Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Anime

Seriálové řady >> Johtovy cesty

Hmyzí zápasení

Ash a přátelé doručili GS míč bezpečně ke Kurtuvi a jdou na stadion Azalkového města,pro další odznak..Misty si myslí , že to bude mít Ash tvrdé bez Charizarda ,ale Ash si je jistý, že Cyndaquil je dostatečně silný a má palebnou sílu, kterou on potřebuje..Stadion Azalkového města je velká kupole s lesem uvnitř.Misty je nervozní.pak před ní spadne Caterpie a ona udělá(jako obvykle v přítomnosti hmyzu)scénu.Najednou spatří chlapce stojícího na větvi v koruně stromu,který říká že jsou skutečně na stadionu a že hmyzí pokemoni jsou určitě nejlepší..Misty už není vyděšená.Ash se představí a chlapec říká, že on je Bugzy,velitel stadionu Azalkového města.Broučí pokemoni jsou jeho specialitou.Raketáci to celé sledují a rozhodnou se ukrást Pikachu,zatímco je Ash zaneprázdněn zápasem.Jdou na stadion převlečeni jako květina, strom a shluk plevelů.

Tento zápas je třetí ze tří zapasů.. Bugzy zahájí Spinarakem a Ash Cindaquilem.Spinarak pužije sérii pavučinového výstřelu(String shot), až je pokryté celé pole zápasiště a Cindyquil je lapen.Cindaquil se pokouší použit plamenomet ale nepomáhá to.Pak použije Spinarak jedové žihadlo(Poison sting) díky kterému je Cindaquil raněn a to přiměje Ashe vrátit Cindaquila zpět.Brock je znepokojený, protože Cyndaquil je jediný Pokemon, který je silný proti broučím typům,kterého Ash má.

Ash skusí trochu štěstí a povolá Chikoritu,která Bugziho překvapí.Úskoky Chikority snadno odráží Spinarakovi útoky a oplácí viným šlehem(vine vhip)ale Spinarak se začíná houpat kolem od stromů na hedvábné nitce, a to je náročné..Ash řekne Chikoritě aby použila její sladkou vůni(sweet smell)a tím Spinaraka omráčí a dostává šanci použít náraz(tackle)čímž Spinaraka porazí.Chikorita je velice štastná protože tohle je její první vítězství na stadionu..Raketáci se opět dívají a zároven plánují jak podkopat stadion aby ukradli Pikachu.

Pro druhé kolo zvolil Bugzi Metapoda.Chikorita použije Viný šleh a listovou břitvu ,ale díky Metapodovu zatvrzení jsou její útoky na něj neůčinné. Najednou k překvapení všech skočí Metapod do vzduchu a vrazí prudce do Chikority. Ash vrátí Chykoritu zpět a povolá Pikachu.Metapod vrazí do Pikachu čímž vyvolá oblak prachu,takže nemůže Pikachu vidět.Nicméně je Pikachu stále slyšet takže se může Metapod vyhýbat jeho útokům.. Pikachu požívá hbitost(Agility) aby se dostal k Metapodovi.Pak na něj skočí.Bugzy blahopřeje Ashovi,protože je první osoba za dlouhou dobu,která dokázala vydržet až do třetího kola.Ale Bugzi má ještě jednoho-nejoblýbenějšího pokemona-Scythera.Raketáci mezitím v podzemí poslouchají.Najednou se začne tunel propadávat a tak se musí rychle vyhrabat. Všichni stojí přímo na místě kde proti Scytherovi používá Pikachu Bleskovým výbojem(Thunderbolt).Všichni jsou bleskem usmaženi a zastaví se v kopání.Scyther použije dvojitý škrábavý útok a jelikož se Pikachu nemůže vyhýbat prohrává.Ash tedy povolává znovu Cindaquil.Ten se naštěstí dokáže vyhnout Scytherovým útokům a zapálí ho svým plamenometem.Scytherův dvojitý útok nutí plamen hořet jasněji.Nyní Ash řekne Cindaquilovi aby znovu použil plamenomet ale Scyther použije mečový tanec(Sword dance) a rotace, kterou tímto útokem vyvolá uhasí ohen..Bugzy řekne Scytherovi aby čelil útokům.Ash to ale nevzdává. On tuší Scytherův příští útok a řekne Cyndaquilovi aby skočil nahoru odstřelit Scythera seshora plamenometem.

Scyther je značně oslaben a Ash ještě rozkáže Cindaquilovi aby použil náraz čímž Scythera porazí. Na Bugziho to udělá opravdu dojem a Ashovi udělí Úlový odznak za vítězství..On a Ash souhlasí že si dají opět zápas až tudy půjde znovu.

Naši přátelé odcházejí. Kurtova vnučka dojde k nim a dá jim nové PokeBally:Lure Bally pro Ashe a Misty, a Heavy Ball pro Brocka. Ona řekne svému dědovi aby stále pracoval na GS ballu a že ho vrátí zpět až se tudy budou vracet do Oblázkového města.

Konec

~Napsal/a Steelix

Na konci minulého dílu se naši přátelé dozvěděli, že stadion Azalkového města je opět v provozu a tak se tam hned vydali. Cestou si Misty hraje na reportérku a ptá se Ashe na jeho pocity před příštím zápasem. Ash si jako obvykle věří, ale Misty si myslí, že mu bude chybět Charizard. Ash ovšem spoléhá na svého nového ohnivého pokémona, Cyndaquila.

Uvnitř kopule stadionu to vypadá jako v parku nebo přímo v lese. Misty má pocit, že na ní každou chvíli musí vyskočit nějaký hmyzí pokémon. To se také stane, vedle ní spadne Caterpie, což Misty dost vyděsí. Když se uklidní, tak si všichni všimnou chlapce stojícího na větvi v koruně stromu. Je to Bugsy, správce stadionu. Specialitou zdejšího stadionu jsou hmyzí pokémoni, ti jsou podle jeho slov vůbec nejlepší (jak jinak). Lesní prostředí hmyzím pokémonům nejlépe vyhovuje. Ash se představí a vysloví přání utkat se s ním v zápase. Bugsy není nadšený: "jako správce stadionu ale musím zápasit s každým".

Z úkrytu to vše sledují Rakeťáci. Jejich plán není nijak originální, chystají se ukrást Pikaču, zatímco bude Ash zaujat zápasem. Aby nepozorovaně pronikli ke svému cíli, rafinovaně se zamaskují, Jessie za květinu, James za strom a Meowth za trs plevelů.

Mezitím si Bugsy a Ash domluvili pravidla: každý bude mít 3 pokémony, které bude postupně nasazovat do boje. Pro první kolo Bugsy zvolí Spinaraka a Ash Cyndaquila, ten je však nějaký rozespalý a má potíže se zažehnutím svých plamenů. Spinarak útočí pavučinovým vláknem. Cyndaquil dobře uskakuje, ale nakonec je na celé bojiště pokryto vlákny a Cyndaquil v nich přeci jen uvízne. Spinarak použije jedové vlákno a pak jedové bodnutí. Ash bezmocného Cyndaquila raději odvolá z boje. Brock vysloví obavy, že Ash nemá jiného vhodného pokémona, ale Ash překvapivě povolá Chikoritu. Bugsy to nepovažuje za rozumnou volbu, ale Chikorita se zjevně na zápas těší, a pro Ashe i pro vítězství je ochotna udělat vše. Hbitě uniká útokům Spinaraka a sama útočí listovou břitvou a šlahouny. Spinarak se ale houpe na pavoučích vláknech ve výšce a je obtížné jej zasáhnout. Na Ashův pokyn Chikorita použije sladkou vůni a omámeného Spinaraka pak zdolá nárazovým útokem. Chikorita je nadšená, je to její první vítězství na stadionu.

Rakeťáci se mezitím rozhodli: k ukradení Pikaču použijeme "náš skvělý jámový plán".

Zatím na stadionu volí Bugsy Metapoda jako svého druhého pokémona. Chikorita zkouší šlehavý útok i listovou břitvu, ale Metapod použije zpevňující útok, a tak se jej žádný náraz nijak nedotkne. Pak mu Bugsy přikáže výskok a Metapod mocným nárazem vyřadí Chikoritu z boje. Ash ji zavolá zpět do pokébalu a do dalšího zápasu vyšle Pikaču. Metapod se pokouší zopakovat náraz, který vyřadil Chikoritu, ale Pikaču hbitě uhne. Dopadem na zemi Metapod zvedne oblak prachu a oba soupeři nyní na sebe nevidí. Metapod je velmi rychlý, ale Pikaču se daří hbitými útoky unikat a nakonec unaveného Metapoda zasáhne bleskovým útokem a zvítězí. Bugsy Ashovi blahopřeje, velmi málo kdo se na tomto stadionu dostal až do třetího kola. Ale i na to je Bugsy připraven, na třetí kolo si nechal svého nejlepšího pokémona - Scythera. Rakeťáci zatím vykopali tunel přímo pod bojiště. Naslouchají, čekají na vhodný okamžik útoku a těší se úspěch, uznání šéfa, peníze a pohodlí. Odříkají si sami pro sebe svou znělku, ale najednou se tunel začne propadávat a oni aby se zachránili se vyhrabou přímo uprostřed boje. Zasáhne je bleskový útok namířený proti Scytherovi. Takže se raději schovají kousek pod zem. Pikaču nestačí uhýbat rychlým Scytherovým útokům a prohrává. Nic však není ztraceno, Ash znovu povolává Cyndaquila. Ten už se stačil rozehřát a může bojovat i svým plamenometem. Scyther má výbornou obranu, šavlový tanec. Vzdušný vír vzniklý při jeho rotaci obrací plameny zpět na Cyndaquila. Ash však najde řešení. Přikáže Cyndaquilovi aby vyskočil vzhůru a pak zaútočil plamenometem. Z tohoto směru šavlový tanec Scytera nechrání. Na oslabeného Scythera pak Cyndaquil zaútočí nárazem a vyřadí jej z boje.

Bugsy uznává, že Ash zvolil výbornou taktiku a Rojový odznak za vítězství mu po právu náleží. Oba si slibují, že až Ash zavítá příště do Azalkového města, znovu se utkají v pokémonovém zápase. Oba doufají, že budou ještě silnější a zkušenější.

Naši přátelé odcházejí ze stadionu i z města. Misty se ptá, zda nemají pocit, že na něco zapomněli? Ale ano, přeci meruňákové pokébaly od Kurta. V tom k nim přibíhá Kurtova vnučka, blahopřeje Ashovi k vítězství a předává 3 nové pokébaly. Misty si vybírá jeden návnadový na vodní pokémony, Brock těžký meruňák, a Ash to co zbylo, druhý meruňák na vodní pokémony. Kurtova vnučka ještě vyřídí pozdravy od svého dědečka a jeho slib, že bude pracovat na GS-ballu. Až sem příště zavítají, třeba už bude něco vědět. Rozloučí se a odcházejí.

Pozdě večer na stadionu vystrkují nos z díry v zemi Rakeťáci a libují si, že už je klid. Z tmavého houští v okolí ale svítí mnoho očí hmyzích pokémonů…

~Napsal/a Carp

Tak Ash a přátelé už konečně dorazili na stadion v Azalkovém městě, i když jestli je to stadion si moc jistí nejsou, vypadá totiž spíš jako zahrada. Misty se bojí, že na ní odněkud určitě vyleze nějaký hmyzí pokémon, a skutečně. (Kdo to ještě neví, Misty má z hmyzích pokémonů panickou hrůzu) Po pár krocích na ní vybafne Caterpie, jakmile uteče o kus dál obklopí ji houf Metapodů. To už jen lape po dechu a zbytek svých sil využívá k hlasitému nadávání.

Náhle jí někdo začne odporovat. Sedí na stromě a říká, že ten, kdo pokémonům alespoň trochu rozumí, ví, že hmyzí pokémoni jsou ti nejlepší. Jak se Misty ohání, vrazí nechtěně pěstí poblíž stojící Caterpie. Pak už ji "hmyzáci" nechají na pokoji. Ten mladík na stromě se jmenuje Bugsy a je trenérem stadionu. Ash neváhá a vyzve ho k zápasu o druhý odznak Johtové ligy. Jakmile mu přistaví žebřík můžou začít zápas.

Bugsy začíná se Spinarakem, proti němu nastupuje Cindaquil. Ten je bohužel rozespalý a k použití plamenometu se nemá. Zato se docela dobře vyhýbá pavoučímu vláknu, dokud jím Spinarak neobmotá celé zápasiště. Přilepený Cindaquil už před jedovým vláknem uhnout nemůže a dostává plný zásah. Jedové bodnutí už Ash dopadnout nenechá a Cindaquila stáhne.

Pak učiní překvapivou a nerozvážnou volbu, do boje vstupuje Chikorita. Před šlehavými útoky Spinarak za pomoci vlákna snadno uniká, jedové bodnutí Chikorita odvrátí listovou břitvou. Ve chvíli nepozornosti je Spinarak zasážen vůní z Chikoritina lístku a přestane reagovat. Vzápětí jej srazí Chikorita nárazovým útokem.

Nastupuje Metapod. S jeho zpevňujícím útokem si však Chikorita neví rady, vůbec nic nepomáhá. Pak Metapod vyskočí hodně, ale hodně vysoko. Nárazový útok provedený z takové výšky je pro Chikoritu zničující a ze zápasu vypadává.

Cindaquila Ash nechává ještě odpočinout a volí si Pikachu. Metapod požívá znovu nárazový útok, ale mine a zvíří hromadu prachu. Když ho Pikachu onečně uvidí, je pozdě a schytává silnou ránu. Hbitým únikem se mu však podaří zmást Metapoda a pak mu skočí na záda. Bleskový útok už Metapod neunese a omdlí.

Bugsy musí Ashovi pogratulovat, tak daleko se už dlouho nikdo nedostal. Nakonec si Bugsy nechal opravdovou lahůdku - Scythera. Pikachu provádí hbitý útok, ale najednou se zarazí, Scyther se ani nehne. Tak zkusí štěstí s bleskovým útokem, Scyther se brání dvojitým útokem a Pikachu trefí pouze právě vykouknuvší Rakeťáky, kteří se sem podkopali chtějíc ukrást Pikachu, jenže teď jim nezbývá nic jiného než potichu a bez povšimnutí zmizet ze scény. Když pod blesky mizí třetí Scytherův obraz, je už Scyther za nic netušícím Pikachu a před zuřivým útokem Pikachu nemá šanci.

Teď už Ashovi zbývá jen jediný pokémon, Cindaquil. Vyhýbáním se Scytherovu zuřivému útoku se Cindaquil zahřál na provozní teplotu. Jenže vír, který okolo sebe Scyther vytvoří šavlovým tancem plamenomet odvrátí. Ash nalezl i v tomto slabinu. Když řekne, aby si Cindaquil připravil plamenomet, Bugsy nařídí Scytherovi znovu použít šavlový tanec. Pak ale Cindaquil vyskočí nad Scythera a drží se v oku víru. Plameny Scythera zasáhnou se strašlivou silou. Jakmile vír ustane dopadne mu ještě na hlavu Cindaquil, čímž svůj vítězný souboj dokončí.

Bugsy je poražen a Ashovi po právu náleží Royový odznak, druhý odznak Johtové ligy. Málem by naši kamarádi při odchodu z Azalkového města zapoměli na meruňákové pokébally od Kurta. Jeho vnučka za nimi doběhla a vzácné pokébally jim předala a rozloučila se s nimi. Teď už Ashovi nic nebrání v tom, aby se vydal za dalším dobrodružstvím

~Napsal/a Bubák


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní