Fórum

Návod: Jak nahrávat video z new3DS


John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[1] Vložil John Beak dne 06.01.2017 v 14:49:16, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

Co potřebujete

  • Nintendo new3DS nebo Nintendo new3DS XL (konzole Nintendo 3DS, Nintendo 3DS XL a Nintendo 2DS nelze použít, protože mají slabší hardware, který to neutáhne)
  • Mít konzoli odemčenou
  • V konzoli možnost instalovat .cia soubory (ideálně přes FBI)
  • Počítač
  • Silný wifi router
  • Pro konzoli: BootNTR Selector (BootNTRSelector-FONZD-Banner.cia)
  • Pro počítač: kit-kat (kit-kat.exe)

Instalace a základní konfigurace

Toto budete dělat pouze jednou.

  1. Vypněte new3DS
  2. Vyndejte microSD kartu z new3DS a strčte ji do počítače
  3. Pokud již neexistuje, vytvořte na SD kartě složku cias
  4. Do složky cias nakopírujte soubor BootNTRSelector-FONZD-Banner.cia
  5. Bezpečně odpojte microSD kartu a strčte ji zpět do new3DS
  6. Spusťte FBI
  7. Vyberte SD -> cias -> BootNTRSelector-FONZD-Banner.cia -> Install CIA
  8. Tlačítkem Home opusťte FBI
  9. Z Home Menu spusťte BootNTR Selector
  10. Paths Settings vyberte Use default a Save settings
  11. Po stažení a instalaci updatu se konzole restartuje, spusťte znova BootNTR Selector
  12. Na spodní obrazovce rychle vyberte variantu 3.4 (po zhruba 3 sekundách se jinak spustí verze 3.2, která funguje nefunguje na firmware 11.0 a výš)

Konfigurace nahrávání

Toto budete dělat pokaždé, když budete chtít nahrávat.

Jak zjistit IP adresu vašeho 3DS:

  1. Pusťe FBI
  2. Pokud máte verzi nižší, než 2.4.5, použijte funkci Update
  3. Vyberte Remote Install -> Receive URLs over the network
  4. Vaše IP adresa bude napsaná na spodní obrazovce

Nastavení pro Pokémon Sun & Moon:

Toto nastavení se týká pouze her Pokémon Sun & Moon. Pokud chcete nahrávat cokoli jiného, tuto sekci přeskočte.

Nahrávání funguje pouze, když je 3DS připojené k internetu. Hry Pokémon Sun & Moon přepínají wifi komunikaci na lokální a od internetu se odpojují. Proto je potřeba provést několik kroků, aby nahrávání i hra fungovaly bez záseků.

  1. V konzoli z Home Menu spusťte BootNTR Selector
  2. Spusťte hru Pokémon Sun nebo Pokémon Moon
  3. Načtěte svou herní pozici
  4. Zmáčkněte tlačítko Home, počkejte až se konzole připojí na internet (v levém horním rohu horní obrazovky bude v modrém rámečku nápis Internet)
  5. Na počítači spusťte kit-kat.exe
  6. Do bílého rámečku dole místo "3DS IP Address" napiště IP adresu svého 3DS
  7. Po kliknutí na Connect počkejte pár vteřin. Pošle to hře patch, který opraví odpojování se během streamování. V okně kit-katu bude napsáno "Writing Sun/Moon NFC Patch" a když to proběhne úspěšně, nápis se změní na "[Written Sun/Moon NFC Patch!]"
  8. Na konzoli zmáčkněte tlačítko Home a vraťte se do hry

Nastavení pro ostatní hry:

  1. V konzoli z Home Menu spusťte BootNTR Selector
  2. Na počítači spusťte kit-kat.exe
  3. Do bílého rámečku dole místo "3DS IP Address" napiště IP adresu svého 3DS
  4. Klikněte na Connect
  5. Gratuluju, streamujete video z konzole do počítače

Jak nahrávat video z počítače

  • Streamuje se jen obraz. Pokud chcete i zvuk, sežeňte si male-male audio jack a připojte konzoli k portu na mikrofon v počítači.
  • Na základní nahrávání postačí lightweight program Freez Screen Video Capture.
  • Profesionálnější, ale složitější na konfiguraci, je OBS Studio, které používají youtubeři a lidé, kteří streamují na Twitchi.

Poznámky

  • Doporučuju po dokončení nahrávání konzoli zrestartovat. Když necháte NTR CFW, přes které se nahrává, běžet a pak ho omylem spustíte znova, dějí se zajímavé věci.
  • Na kvalitu videa má velký vliv, jak daleko jste s konzolí od routeru.

Omáčka: https://gbatemp.net/threads/release-bootntr-selector.432911/, https://gbatemp.net/threads/release-kit-kat-the-ultimate-3ds-toolkit-pc-client.453015/

 

Zpráva byla změněna dne 12.01.2017 v 16:23:01



[2] Vložila Behold3r dne 06.01.2017 v 14:53:00, Odpovědět, Zobrazit
 IP hash: b2bedef06f2a4f84

spam



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[3] Vložil John Beak dne 06.01.2017 v 15:10:26, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

Opravil jsem návod pro nastavení nahrávání pro Pokémon Sun & Moon.

 

Tady je ukázkové video z Pokémon Puzzle Challenge v emulátoru na N3DS, které jsem nahrál touto metodou a následně ořízl v počítači a přidal hudbu. Omlouvám se, že nemám po ruce hezčí video z nějaké 3DS hry.

 

P.S.: V poslední verzi kit-katu se objevila zajímavá nová funkce, která umožňuje posílat do 3DS přes wifi vstup z klávesnice nebo ovladače na počítači. Tohle je velmi zajímavá fičura. Vyzkouším, poreferuju a možná napíšu návod.

V kombinaci s programy, které posílají virtuální stisknutí kláves, by mohlo jít psát boty na hry. Mám s tím nějaké zkušenosti.

Edit: Input Redirector funguje. Stačí z té třetí záložky nalevo v kit-katu stáhnout .cia a nainstalovat ho do konzole. Pak po spuštění nahrávání z této záložky. Dotykáč se myší, tlačíka ABXY jsou namapovaná na ASZX, LR na QW, šipky na TFGH a zbytek jsem nepřišel na to, jak. Každopádně to funguje a co jsem popsal výše, je možné.

Taky jsem se dozvěděl, že s NTR CFW máme přístup do paměti hry, takže by šlo udělat bota příměji bez nutnosti číst informace z obrazovky. Spousta filozofických otázek kolem toho a botů obecně.

 

Zpráva byla změněna dne 06.01.2017 v 15:47:52



Pain is © Life
Nyawn
[4] Vložil Eliv dne 06.01.2017 v 18:55:26, Odpovědět
 IP hash: 2c547cac043b6b3

cia soubory přes FBI? Hmmmmmm. x3



[5] Vložil Dexter_Two dne 06.01.2017 v 19:29:02, Odpovědět
 IP hash: d209b3b75400c773

čo je FBI??



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[6] Vložil John Beak dne 06.01.2017 v 19:44:41, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

FBI je homebrew title manager, který umožňuje mimo jiné instalovat .cia soubory na konzolích, kde je přístup k této funkcionalitě (typicky přes CFW).

Sehnat ho můžete zde. .3dsx verze je pro Homebrew Launcher, .cia verze pro CFW.

Pokud jste předtím instalovali arm9loaderhax podle 3DS Guide, o které jsem informoval ve vedlejším tématu, FBI už máte.

 

Zpráva byla změněna dne 06.01.2017 v 19:45:57



Aura is...

...with me
[7] Vložil Ash493 dne 07.01.2017 v 18:57:33, Odpovědět
 IP hash: 2e0180dcef113e09

[5] Dexter_Two: https://cs.wikipedia.org/wiki/Feder%C3%A1ln%C3%AD_%C3%BA%C5%99ad_pro_vy%C5%A1et%C5%99ov%C3%A1n%C3%AD



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[8] Vložil John Beak dne 11.01.2017 v 22:07:49, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

Měl jsem na dvou konzolích problém, že se to nechtělo spustit a pokaždé to hlásilo Load failed ! #FILEOPEN_Failure #LOAD_AND_EXECUTE

Příčina problému byly špatně stažené soubory aktualizací BootNTR Selectoru.

Problém jsem vyřešil tak, že jsem při spouštění BootNTR Selectoru podržel Select. Tím se vymazaly dočasné soubory. Pak jsem znovu nastavil paths, soubory se napodruhé stáhly dobře a už to funguje.



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[9] Vložil John Beak dne 11.01.2017 v 22:50:47, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

Vypadá to, že s updatem Sun & Moon, který dnes vyšel, nefunguje ten patch pro SM, aby se nepřepínalo wifi na local. To znamená, že s updatem hry momentálně nejde nahrávat.

Update jde ze System Settings smazat a pak jde nahrávání jako předtím. Ale update je potřeba na to, abyste se hrou mohli online. Takže momentálně nejde nahrávat online zápasy.

Musíme počkat na update kit-katu.

Edit: Vyšel update kit-katu, viz [10].

 

Zpráva byla změněna dne 12.01.2017 v 16:19:15



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[10] Vložil John Beak dne 12.01.2017 v 16:23:29, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

Vyšel update kit-katu. Ten nyní podporuje Pokémon Sun & Moon s patchem 1.1 (naopak je nutné patch mít; pro nepatchnutou verzi nefunguje). Důvodem nefunkčnosti byly změněné offsety.

Pokud jste si patch Sun/Moon 1.1 smazali, můžete ho znovu stáhnout z Nintendo eShopu.

Aktualizoval jsem první příspěvek, aby návod odpovídal současné verzi kit-katu.



[11] Vložila Behold3r dne 15.02.2017 v 12:06:01, Odpovědět
 IP hash: b2bedef06f2a4f84

Jsem si přečetl, co to vlastně popisuješ. Můj počítač nemá šanci něco takového utáhnout, takže se ani nebudu namáhat. Smůla :(



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[12] Vložil John Beak dne 01.05.2017 v 18:38:50, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

S firmware 11.4 momentálně nejde streamovat. Pokud už jste na 11.4 a chcete streamovat, nejlepší je downgradenout na 11.2.

Já to dělal pomocí sysUpdateru. Soubory na downgrade seženete přes 3DNUS (zadáte firmware 11.2.0-35E a zaškrtnete si jestli máte oldko a newčko a ono ho to odněkud (odkud? o_O) stáhne). Luma 7.0 totiž díky NTR patchi umožňuje hrát Pokémon Sun/Moon online i s firmware 11.2/11.3.

Edit:

haczek doporučuje alternativní metodu za použití Decrypt9 a ctrtransferu podle tohoto návodu: https://adrifcastr.github.io/3Down/

 

Zpráva byla změněna dne 01.05.2017 v 18:50:04



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[13] Vložil John Beak dne 11.05.2017 v 20:44:00, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

Nejnovější update BootNTR podporuje streamování na 11.4.



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Předtím, než poprvé odešleš příspěvek do fóra, prosím čti tyto řádky, nechceš-li se vystavit riziku smazání svého snažení.

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Pravidla obsahují zásady, kterých je dobré se držet. Shrnují pouze to, co by měl dobře vychovaný tvor již vědět, a proto není nutné si je přečíst – stačí se jen chovat slušně. Avšak v případě jakýchkoliv sporů jsou pravidla to, podle čeho budeš posuzován/a.

Pokud píšeš příspěvek, který nesouvisí s původním tématem, označ jej tak, běžným návštěvníkům bude zobrazen ve "sbalené" formě, tj. pouze jeden řádek kdo a kdy jej zadal, s možností si jej rozbalit.


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní