Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Anime

Seriálové řady >> Johtovy cesty

Zápas o Totodila

Naši přátelé dnes odpočívají na břehu líně tekoucí řeky. Misty a Brock se snaží pomocí udic ulovit nějakého vodního pokémona, ale Ashovi tento způsob trávení dne nevyhovuje, chtěl by více vzruchu. Konečně má Misty něco na udici. Po krátkém zápase vytahuje úlovek nad hladinu. Je to - čajník. Samozřejmě za to sklidí od Ashe posměch. Ale Misty se nevzdává. Vytahuje návnadu, kterou připíná k háčku svého rybářského náčiní. Tou návnadou je MiniMisty, figurka nápadně podobná Misty. Misty doufá, že s její pomocí přiláká vodní pokémony, Ash soudí, že je spíše zaplaší. Misty se prohlašuje za mistryni vodních pokémonů, Přiznává, že to zatím není oficiální titul, ale protože je to její přání už od dětství, jistě to jednou bude pravda.

Na udici se však nechytí nic. Zato náhle na kámen uprostřed řeky vyskočí Totodile a vesele tančí. Z pokédexu Ash zjišťuje, že se jedná o čelisťového pokémona, který je schopen prokousnout prakticky vše. Ash se snaží Totodila chytit do pokébalu, Misty na návnadu. Ale neuspějí ani jeden. Pikaču sice na Ashův příkaz použije bleskový útok, ale Totodilovi se do pokébalu nechce. Chvíli si něco povídá s Pikaču, pak však zmizí ve vodě. Naši přátelé se vypraví podél břehu jej hledat.

Nedaleko odtud na břehu sedí Rakeťáci a nemají dobrou náladu. Nějak jim dochází, že v poslední době všechno zpackali a jejich šéf je třeba i vyhodí. Meowthovi proto ani jíst nechutná. Jessie se ho snaží rozveselit a nabízí mu zákusek. V tom se objeví Totodile a zákusek jedním zkousnutím zmizí. Než se Rakeťáci zmůžou na protiútok Totodile vytvoří vítr máváním předních končetin a odfoukne je pryč.

Dobíhají naši přátelé a vidí Totodila. Misty obdivuje jaký je roztomilý a chce jej znovu chytit. Použije modrý meruňákový pokébal od Kurta, protože ten je na vodní pokémony nejlepší. Stejný nápad ale má i Ash. Skutečně se jim podaří Totodila chytit, ale vzniká další problém. Nikdo neví, čí je ten pokébal s Totodilem, a čí je ten prázdný. Nastupuje Brock jako rozhodčí: o Totodila budou muset zápasit. Každý použije postupně tři své pokémony a zvítězí ten úspěšnější. Ash se vychloubá, tvrdí, že určitě zvítězí. Misty se však nebojí, má tajnou zbraň proti Pikaču. Teď Ash znejistěl, co to může být?

Začíná první kolo, Ash nasazuje do boje Pikaču, a Misty svého Togepiho. Pikaču je zmaten, nechce (nebo nemůže?) použít svůj bleskový útok. Misty Togepiho nabádá: jdi k němu, obejmi ho. Pikaču se nezmůže na odpor. Pak použije Togepi okouzlující útok a Pikaču není schopen boje a Misty první kolo vyhrává.

V druhém kole proti sobě nastupuje Ashova Chikorita a Staryu. Ash je odhodlán zvítězit, proto přikazuje Chikoritě listovou břitvu. Staryu uhýbá výskokem a odpovídá hvězdicovým útokem. Chikorita útočí nárazovým útokem, Staryu vodním dělem. Před šlehavým útokem Staryu opět vyskočí a zkouší nárazový útok. Šlahouny Chikority ji však omotají a vzápětí vyřazují z boje. Souboj je 1:1, teď záleží na třetím duelu. Ash vysílá Bulbasaura, Misty Poliwaga.

Rakeťáci, kteří spadli do vody se drží klády, a ta pomalu plyne po proudu řeky. Jessie i James se děsí dalšího možného setkání s Totodilem. Meowth jim to rozmlouvá, Totodile by se možná zalíbil šéfovi a byli by zachráněni. Jen ho chytit.

Mezitím pokračuje 3. kolo zápasu Misty a Ashe. Bulbasaur použije listovou břitvu a Poliwag se zdá být vyřízen. Brock už chce souboj uzavřít, když si všimnou, že se Poliwag vyvíjí v Poliwhirla. Zápas tedy pokračuje. Bulbasaurova listová břitva teď nepomůže, Ashe napadne, že by mohl použít sluneční paprsek. To ale chvilku trvá, než se Bulbasaur připraví. Mezitím Poliwhirl Bulbasaura ničí bublinkovým útokem. Ale nakonec Bulbasaur vzmůže k velkému výkonu a slunečním paprskem Poliwhirla udolá a vítězí. Totodile připadne Ashovi.

Objevují se Rakeťáci v přestrojení za dvě dámy. Blahopřejí Ashovi a litují unavené pokémony. Jsou však poznáni. Odpřednáší tedy svou básničku a chystají se ukrást nějakého pokémona. Ash vysílá svého Totodila, ten se zakousne Jessii do vlasů a poněkud je zkrátí. Pak kousne Arboka do ocasu a odhodí jen mimo zápasiště. Weezing s bahenním útokem také neuspěje. Totodile radostně tančí, pak škrábavým útokem a vodním dělem Rakeťáky vykáže ze scény.

Ash Totodila chválí, ten radostně tančí. Misty je také spokojená, když vidí, co užitečného spolu Totodile a Ash dokázali. A má radost i z Poliwhirla, který se vyvinul jen kvůli ní

~Napsal/a Carp

Naši přátelé si dávají pauzu u řeky, kde poněkud nezvyklým způsobem loví pokémony. Loví je totiž na rybářské pruty, nebo se o to spíš jen snaží. Ash na tuhle prapodivnou metodu nemá náladu, a tak není divu, že se pustí do hádky s Misty. Najednou Mistyin prut cukne a vypadá to, že něco chytila. Ta čajová konvice se bránila zatraceně dobře. Brockova poznámka, že by mohla zkusit chytit raději kávovar, Misty ještě víc rozzlobí, a tak si řekne, že jim to se svojí speciální návnadou MiniMisty nandá.

To všechno z rákosí pobaveně sleduje Totodile, který se rozhodne se také nějak zúčastnit a vyleze na kámen uprostřed řeky, kde vesele tancuje. Než stihne Ash použít PokéBall, Misty zaútočí s MiniMisty. Totodile ji zcvakne a trochu ožižlá, ale pak ji ještě více pobavený znova vyplivne. Misty se nestačí divit a mezitím dá Pikachu Totodilovi ránu a Ash po něm mrští PokéBall, jenže Totodile se z něj opět dostane. Když po něm hodí Pokéball ještě Misty, považuje to asi za nějakou podivnou hru a rád se do ní zapojí. PokéBall i s našimi hrdiny vodním dělem odpálkuje do houští.

Pak se jde pobavit s Rakeťáky, kteří zrovna svačí. James a Jesie se snaží rozveselit Mňau, a jak přitom tancují a poskakují, Totodilovi se velmi zalíbí. Dokonce tak, že jim sní zbytek jídla a málem i Jesiinu ruku. Když se jej pokusí chytit, skončí také zmáčení někde v neznámu. Pak jej zase dostihnou Ash a Misty, kteří jsou s návnadovými PokéBally (pro ty, kdo si nevzpomíná - jsou výborné na chytání vodních pokémonů) úspěšní. Jenže pokébally spadnou za keř a není poznat, kdo vlastně Totodila lapil. Jejich hádku přeruší Brock. Totodila získá ten, kdo vyhraje zápas.

Každý si může zvolit tři pokémony. Misty má jen vodní, takže není nic nepochopitelného, že si Ash zvolí Pikachu. S čím však rozhodně nepočítal je Togepi. (Dá se pochybovat o etičnosti Mistyiny volby, ale to nechť posoudí jiní.) Pikachu se proti přítulnému Togepimu nemá, jak bránit, a nakonec se utéče zdrcený ze zápasiště, takže Misty vyhrála první kolo. V druhém kole proti sobě nastoupí Chikorita a Staryu. Chikorita napoprvé mine, za to musí snést hvězdicový útok, který však není moc silný. Pak Chikorita Staryu srazí nárazovým útokem, vzápětí jí zase odhodí vodní dělo. První pokus o šlehavý útok se nezdaří, ale když Chikoritu Staryu mine při nárazovém útoku, šlahouny jí pevně omotají. Prudký náraz o zem už neustojí a vypadává ze hry.

Poslední kolo rozhodne. Proti Bulbasaurovi se postaví Poliwag. Zápas je vyrovnaný a oběma se daří unikat protivníkovým útokům. Pak ale dojde na Bulbasaurovu silnou listovou břitvu a Poliwag padne k zemi. Zdá se, že je zápas u konce, jenže to je omyl. Poliwag se totiž vyvíjí v Poliwhirla. Zápas začíná nanovo a Poliwhirl má poměrně navrch. Nejprve Bulbasaura zavalí. Ten mu to vrátí listovou břitvou. Ash se rozhodne riskovat a chce použít sluneční paprsek. Mezitím, co se Bulbasaur "nabíjí", musí snášet dlouhý bublinkový útok. Ale stihne to a slunečnímu paprsku už ani Poliwhirl nedokáže vzdorovat.

Totodile tedy připadne Ashovi. Teď se do toho však začno plést ještě Rakeťáci, kteří chtějí využít toho, že po zápasení budou Ashovi pokémoni unavení. Přestírají, že jsou z organizace zápasících dam, ale Wobbufet je prozradí. Totodile je ve skvělé formě, a tak si Ash zvolí jeho. Totodile nejdříve zlikviduje Jesiiny vlasy, pak zamává s Arbokem, poškrábe Weezinga a nakone spláchne Rakeťáky do dáli. Ash je spokojený, že získal Totodila, Misty je však kupodivu také spokojená, protože teď má alespoň Poliwhirla. A Totodile? Ten je ze všech nejspokojenější. A nikdo neví proč

~Napsal/a Bubák


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní