Fórum

"Rozcestník" na Pika..


lisakVUK
[1] Vložil lisakVUK dne 31.05.2018 v 12:46:00, Odpovědět
 IP hash: 7f1b9ba83f24c418

Na posledním sraze s majitelem domény a autorem Pika Enderem se mimo jiné diskutovala možnost, nahradit titulní stránku Pika jakýmsi rozcestníkem na různá pro Pokéfandy zajímavá místa (samozřejmě včetně této stránky, tedy Pika). Předesílám, že nápad nepochází z mé hlavy, ale Ender ho formálně posvětil, takže je to "ve hře".

Vzheldem k tomu, že bych nerad, aby se to tady z čista jasna zjevilo a vyvolalo nějaké negativní emoce, zajímalo by mě, jaký na to máte názor.

 

Zpráva byla změněna dne 31.05.2018 v 12:46:59



K
[2] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 31.05.2018 v 13:49:53, Odpovědět
 IP hash: 3c85d2ecd6d9e8b2

Asi je to fuk, už to tu umřelo.



...
[3] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 31.05.2018 v 17:26:11, Odpovědět
 IP hash: 6455791e9481b788

srsly, who cares



N
[4] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 31.05.2018 v 18:39:42, Odpovědět
 IP hash: 6ddab588a3a9070e

Nemám sebemenší problém, ale myslím si, že tímto tématem se stejně nevyhneš reakcím typu „Vuk si zabavuje i Pika a monarchizuje si to tu“ apod. po té, co se tam - dost logicky - objeví odkaz na pjz...



lisakVUK
[5] Vložil lisakVUK dne 01.06.2018 v 14:48:26, Odpovědět
 IP hash: 7f1b9ba83f24c418

Tak ten rozcestník není můj nápad a stále přemýšlím, zda je dobré to realizovat a nebylo by lepší spíš zapracovat na novém společném projektu stránky naší komunity, který by odrážel stávající situaci, kdy informace o "franšíze" Pokémon tady asi už nikdo nehledá. Takže bychom vypustili návody na hry, popisy dílů seriálu, výslovnost jmen Pokémonů, Pokédex atd.., a soustředili bychom se jen na prezentaci akcí naší komunity (výlety, čundry, turnaje) a počiny jejích členů (fanfics, fanart, soutěže atd..) + (foto)reporty z akcí. V praxi by tam tedy bylo jen fórum a výše uvedené položky + interní pošta mezi uživateli. Nový web by byl přizpůsoben mobilním zařízením a modernějším prohlížečům. Samozřejmě je mi jasné, že tohle vše zabere nějaký čas a při našem vytížení může trvat i rok.

Co se týká rozcestníku obávám se, že by mohl odvézt i ty zbylé návštěvníky Pika i PJZ někam jinam. Pravda, aktivita je tady beztoho již žalostná, ale ještě tomu úpadku napomáhat skutečně nechci. Zatím to tedy zvažuji a rozhodnu se asi hlavně podle toho, kam všude by měl ten rozcestník nakonec směrovat (kupříkladu odkazům na sociální sítě bych prostor poskytnout určitě nechtěl).

Každpádně doména patří Enderovi a hosting platím a stránku administruji já, takže finální verdikt je na nás dvou (s tím, že jako majitel domény má Ender "právo veta") a samozřejmě je hlavně důležitý názor vás, návštěvníků webu.



...
[6] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 01.06.2018 v 15:41:49, Odpovědět
 IP hash: 6455791e9481b788

tady zadni navstevnici prece jiz leta nejsou. ty metriky v horni liste urcite delaji z 75% boti



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[7] Vložil John Beak dne 01.06.2018 v 16:16:46, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

Zajímavé jak se doba posunula. Když jsem cca 2 roky zpátky měl podobný nápad, všichni se na to tvářili kysele a chtěli hlavně zachovat status quo.



N
[8] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 01.06.2018 v 19:10:22, Odpovědět
 IP hash: eef10912b74de3af

Jakožto naprosto neaktivní člověk a navíc jsem s hraním Pokémonů před pár lety sekl, do toho nemám moc co kecat, takže bych měl jen jednu poznámku:

[5] lisakVUK, „Samozřejmě je mi jasné, že tohle vše zabere nějaký čas a při našem vytížení může trvat i rok.“

Chápu tento způsob smýšlení (to, jak by se ten web - teoreticky - předělal), ale pokud by se to tak mělo udělat, nebylo by lepší nejprve použít stávající systém a kompletní předělání nechat na později? Chci říct, aktivity na stránkách moc není, stojí tedy to úsilí za to?



Ash
[9] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 02.06.2018 v 07:38:03, Odpovědět
 IP hash: 52c24069e180ceff

No abych pravdu řekl, i kdybyste tady chtěli přidávat informace o pokémonech, popisy dílů atd., bylo by to úplně zbytečné. Nechci tady dělat reklamu, ale na docela známém webu pokemaniak.cz začali cca před měsícem dělat rozsáhlou rekonstrukci a přidávat nový obsah s cílem stát jedním z nejlepších aktivních informačních webů na cz/sk pokémon scéně.



[10] Vložila Behold3r dne 02.06.2018 v 08:21:47, Odpovědět
 IP hash: 273a0370d22092c6

[9] : Když to otevřu, tak vidím všude jen Pokémon GO. Co to má společného s Pokémony?



Ash
[11] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 02.06.2018 v 08:34:31, Odpovědět
 IP hash: 52c24069e180ceff

[10] Behold3r: Ano, nejvíc "novinek" je tam o pokémon go, ale zkus si prohlédnout i jiné kategorie... navíc jak jsem řekl, probíhá rekonstrukce, takže tohle není finální verze webu.



lisakVUK
[12] Vložil lisakVUK dne 02.06.2018 v 11:27:04, Odpovědět
 IP hash: f28b697e14604f04

[8] : Stávající systém moc předělávat nejde. Lze maximálně odebrat/přidat nějaké položky z menu, ale moc zázraky s tím neudělám.

Osobně jsem stará "konzerva" a samozřejmě bych to nejraději tady i na PJZ nechal jak je a na tom stavěl. Však jsem taky dlouho zastával názor, že to tak je nejlepší. Ovšem propad ve využívání obou webů v posledních měsících a debaty s limi z komunity můj názor pozměnily. Navíc co je použitelné pro nás, "old school" uživatele, je už pro nováčky nepřehledné a nezajímavé. A bohužel i lidé z naší komunity poslední dobou spíš komunikují na chatu na Telegramu, než na webech.

Každopádně nechci žádné redakční systémy ani graficky přehnané "vystylovaný" web, ale něco trochu přehlednějšího a přívětivějšího k mobilním zařízením by to chtělo. A fórum tématicky rozdělené do několika kategorií (př. Komunitní akce, Hry, ostatní)..

A puvodni Pika i PJZ by zůstaly přístupné v zakonzervovaní podobě (nedaly by se přidávat nové věci).

 

Zpráva byla změněna dne 02.06.2018 v 11:32:04



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[13] Vložil John Beak dne 02.06.2018 v 16:40:29, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

Myslím si, že rozcestník by měla být fakt jen jedna statická stránka.

Maximálně s novinkami, a i to bych při neaktivitě zdejších nezodpovědných adminů od konce loňského roku dvakrát zvážil - žádné novinky vypadají líp než staré novinky.

Ještě mi přijde jako dobrá myšlenka udělat jinou vstupní stránku pro fórum, které bude obsahovat odkazy na přefiltrované pohledy do fóra podle jednotlivých příznaků. To nasimuluje rozdělení fóra na sekce, na což je ta část současné generace, která ještě někdy viděla diskuzní fórum, zvyklá. A pod tím může být odkaz na současný systém vše na jedné hromadě, na který jsou zvyklí nostalgici. To vše téměř bez zásahů do současného systému.

Systém stránky předělávat nemá smysl, protože na tu investici několika měsíců práce nikdo nemá čas a využilo by to jen těch osm lidí, co sem chodí. Starý obsah bych nechal tak, jak je, a akorát hodil na hlavní stránku ten rozcestník.



N
[14] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 03.06.2018 v 09:27:34, Odpovědět
 IP hash: eef10912b74de3af

[12] lisakVUK: „ Stávající systém moc předělávat nejde. Lze maximálně odebrat/přidat nějaké položky z menu, ale moc zázraky s tím neudělám.“

Ale přesně to byl předpoklad mého předchozího návrhu ([8]); realizovat změny popsané v [5] přidáním patřičných položek v menu a úpravou těchto nových stránek provádět aktualizace informací o komunitních aktivitách. Moje představa a předpoklad je takový, že aktuální systém umožňuje editaci těchto stránek na velmi nízké úrovni (pravděpodobně rovnou HTML) - totálně chápu, že je to nepohodlné, časově neefektivní a neumožňuje to takové věci, jako automatickou tvorbu seznamu aktualit apod., ale nebude to pro začátek stačit, než se podaří dodělat celý nový systém? Chci říct, teď - červen 2018 - se řeší problém, že Pika je neaktivní a je zde idea změnit jeho směrování (zaměřit se na komunitu). Nebude lepší - byť jistě méně pohodlné - použít stávající systém a zavést změny řekněme v říjnu 2018, než - v optimistickém případě - zavést úplně nový systém červnu 2019? Je mi totálně jasné, že můj návrh je „časově ztrátový“, tj. úsilí pro ohnutí stávajícího systému bude kompletně zahozeno ve chvíli zavedení systému nového, nicméně ho stavím na předpokladu, že to stále vyvažuje to, že se začne Pika web posouvat novým směrem hned, než o rok později, kdy může být ještě mrtvější a jeho resuscitace ještě náročnější.

Nicméně ty jsi starší a máš víc zkušeností (já spravuji jen web pro malou uzavřenou komunitu cca 30 lidí, ne pro fanoušky skrz celou ČR), takže rozhodně netvrdím, že můj návrh je ten nejlepší. Je to jen a pouze moje idea, nic víc.

(A jenom tak mimochodem: patřím mezi zastánce sloučení pjz a Pika. Jsem obeznámen s filozofickými rozdíly obou webů, ale přesto si myslím, že se to dá řešit dvěma fóry s odlišnými pravidly a upozorněním na úvodu varianty Pika. Tímto nechci rozvířit novou diskuzi na toto téma, přijde mi ale, že to určitým způsobem umožní lépe pochopit můj typ smýšlení v kontextu s názorem výše.)



lisakVUK
[15] Vložil lisakVUK dne 03.06.2018 v 23:33:09, Odpovědět
 IP hash: f28b697e14604f04

[14] : Takhle.. Pika a PJZ zase nejsou prosté HTML. Jsou to dynamicky generované stránky psané v PHP s daty v databázi (až na pár sekcí z historie, které se neaktualizují, viz obrázky ze seriálu na PJZ). Takže klasika, header, footer a mezi tím nějaký ten obsah. Spíš jde o to, že zejména PJZ má dost designových věcí definovaných "na tvrdo" v kódu, není to tedy takový ten typ webu s košatým stylem, kde pak pouhá změna stypu může totálně změnit design.

Rozhodně nepíšu z pozice nějakého zkušeného web designera, klidně si nechám poradit a pokud bys měl chuť a zájem, mohl bych asi rozjet nějakou test verzi Pika s anonymizovanými daty, kde bych ti dal přístup a mohl sis ty úpravy zkusit ;)

K sloučení Pika a PJZ, vzhledem k mizerné návštěvnosti obou stránek bych šel taky tou cestou, navíc doména Pikachu.cz má slušný potenciál a myslím, že jsme jedna z mála (snad jediná) země, kde se podařilo tohle jméno zabrat dřív, než tak učinilo "Nintendo".



...
[16] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 04.06.2018 v 23:04:29, Odpovědět
 IP hash: 6455791e9481b788

staticka stranka s rozcestnikem na ruzne poke-weby + forum zni fajn.



N
[17] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 05.06.2018 v 20:27:11, Odpovědět
 IP hash: 6ddab588a3a9070e

[15] lisakVUK:

Ad první odstavec, jak funguje Pika: omlouvám se, asi mám problém se vyjádřit dostatečně jasně, protože to, co popisuješ je více-méně moje představa, jakou jsem nabyl o tom, jak web funguje. Když jsem např. psal „...že aktuální systém umožňuje editaci těchto stránek na velmi nízké úrovni (pravděpodobně rovnou HTML)...“ tak jsem neměl na mysli editaci HTML souborů, ale to, že předpokládám, že editace stránek je jednoduchá ve smyslu minima funkcionality. (A že to není sofistikovaný informační systém.)

Ad druhý odstavec „Rozhodně nepíšu z pozice nějakého zkušeného web designera...“: no, já tedy taky nejsem žádný web designer (a web mne přestal bavit už hodně dávno, takže mnoho mých znalostí v oboru je přes dekádu starých). Jsem především programátor a můj návrh se týká čistě softwarového inženýrství, ne web designu. Moje pointa je (a celou dobu byla): „nyní existuje systém S1 a chceme implementovat množinu funkcí F (podpora a prezentace komunity). Zároveň chceme implementovat nový systém S2, což bude trvat cca 1 rok, a F implementujeme až v S2. (Tak jsem pochopil první odstavec [5].) No a můj návrh je (jenom a pouze) - nebylo by vhodné implementovat F už v S1 - byť velmi omezeně a zjednodušeně - ať už se to může rozjet, než bude k dispozici S2? (+ nějaké důvody, proč si to myslím)“

Ad druhý odstavec, nabídka úpravy Pika: obávám se, že to bych totálně nestíhal. Web, který jsem zmínil dříve, běží na zastaralém (již nepodporovaném) redakčním systému a dlouho jsem neměl čas na jeho aktualizaci. Brzy ten čas konečně budu mít a předpokládám, že migrace bude náročná, protože se systém pod pokličkou velice silně změnil. A nakonec, nic proti, ale zbývající volný čas (a že ho po práci už tolik není) bych chtěl zaměřovat trochu jinam. ([8])



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Předtím, než poprvé odešleš příspěvek do fóra, prosím čti tyto řádky, nechceš-li se vystavit riziku smazání svého snažení.

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Pravidla obsahují zásady, kterých je dobré se držet. Shrnují pouze to, co by měl dobře vychovaný tvor již vědět, a proto není nutné si je přečíst – stačí se jen chovat slušně. Avšak v případě jakýchkoliv sporů jsou pravidla to, podle čeho budeš posuzován/a.

Pokud píšeš příspěvek, který nesouvisí s původním tématem, označ jej tak, běžným návštěvníkům bude zobrazen ve "sbalené" formě, tj. pouze jeden řádek kdo a kdy jej zadal, s možností si jej rozbalit.


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní