásadní vliv. A i kdyby se to rozdělilo dříve, možná by zůstala "druhá" komunita živá o něco déle, ale pochybuji, že až tak aktivně až do dnešních dní. Nebo jinak, nemyslím si, že současný útlum aktivity fanoušků na PJZ/pika má mnoho společného s těmito dávnými událostmi.

Zpráva byla změněna dne 15.06.2019 v 18:18:34

[26] Vložil lisakVUK dne 15.06.2019 v 23:56:17, Odpovědět

[23] John Beak: Jenže tohle fungovalo i naopak. Takže pro "advanced" hráče byli ti, kteří odmítali využívat vyhackované informace k vytvoření dokonalejšího herního týmu "nepochopitelní" a v dobách, kdy EVčkování a výběr Pokémonů s co nejlepšími geny zabíral hodně času, pak "lenoši". A nemysli si, i naopak v těch hádkách se často seběhlo víc lidí, kteří si názor podpořili. Což mě ale přijde přirozené a jak si psal, nikdo nebyl za to placený atd.. je logické, že lidi podobně smýšlející se podporují.

Obě skupiny měly problém chápat tu druhou, každá měla své argumenty pro to, co považovala za správné. Hlavní problém ale nebyl v tom, že někdo hraje "jinak", ale ve společných turnajích, kde prostě dominovali členové té druhé skupiny a chtěl-li by ses jim vyrovnat, musel bys přistoupit na "jejich" pravidla hry. Což (nejen) pro mě bylo a stále i je nepřijatelné. Hraní her má být v první řadě zábava a určitě nikdy nebudu nikoho učit, že "správný" tréning = sledovat kolik kdo přidává EV, počítat geny atd.. Nebo dokonce ke svému prospěchu využívat věcí, jako chyb her a vyloženě hacků typu "RNG abuse". Sorry, neberu nikomu, že to chce hrát takhle, ale nebudu učit Pokémony milující děcka že své oblíbené Pokémony mají vyměnit za shluk propočítaných dat, jinak budou prohrávat.

Je třebna říct, že PJZ/Pika komnunita NIKDY NEBYLA doménou soutěžních hráčů, ani PTCG. Když už se hrálo, vždy to bylo hlavně o zábavě.. a to i na prvvních čundrech.

Zpráva byla změněna dne 16.06.2019 v 00:00:01

Morx
モルックス

[27] Vložil Morx dne 16.06.2019 v 01:15:24, Odpovědět
 IP hash: 73c194141dd9c131

[26] lisakVUK: Tady si dovolim upresnit, nemyslim ze problem se tykal turnaju a samotneho hrani - rozebirame tu spise online komunitu. Problem byl prave v tom zda je akceptovatelne na strankach sdilet tyto postupy a debatovat o nich - jedni to povazovali za nutnost pro profi hrani, aa druzi za cheat o kterem nechteji na strance nic videt. V tom bylo jadro problemu.

Turnajove se to vyresilo velmi jednoduse a nebyly s tim vetsi problemy.

John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | Český VGC web
[28] Vložil John Beak dne 16.06.2019 v 02:11:13, Odpovědět
 IP hash: 84707dfe4b44e2f0

A nebylo to jen o přístupu k hraní, bylo to i o obsahu fóra. Striktně Pokémon obsah vs komunita.

-

To, že něco není primárně míněno pro lidi s určitým přístupem, neznamená, že je máš rovnou vyhodit. Rozmanitost lidí, kteří mají rádi Pokémony, a věcí, co mají na Pokémonech rádi, je krásná věc.

-

Kdysi jsem navrhoval rozdělení na sekce, které by si každá část komunity správcovala s na míru upravenými pravidly (s tím, že obecná by platila všude). Podobně jak to později bylo na diskuzních fórech typu Reddit, 4chan, včetně návrhu na technické řešení bez potřeby větších zásahů do software fóra (udělat rozcestník na filtry a využívat příznaky u témat v jednotlivých sekcích), ale bylo to zamítnuto.

-

Upřímně řečeno furt nechápu, proč lidi nesnesou, když je někde mimo obsahu, který preferují, i jiný obsah. Vždyť to jde ignorovat.

[29] Vložilo Růžaču dne 16.06.2019 v 04:53:33, Odpovědět
 IP hash: 20d09ce1f921136a

Pro mě je profi hraní to, že u hry trávím svůj čas, dosáhnu levelu 100, porazím všechny NPC a chytím co nejvíc Pokémonů. PvP mě nudí a v minulosti jsem ho dělal jak na GBC a DS, tak na Smogonu. Zapřel jsem se kvůli komunitě a hrál jsem, i když mi byly příjemnější singleplayer hry.

Co se týče té komunity, já tu objevil jak přátele, tak i stránku s mými zájmy a byla to vždy sranda vidět lidi, co se mě ve většině témat snažili shazovat nejen za názory, ale i za to, jaký jsem já sám. Dělali to dlouho, ale neodradili mě, protože i mí přátelé se zapojili a bránili mě. Strhlo se tu dost hádek a moderací a občas letěl i ban, ale to nepřející lidi neodradilo, aby pokračovali jinde a nebo pod jiným účtem.

I přes tyhle kaziče nálad, bigoty a hádače kvůli maličkostem to staré Pika stálo za to a užil jsem si zde mnoho zábavy.

P.S. škoda, že musely být smazány věci jako romky, fanmade romky a editory her.

Zpráva byla změněna dne 16.06.2019 v 04:55:01

[30] Vložil lisakVUK dne 16.06.2019 v 11:45:32, Odpovědět

[28] John Beak: V tom máš asi pravdu, ale tady nikdo nikoho nevyhazoval. Alespoň ne "fyzicky". Vždy samozřejmě existovaly skupiny lidí, která kritizovaly co se jim nelíbilo, ale to je myslím přirozené. Ano, dělali jsme to my, ale také jsme si to sami užívali od druhých s tím těžko něco uděláš, i to je "demokracie".

Pika bylo v době své aktivity ryze Enderovo, on rozhodoval o tom, co je přípustné a co ne (a jako čistě Poké web ho nechtěl) a jen on mohl nasadit vylepšení jako to rozdělení na sekce.

Nemůžeš se podle mě zlobit na to, že se lidé hádají a snaží přesvědčovat jeden druhého o s vé "pravdě". I ty hádky mohou být přínosem, alespoň do do doby, než názorový střet přejde v osobní osočování se.

Morx
モルックス

[31] Vložil Morx dne 16.06.2019 v 13:02:24, Odpovědět
 IP hash: 73c194141dd9c131

[28] John Beak: No obsah fóra sice některým vadil, ale to považuji tak nějak za normální. Nikdo nechodil a nepsal to každého tématu "zas nepokémoní téma, achjo". Občas tu proběhla diskuze na toto téma a to ne v souvislosti, že tu jsou nějaká nepokémoní témata, ale že 90% témat nemá žádnou souvislost s pokémony a ani komunitou jako takovou.

Nicméně jak říkám, prošli si tím obě "strany" - když se pak někdo zeptal na něco Poké, dostal hate, že má použít google, nebo prolistovat stará témata.

Rozdělení na sekce bylo v podstatě realizováno obnovou PJZ - PJZ "striktně" Pokémoní a hravé, Pikachu - volná diskuze.

Dratini
[32] Vložil Dratini dne 17.06.2019 v 09:14:11, Odpovědět
 IP hash: 2026e9cd7bd9cd36

Chceme-li funkční poké-komunitu, je potřeba, aby konkrétní lidi přispívali konkrétními věcmi (tj. nejenom o tom mluvit na obecné rovině).

--

Za sebe: snažil jsem se například (na PJZ) organizovat soutěže, připravovat hry na poké-čundry / předvánočáky, vymýšlel jsem poké-hlavolamy, nějakou dobu jsem se staral o sekci Fan-Fiction a vymyslel jsem svou poké-deskovku a občas jsem pomáhal se starat na čundru o nějaké děti. A kdybych měl pro koho, dělal bych ty věci rád dál. Ale pokud se bude většina lidí chovat jen jako pasivní konzumenti, co přijdou, užijí si to hezké a pak zase odejdou - a sami do komunity ničím nepřispějí, pak je bohužel komunita odsouzena k záhubě. :-(

--

Aktivita poké-komunity víceméně umřela, jsme ve fázi, kdy na to mnozí z nás smutně koukají, tj. zatím to pořád některým lidem ještě není jedno. Otázka zní: kdo je teda proti tomu je ochoten něco konkrétního dělat? Já například teď chci na poké-čundr nachystat nějakou hru. A co vy?

Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Předtím, než poprvé odešleš příspěvek do fóra, prosím čti tyto řádky, nechceš-li se vystavit riziku smazání svého snažení.

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Pravidla obsahují zásady, kterých je dobré se držet. Shrnují pouze to, co by měl dobře vychovaný tvor již vědět, a proto není nutné si je přečíst – stačí se jen chovat slušně. Avšak v případě jakýchkoliv sporů jsou pravidla to, podle čeho budeš posuzován/a.

Pokud píšeš příspěvek, který nesouvisí s původním tématem, označ jej tak, běžným návštěvníkům bude zobrazen ve "sbalené" formě, tj. pouze jeden řádek kdo a kdy jej zadal, s možností si jej rozbalit.

• Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní