Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Fórum

Nové Pika?

[1] Vložil lisakVUK dne 07.02.2019 v 10:31:17, Odpovědět
 IP hash: 91f07e099925517c

Už poměrně dlouho existuje plán na vytvoření trochu modernější verze této stránky, reflektující zároveň vývoj komunity za poslední roky. Plánem je vytvořit trochu "modernější" (ale nikoliv přehnaně přeplácanou) stránku zaměřenou na komunitu spíš než obecně na Pokémony. Tedy stránku, která by měla představovat aktivitu komunity (Srazy, Povídky, Komiksy, Soutěže) a samozřejmě Fórum, ideálně rozčleněné do více sekcí (Pokémon, Helpdesk, Obecný komunitní "pokec", ...). Rozumné je zachovat i nějakou interní "poštu" pro soukromou komunikaci mezi uživateli. Chat už je otázkou, zda vůbec nový tvořit, nebo se odkazovat rovnou na Telegram (kde mi ovšem vadí nutnost zadávat při registraci telefonní číslo, nemožnost provázání s registracemi a nutnost používat další klientský program. V tomto ohledu mi přijde lepší variantou Jabber přes český www.jabbim.cz, kde požadují při registraci jen nick a heslo a nabídka klientů pro Jabber je daleko pestřejší, než pro Telegram).

Chtěl jsem něco takového již dávno začít tvořit, ale čas nemám a pochybuju, že se to v dohledné době změní. Tudíž bych se chtěl tímto poptat, zda by se toho nechtěl chopit někdo z vás.

Pokud by taková stránka vznikla, stávající Pika i PJZ by byly "zakonzervovány" v současné podobně a veškerá aktivita by byla převedena na nový web.

Případnému zájemci jsem schopen pro vývoj zajistit subdoménu pod pikachu.cz, FTP přístup a MySQL databázi. Verze PHP je možné zvolit v rozmezí 5.2 až 7.2, MySQL je 5.7.18.

Zpráva byla změněna dne 07.02.2019 v 15:49:51

...
[2] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 08.02.2019 v 22:38:14, Odpovědět
 IP hash: a9681d42d89d679

to musis hulit kvalitni matros, ze tady takhle tripujes, kamo... tady davno nikdo neni a nikdy uz ani nebude, takze delat novy web je zcela mimo misu...

[3] Vložil lisakVUK dne 08.02.2019 v 23:37:20, Odpovědět
 IP hash: 3de1d6cb74b66555

[2] : Nikdy neříkej nikdy ....

j
[4] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 09.02.2019 v 23:05:05, Odpovědět
 IP hash: 992d8db4cee6527

A bude mít nová stránka víc moderátorů, aby mohli mazat co nejvíce nezávadných příspěvků, jenom proto, že mají jiný názor? A bude na novém webu ještě větší diktatura než na PJZ? Prosím, prosím!

[5] Vložil lisakVUK dne 12.02.2019 v 22:30:57, Odpovědět
 IP hash: ddbaf757c4867cc0

[4] : Nu pokud je diktatura vše mimo totální anarchii, pak je na PJZ diktatura. Jinak ale sotva, projel jsem si co se za poslední 2 roky smazalo a byl to jen slim, pak pár příspěvků na žádost majitele tématu.

A slim si ten zájem modů musel tvrdě vydřít dlouhodobou (několikaletou) aktivotou ;). Dost dlouhou dobu byl tolerovaný a speciálně mnou i hájený (dostal téme kde nikdo nemohl mazat a neplatily tam bany). Takový jsem hrozný diktátor :D

j
[6] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 13.02.2019 v 08:14:26, Odpovědět
 IP hash: 76df8c2c5273b947

[5] lisakVUK: Já ale myslím i to mazání před slimem. A ty víš, že toho bylo hodně.

[7] Vložil lisakVUK dne 13.02.2019 v 17:59:31, Odpovědět

[6] : Na Pika ve své době docela ano. A uznávám, že jsme možná někdy byli příliš "horliví" (netýkalo se jen mě, ale i některých dalších modů). Na PJZ ale fakt ne, od začátku jsem to bral tak, že je lepší se vždy zkusit dohodout, než jít na to silou. Takže když už se mazalo, často se souhlasem autora. Jinak na PJZ normálně existují příspevky a témata, kde zaznívají názory kritické kupříkladu vůči mě a mému pohledu na soutěžní hraní a ani by mě nenapadlo je mazat. Prostě jsem okomentoval ze svého úhlu a to bylo vše.

Zajímalo mě, kolik banů jsem vlastně rozdal a od roku 2008, kdy se systém nasadil je 48 záznamů včetně testu a změny období banu, které generuje nový záznam. Takže v praxi bylo těch zásahů ještě méně. Viz TADY.

N
[8] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 23.02.2019 v 09:40:54, Odpovědět
 IP hash: 8782f07c8aff0dca

[1] lisakVUK: IMHO toto opravdu fungovat nebude... Komunity na internetu obvykle fungují na malém množství (řádově většinou jednotky) nadšenců, kteří je táhnou a věnují jim svůj čas. Ti pak mohou (a nemusí) přitáhnout spousty dalších lidí, kteří jsou ale ve většině případů pasivní konzumenti a jen pár z nich se může stát dalšími proaktivními tvůrci hodnotné aktivity.

Tedy pokud by zde někdo takový byl, tak o něm víš ne proto, že by se zde ozval, ale proto, že už se dávno podílí na chodu skupiny. Z popisu jsem pochopil, že nový web má nahradit jak Pika, tak PJZ, a v tom případě se divím, že nehledáš spíš tam (nebo jsem slepý), vzhledem k tomu, že přeci jen žije trochu více.

Zároveň, pokud by měl někdo vyloženě implementovat nový web, tak potřebuješ navíc někoho dost schopného a zkušeného, jinak to dopadne fiaskem (že ano, moje já z minulosti).

Pokud by mne někdo chtěl kritizovat, že jen shazuji a nepřináším žádné konstruktivní návrhy tak v první řadě je otázka, zda má vůbec někdo ochotu věnovat víc času do chodu těchto komunit. Bez toho to vidím, jako pomalou smrt obou webů. V druhé řadě bych doporučil to nejjednodušší možné technické řešení. Tedy vybrat nějaký existující redakční systém (nejspíše jeden z nejslavnějších Tří) a v něm udělat to nezákladnější jádro (tj. fórum a pár stránek na komunitní tvorbu). Je mi naprosto jasné, že takový web bude náročnější (výkonnostně, paměťově), než to, co má teď pika a pjz, jenže to vidím jako cenu za to, že na víc komunita prostě aktuálně nemá. Pro mne osobně je to cena přijatelná. Jako další fáze je pak samotná komunitní aktivita - to je to, v čem vidím největší práci a důležitost. Dávat důvod lidem na stránky chodit. Mít pravidelně (tedy třeba jednou za týden) nějaký nový obsah. Teprve když se celý web začne nějak rozjíždět a fungovat, potom vidím smysl v tom dodělávat na web další a další sofistikované funkce.

(Pozn.: znovu upozorňuji, že se tímto nehlásím k dané práci; věnuji se jiné komunitě, s nejnovější verzi mého použivaného cms se teprve musím seznámit, mám pár dalších koníčků a Pokémoni u mne za posledních pár let dost klesli. Jinými slovy, kdybych se přihlásil, že to udělám „až budu mít čas“, tak vzhledem k mým prioritám se toho nikdo nemusí vůbec dožít.)

r
[9] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 16.03.2019 v 09:34:59, Odpovědět
 IP hash: 2a7744e4a95dd488

Kdysi ze super aktivní komunity lidí, kteří už dávno z PKMN vyrostli a scházeli se tu kvůli společnosti, jste svými zásahy moderátorů a nucení do pokétémat udělali mrtvej web. A teď chcete obnovovat něco, co už nyní nemá moc velký význam, ptz se lidi nemají potřebu se sem vracet - komunita mrtvá, soutěže, obrázky nic moc nepřitáhnou a ještě něco tak málo aktivního chcete pořád "dělit" na nějaké sekce diskuzí, když v dobách největší aktivity Pika tu fungovalo jedno společné fórum, bez nějakých témat pro všechny a nikomu z komunity (kromě Vuka) to nevadilo.

Neříkám, že úpadek zdejší komunity nemohl přijít časem, nejspíš by i přišel, ale aktivně jste k tomu přispěli svým chováním a uspíšili to. Teď jen pláčete nad hrobem, který jste pomáhali kopat.

Pokud někoho najdete, kdo do tohohle s váma půjde (doufaje aspoň podobně smýšlejícího jako je psáno v příspěvku nademnou) ok, ale snad to bude člověk, který svou práci na něčem takovém bude chtít převést k prosperitě, nikoli k všudepřítomnému tahání trik moderátory.

[10] Vložil lisakVUK dne 26.03.2019 v 17:51:12, Odpovědět

[8] : Ano, komunita stála a stojí na aktivitě několika málo jedinců. V posledních letech to byli zejména Morx, já, později docela dost přispívalú Dratini a sem tam s něčím přišla i Sui. Dále pak aktivitu na webu udržovali Behy, Terrion, Sanky a Beak.

Morx měl ale bohužel nehodu a docela dlouho nebyl schopen Pokéakce řešit, nyní se sem tak opět podílí na akcích jako čundr, ale jeho aktivita nedosahuje ani zdaleka úrovně před nehodou. Navíc se odstěhoval k Brnu, takže na pražských akcích, jako byly pravidelné 3P srazy atd.. už se podílet ani nemůže. Terrion z komunity z osobních důvodů odešel, Behy má aktuálně také jiné starosti. Sanky a Beak řeší školu a práci a moc času jim nezbývá. Pokles aktivity se odrazil i v návštěvnosti dalších (ono kde se dllouhodobě nic moc neděje má málokdo chuť pravidelně chodit).

Aktuálně je to tedy tak, že fungují velké akce typu předvánočního srazu nebo PokéČundru, těch je však jen několik v roce. Pravidelnější akce jako 3P srazy se staly nepravidelnými a je možné mluvit o štěstí, když proběhnou alespoň 1x za měsíc.

Pravidelně fungují snad akorát víkendové výletosrazy, ale ty nelze nazvat komunitní akcí, jako spíš společnou aktivitou několika kamarádů.

Takový je aktuálí stav, ale nikde není dáno, že se situace nemůže změnit. Samozřejmě změna designu webu to nevytrhne a sama o sobě nic nevyřeší. Ale pokud chceme dělat komunitě reklamu, propagovat ji, pak je asi rozumné, aby web vypadal trochu slušně a poskytoval funkční obsah.

Dneska již nemá cenu dělat web, který bude informovat o novinkách ohledně Nintenda a Pokémonů, takových webů je dost a tento obsah tady nebude nikdo udržovat. Moje idea je ponechat jen komunitní obsah (tedy informace o veřejných srazech, prezentovat dílo členů komunity - fanfics, fanart, atd...). To by mohlo být zajímavé i pro někoho "z venku", který na web narazí náhodou či se o něm dozví v rámci nějaké reklamy.

Tady to řeším hlavně proto, že doména Pikachu.CZ má na veřejnost rozhodně větší potenciál než PJZ.CZ, takže pokud se někdy takový projekt rozjede, pak spíš tady. Jinak na PJZ se přece jen sem tam sejdeme a probíráme i tyhle věci osobně. Sem to píšu spíš pro jiné lidi, než se kterými se pravidelněji vídám.

[11] Vložil lisakVUK dne 26.03.2019 v 18:20:57, Odpovědět

[9] : Ano, tohle si sem psal v průbehu delší doby už několikrát a mě se zdá, že nejsi schopen přijmout svůj (a té skupiny, ve které ses pohyboval) podíl odpovědnosti za úpadek Pika a potřebuješ se neustále ujišťovat, že za to může někdo jiný.

Bylo by ovšem dobré, kdybys vycházel z faktů. Už jen ta snaha postavit mě samojediného do opozice proti všem je holý nesmysl, který lze vyvrátit prostým shlédnutím obsahu fóra z té doby. Chápu, žes byl třeba obklopený podobně smýšlejícími lidmi, takže to z tvého úhlu pohledu vypadalo, že všichni jsou s tebou. V naší skupině to bylo nejinak a také bych mohl tvrdit, že "všichi" měli podobný názor jako já. Fórum však dokazuje, že lidí znechucených ze situace, kdy byly na fóru 4 z 5 témat mimo zameření Poké stránky, nováčci s dotazy na Poké hry atd.. byly odbýváni atd.. bylo opravdu dost. A ano, bylo i dost těch, kterým se naše pojetí Pika jako striktně Pokéfanstránky nelíbilo.

Spor se vyostřil v roce 2005, kdy bylo uvedeno do provozu "nové Pika", v té době také proběhly nějaké ty moderátorské zásahy, které zde zmiňuješ. K tomu ještě podotýkám, že web nebyl můj a funkce moda přiděloval Ender. Dále si nemyslím, že jsem byl z naší skupiny v moderaci nejaktivnější, pamatuju případ, kdy jsem třeba brzdil Morxe.

V každém případě už koncem roku 2005 byl nastartován projekt znovuoživení PJZ, které bylo nastaveno podle našich představ, a tam jsme se přesunuli. To, že většina aktivnějších členů komunity odešla s námi svědčí o tom, že jim asi naše pojetí bylo bližší (a také je to další důkaz, že "Vuk" rozhodně nebyl osamocen). A že jste nedokázali využít uvolněného Pika, abyste upoutali lidi vaši aktivitou, mi těžko můžeš dávat za vinu. Možná by stálo zamyslet se nad tím, co jste mohli udělat vy. Skoro to vypadá, že podstatnou částí vaší aktivity byl názorový střet a "válčení" s naši skupinou a po našem odchodu, kdy nebylo již s kým "bojovat" zmizelo to, co vás spojovalo. Ale to už je jen má spekulace...

...
[12] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 27.03.2019 v 13:52:43, Odpovědět
 IP hash: 7be194409a6cbf42

lol, dobry retcon, vuku...

a
[13] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 28.03.2019 v 11:33:11, Odpovědět
 IP hash: 23ddd8b98f1268d9

[10] lisakVUK: Ty, Morx, Dratini, Sui, Terrion, Behy, Sanky a Beak jste taky všechno co z komunity zůstalo. Pro úplnost z toho odeber tvory, kteří odešli a dva tři přidej a i ty musíš vidět že "komunita" je mrtvá

k
[14] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 29.03.2019 v 09:24:34, Odpovědět
 IP hash: 2bf2cbfbcb33d12d

ale tak já bych ti to přál, ale lidi(už ne tvoři) se rozutekli do jiných komunit, někteří sólují atp.

Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Předtím, než poprvé odešleš příspěvek do fóra, prosím čti tyto řádky, nechceš-li se vystavit riziku smazání svého snažení.

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Pravidla obsahují zásady, kterých je dobré se držet. Shrnují pouze to, co by měl dobře vychovaný tvor již vědět, a proto není nutné si je přečíst – stačí se jen chovat slušně. Avšak v případě jakýchkoliv sporů jsou pravidla to, podle čeho budeš posuzován/a.

Pokud píšeš příspěvek, který nesouvisí s původním tématem, označ jej tak, běžným návštěvníkům bude zobrazen ve "sbalené" formě, tj. pouze jeden řádek kdo a kdy jej zadal, s možností si jej rozbalit.

• Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní