Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Anime

Seriálové řady >> Johtovy cesty

Chytrá sova

Ash a jeho přátelé při cestě do Zlatoprutového města zabloudí do Temného lesa. Ve větvích stromů si všimnou pohybu. To právě Noctowl přistál u jedné ptačí budky. Jdou se schovat, aby ho nevyplašili, ale stane se něco podivného. Noctowla začne obtěžovat větev stromu a křičí přitom:"Huš, leť pryč, tak slyšíš? Tebe nechci!" Noctowl tedy zase odletí, ale jeho místo obsadí zase jiný podivně zbarvený. Na něj je větev přívětivější a nabízí mu bobule. Bystrá sova se však nenechá zmást a s větví zaškube. Z úkrytu na stromě vypadne podivný člověk a Noctowl se jen nahlas směje.

Naši přátelé se jdou ujistit, zda se mu nic nestalo a vyzvídají, co tam vlastně dělal. Tenhle člověk se zabydlel už před rokem v tomto lese a svůj čas věnuje jenom tomu, aby chytil zvláštního a jedinečného Noctowla. Ash si myslí, že to nebude tak těžké a dá se také do lovu, obyčejně s pokéballem. Když není úspěšný, chce ho oslabit s pomocí Pikachu, jenže psychický útok ho přesvědčí o tom, že Pikachu je poblíž stojící kámen. Brock, Misty ani Pikachu nechápou, co se děje. Ash mluvící s kamenem vypadá jak blázen. Po chvíli Noctowl odletí a Ash se vzpamatuje.

Ten matoucí útok je příčinou, proč ještě lovec neuspěl. Pozve Ashe a ostatní do svého srubu. Tam se chvíli hádá s Ashem o svých schopnostech a řekne mu pak o své tajné pasti, ale nechce mu jí ukázat. Ash zase tvrdí, že Noctowla chytí i bez pastí a úskoků, jako čestný trenér. V lese podivín nastraží svou past. Noctowl přistane na té správné větvi a past je spuštěna. Vedle něj se objeví zrcadlo. Noctowl je udivený a proti svému obrazu použije svůj psychický útok, ten se však odrazí a zasáhne jeho. Zapotácí se a spadne dolů. Přitom však ještě stihne zmást toho, kdo po něm tak touží - Muž se raduje, že konečně ulovil kámen. Noctowl mezitím uniká.

Jenže to zase zasáhnou Rakeťáci se svým obřím létajícím Noctowlem. Pohon z obrovských balónků způsobí obrovský vítr. Odmrštěná větev probudí neúspěšného lovce. Rakeťáci jdou tentokrát po Noctowlovi. Mechanická ruka Noctowla pevně sevře. Elektřina, oheň ani voda Ashových pokémonů s robotem nic nezmůže. Ash tedy vyšplhá k Noctowlovi a zkusí ho vysvobodit ručně. Není to nic lehkého, ale uspěje. Noctowl pak Ashovým pokémonům poradí, jak Rakeťáky porazit. Cindaquil rozpálí plášť robota a Totodile ho pak prudce zchladí. Díky tomu začne praskat. Do vzniklé trhliny zamíří Pikachuova elektřina a Rakeťáci se loučí se scénou, protože jí opouštějí.

Noctowl nabízí Ashovi možnost chytit si ho, vyzývá ho na souboj. Proti němu se staví Pikachu. První bleskový útok mine a Pikachu si za to schytá od Noctowla pořádnou ránu. Pak na něj zamíří sova znovu z velké dálky. Protože Ash ví, jak je nebezpečný jeho matoucí útok, přikáže Pikachu, aby se na Noctowla nedíval a zaútočil podle sluchu. Teď Noctowl nemohl napadnout Pikachuovu mysl a za pár vteřin už vůbec nic, protože Pikachuův sluch neselhal. Ash tak dokázal za odpoledne to, co jeho soupeř nezvládl za rok. Chytit neskutečně podivného a vzácného Noctowla

~Napsal/a Bubák

Naši přátelé jsou už blízko svému cíli. Ale než dorazí do Zlatoprutového města musí projít hustým lesem. Cestou je Pikaču na něco upozorní - na stromě je ptačí budka. Brock uvažuje že na Pidgeye je velká, na Pidgeotta zase moc malá. Mezitím na větev před budkou přiletí Noctowl, další vývojové stádium Hoothoota. Zajímavý tím, že při přemýšlení otáčí hlavu až o 180 stupňů.

Noctowl usedne, ale větev jej odežene. Za chvilku přiletí jiný, jinak zbarvený a větev mu nabídne návnadu. On ale léčku prohlédne a zase odletí.

Ozve se praskot a ze stromu někdo padá. Je to doktor Weisman, který se snaží chytit vzácného Noctowla. Ten je menší, světlejší než běžný Noctowl, má červená křídla a je velmi vzácný. To Ashe jako obvykle vyprovokuje k tomu, že si ho musí také chytit. Protože Noctowl stále sedí na nedaleké větvi, Ash hned vyráží do útoku. Děje se však něco divného, Ash se shýbá k velkému kameni, chvíli mu domlouvá, chvíli se jej snaží zvednout v domnění, že je to Pikaču. Ostatní, včetně Pikaču na něj udiveně hledí. Ash se stal obětí psychického útoku Noctowla.

O něco později jsou v chatě dr. Weismana. On jim vypráví, že chytá jen vzácné pokémony, Misty mu tedy nabízí Psyducka. Ten však odmítá. Dochází k rozepři mezi dr. Weismanem a Ashem. Dr. Weisman soudí, že trenér s tak malými zkušenostmi jako Ash vůbec nemá šanci Noctowla chytit. Ash vcelku správně oponuje, že se to zatím nepovedlo ani dr. Weismanovi. Ten pyšně a tajuplně říká, že novou past, s níž Noctowla určitě oklame a chytí. Ukázat ji však nechce. Zase se diskutuje, zda ošálený pokémon bude trenéra uznávat jako autoritu. Ash soudí, že nejlepší je přímý zápas.

Rakeťáci vše z povzdálí pozorují a také zatouží tohoto vzácného pokémona chytit.

Nazítří dr. Weisman nainstaluje past. Je to mechanické zařízení z různě se pohybujících částí a zrcadlo. Noctowl přilétne a snaží se mechanismus zhypnotizovat. Zrcadlo však sílu vrací zpět proti jemu samému. Za chvíli se Noctowl začíná divně motat a odlétne na vedlejší větev, ze které vzápětí spadne na zem. Dr. Weisman se raduje, má vyhráno, a jde Noctowla sebrat. Ale je to trošku jinak, než Noctowl spadl s větve, stačil ještě dr. Weismana zhypnotizovat. Ten se teď potýká s velkým balvanem v domnění, že drží svou vytouženou kořist. Noctowl zatím vrávoravě prchá, Ash se mu snaží pomoci.

Na scéně se objevují Rakeťáci s obrovským robotem - mechanickým Noctowlem. Dr. Wiesman se do nich pustí: měli by jste se stydět, vyrobit si takového robota, asi si moc nevěříte, že nechcete bojovat čestně.

Rakeťáci se brání: My jsme si ho nevyrobili, ale koupili, a v návodu nebylo nic o tom, že bychom se měli stydět. Ash vyšle proti mechanizmu Pikaču, bleskový útok ale neuspěje, robot je izolovanán proti elektřině. Ash tedy vyšle další pokémony, ale Rakeťáci je pomocí mechanického monstra odfouknou. Odfouknou také Noctowla. Dr. Weisman jej chytí a utíká pryč. Je však zachycen chapadlem Rakeťáků, ti mu seberou Noctowla a odlétají. Ash vyšle Chikoritu a Bulbasaura. Ti šlehavým útokem robota zastaví. Ash se snaží uvolnit Noctowla z chapadla, ale to drží pevně. Psyduck chce použít útok zmatení, ale nic nezmůže. Ash ze vší síly pootevře mechanické chapadlo a Noctowl se konečně uvolní. Odlétne k pokémonům a chvilku jim něco povídá. Pak začne soustředěný útok: nejprve Cyndaquil rozpálí pancíř robota do červena, Totodile jej kouše ostrými zuby, Chikorita stříká na horký kov vodu. Pancíř praskne a Rakeťáci v oblacích kouře a páry mizí ze scény.

Přichází překvapení: Noctowl vyzve Ashe na souboj. Dr. Weisman Ashe podporuje, aby výzvu přijal, on sám svoji příležitost už měl a prohrál. Začíná tedy souboj Noctowla proti Pikaču. Noctowl hypnotizuje, Pikaču pod jeho vlivem metá elektrické blesky na všechny strany, také na Ashe, dokonce i na sebe. To ho ale probere z hypnózy. Ash mu radí, aby se na útočníka nedíval a jenom poslouchal šustění jeho křídel. Vyšlo to! Pikaču správně odhadl útok Noctowla a bleskovým útokem jej omráčil. Ash jej chytil do pokébalu.

Dr. Weisman blahopřeje a naši přátelé se vydávají na další cestu do Zlatoprutového města

~Napsal/a Carp


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní