Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Anime

Seriálové řady >> Johtovy cesty

Slavné meruňáky

Ash a jeho přátelé jsou u Kurta, kde mu Ash řekne o GS Ballu. Kurt se o něj začne zajímat a Ash mu ho předá. Kurt se na něj podívá a řekne jim, že to bude asi nějaký druh pokéballu. ^_^ Zavolají profesoru Oakovi a řeknou mu co úžasného se od Kurta dozvěděli. Oak jim zase řekne, že Kurt umí vyrábět pokébally z Apricornů - plodů určitého druhu stromů a že tyto pokébally mají různé vlastnosti. podle toho, z jakého Apricornu jsou vyrobeny. Potom, co to Ash uslyšel se rozeběhl do Kurtovy pracovny a křičel na něj aby mu o apricornových pokéballech řekl víc, ale zastavila ho Kurtova neteř Mazy, která jim řekne, že nemají Kurta rušit při práci a tak... mezitím Kurt vytáhne z pece Apricorn a začne do něj bušit kladivem. Když ho potom schladí ve vodě a dá znovu upéct, tak přijde za Ashem a zeptá se ho, co potřebuje. Ash mu odpoví, že chce vědět víc o apricornových pokéballech; Kurt jim přinese tři ukázat a dovolí jim, aby si každý jeden vzal. Mazy jim potom řekne, že tyhle pokébally jsou vyrobeny z bílých apricornů, že se jim říká 'Fast Bally' a že jsou dobré na chytání rychlých Pokémonů. Dál jim poví, že apricorny se vyskytují ještě v dalších barvách a to v červené, modré, černé, růžové, zelené a žluté. Z každé barvy se dělají pokébally s jinými vlastnostmi a podle toho se jmenují. Ash projeví zájem a tak ho i jeho kamarády Mazy vezme na apricornovou exkurzi. Těsně před odchodem jim Kurt řekne, že když mu nějaké apricorny přinesou, tak že jim z nich udělá pokébally. Všechno to sledují rakeťáci, kteří budou také chtít...

1. zastávka je u růžových apricornů, ze kterých se vyrábějí Love Bally - dobré na chytání pokémonů opačného pohlaví než je ten tvůj. Brocka napadne, že by s nima mohl chytit sestru Joy a poklicistku Jenny. Ash si chce nějaký ten apricorn utrhnout, ale Mazy mu to zatrhne.

2. zastávka jsou žluté apricorny na Moon Bally - dobré na chytání pokémonů, kteří se vyvíjejí měsíčním kamenem(Clefairy, Jigglypuff). Ash se k nim vrhne, ale Mazy ho včas upozorní, že vedlejší strom je plný Pineců, kteří při sebemenším vyrušení začnou vybuchovat.

3. stanice je u stromu se zelenýma apricornama, ze kterých se dělají Friend Bally- dobré na přátelské pokémony. Ash se na ně(pro změnu) vrhne, ale tentokrát se na něj vrhnou Beedrilly.

4. zastávka - červené apricorny, na Level Bally pro chytání pokémonů na nižších úrovních. Pozor změna: na tyhle se vyřítí všichni a spadnou do rakeťácký jámy. Rakeťáci seberou Pikachua začnou luxovat apricorny, ale spadnou do díry vykopaný Diglettama.

5. zastávka aneb modré apricorny ze kterých se vyráběj Lure Bally - na vodní pokémony. Ash a Misty si (konečně) každý jeden utrhnou.

6. zastáfka už jsou jenom černé apricorny pro výrobu Heavy Ballů - na chytání těžkých pokémonů. Na stromě je to zase samý Pineco a Brock si (zase) chce jednoho chytit, ale začne doukat vítr, načež rakeťáci představují svůj nejnovější stroj na sběr apricornů - větrák a Brock začne zachraňovat padající Pinecy. Jeden přihopsá k rakeťákům a použije Explosion. Brock konečně hází svůj Fast Ball a Pineca chytí. Pikachu opět všechno zachrání a odežene rakeťáky. Když se chce Brock seznámit se svým novým pokémonem, tak na něj akorát použije Explosion. ^_^

Nakonec předají apricorny Kurtovi a ten jim vrátí GS Ball o kterém nemá ani poněčí co je zač.

Ash už se třese na trenérku stadionu v Azalea Town - Bugsy.

Konec.

Karaokémon: Pikachu, ich brauch' dich

~Napsal/a Glutexo

Naši přátelé jsou na návštěvě u Kurta, odborníka na pokébally. Jeho vnučka jim děkuje za záchranu studny i svého dědy. Konečně si Ash vzpomněl na GS Ball a podá ho Kurtovi. Jediné, co Kurt dokáže o GS Ballu říci, je, že je to nějaký druh pokéballu. Ani on nemá o tomhle pokéballu nic netuší. Tak tedy zatelefonují naši přátelé profesoru Oakovi a řeknou mu to, je z toho zklamaný, ale co se dá dělat.

Upozorní Ashe na nějaké meruňákové pokébally. Jsou to pokébally vyrobené ze dřeva meruňáků, které mají zajímavé vlastnosti. Kurt je prý jediný, kdo je dokáže vyrobit. Ash si řekne, že si nějaký opatří a zajde za Kurtem, ten zrovna vyrábí ve své dílně pokébally, a tak Ash musí chvíli počkat. Pak si o pokéball jednoduše a bez oklik řekne. Kurt dá našim kamarádům každému po jednom. Tohle jsou rychlé pokébally z bílého meruňáku, slouží k chytání rychle utíkajících pokémonů. Existuje i víc druhů těchto pokéballů a Ash chce mít od každého jeden, vydá se na ně tedy hledat dřevo do hor.

Má však docela smůlu růžové meruňáky na výrobu pokéballů lásky (ideální pro chytání pokémonů opačného pohlaví) jsou ještě nezralé. Žluté meruňáky na měsíční pokébally (na co asi?) jsou střeženy pár Pinecy. Brock nedbá upozornění a chce si zakuklené pokémony chytit, jenže zakopne a narazí hlavou do stromu. Vylekaní Pineco explodují, čímž Brockovi zrovna nejlíp neudělají. Hájek zelených meruňáků (přátelské pokébally) se zdá být klidný. "Posledně tu žádní Beedrillové nebyli", obhajuje svůj omyl Kurtova vnučka za běhu. Uniknou jim až když spadnou z asi dvoumetrového srázu.

Pak naši hrdinové dojdou k červeným meruňákům (pokébally na vyspělé pokémony). Vypadá to, že už nic Ashovi nemůže zabránit v tom, nějaký si utrhnout, jenže zdání klame. Na půli cesty všichni spadnou do jámy. Kdo jiný by v tom mohl mít prsty než Rakeťáci? Během pár vteřin se Pikachu ocitne "pod pokličkou". Rakeťáci chtějí sklidit meruňáky a pak prodávat z nich vyrobené pokébally, jenže když by utrhli takové množství, stromy by zničili. S Bulbasaurovou pomocí se Ash a ostatní dostanou z jámy, ale Rakeťáci už sklízejí, vysavačem. Ani jim však štěstí nepřeje, z ničeho nic spadnou do jámy, kterou zde vykopali Digletti. Kloužou se podzemními tunely, dokud nevyletí do ústí propasti.

Nyní Ash, Misty, Brock i Kurtova vnučka dorazí k modrým meruňákům, z nich se vyrábějí návnadové pokébally (na vodní pokémony). Teď už vůbec nic nestojí v cestě. Meruňák si vezme Ash i Misty. Pak v dálce naši hrdinové zahlédnou černý meruňák, z něj jsou pokébally na těžké pokémony. Když se však ke stromu přiblíží, spatří na něm tak jako na žlutém Pinecy. Brocka ani nemilá zkušenost neodradila a jde jim vstříc. Náhle začne foukat silný vítr a Brock má co dělat, aby Pinecové nexplodovali po pádu na zem.

Za tím větrem opět stojí Rakeťáci a jejich sklízecí větrák. Pikachu zaútočí tvrdě, jenže Rakeťáci energii útoku zachytí a použijí k pohánění větráku. Zastaví je jeden z Pineců, přestože se ho Brock snažil zadržet, doskáče k nim a srazí je z kola, na kterém vyráběli energii. Rakeťáci proti němu vyšlou Arboka a Victreebela. Pineco se Arbokovi párkrát vyhne a zřejmě chce dojít k Rakeťákům a vybuchnout, tomu Brock musí zabránit. Rychlý pokébal je k tomu jako stvořený, Brock neváhá ani vteřinu. Zato Arbok zaváhal a když mu Pineco zmizel přímo před očima, trefil zbytek Rakeťáků. Pikachu pak ještě silnějším bleskovým útokem překročí kapacitu pohlcovače elektřiny a všechno Rakeťácké nádobíčko exploduje a odnese je pryč ze scény.

Když se Brock chce přesvědčit jak na tom Pineco je a vypustí ho z pokéballu, Pineco mu exploduje do obličeje. Ashovi spadnul za odměnu na hlavu černý meruňák a všichni se vracejí za Kurtem, aby jim z meruňáků vyrobil ty slíbené pokébally. Přestože Kurt dost dlouho GS Ball studoval, stále na nic nepřišel. Zato období sucha skončilo a místní stadion je opět otevřený, takže je jasné kam Ash ihned odchvátal. Teď už snad získá druhý odznak Johotvé ligy, ale o tom až příště

~Napsal/a Bubák

Naši přátelé jsou dnes v Azalkovém městě u Kurta, kterému předali GS-ball od profesora Oaka. Kurt jej chvíli zběžně prohlížel a pak jim sdělil výsledek: "Vypadá to na nějaký druh pokébalu." Ash je vyloženě zklamán, čekal že se dozví něco nového. Zavolají profesoru Oakovi a sdělí, že GS-ball předali, a nic zajímavého se nedozvěděli. Poté se ho Ash zeptá v čem je vlastně ten Kurt tak dobrý. Dozví se, on jediný umí vyrábět speciální pokébaly vynikajících vlastností z meruňáků (někdy nazývaných též apricorny). To Ashe zaujme a hned běží za Kurtem s žádostí o jeden meruňákový pokébal. Kurtova vnučka ho však zastaví, nemůžeme Kurta rušit při práci. Kurt je stejně tak zaujat prací, že si Ashova hlučného příchodu ani nevšiml, soustředěně jeden meruňák žíhá, kuje, chladí a zas zahřívá. Teprve když opracovaný meruňák vloží do termostatu všimne si, kdo je s ním v pracovně. Omlouvá se, že zatím neměl čas se důkladně podívat na GS-ball, ale Ashe teď zajímají meruňáky. Hned si řekne o jeden meruňákový pokébal. Misty se to zdá nezdvořilé a Ashe brzdí, ale k jejich údivu jim Kurt beze všeho nabídne tři pokébaly, aby si každý jeden vybral. Je to také výraz díků za záchranu Slowpoků. Od jeho vnučky se dozvídají, že je celkem 7 druhů meruňáků. Podle toho, z kterého je pokébal vytvořen, má zvláštní vlastnosti. Tyto jsou z bílých meruňáků, které rostou hned za Kurtovým domem. Jsou výborné na chytání rychlých pokémonů. Mimo to existují meruňáky zelené, červené, modré, žluté, růžové a černé. Většinou rostou výše v horách. Ash samozřejmě zatouží mít pokébaly z meruňáků každé barvy. Kurt je vskutku dobrák a slíbí jim, že pokud si přinesou meruňáky, tak jim z nich pokébaly udělá. Jeho vnučka zase slíbí, že jim ukáže, kde meruňáky rostou. Domluví si tedy výpravu do hor.

To vše sledují Rakeťáci a není divu, že také chtějí nějaké meruňáky pro sebe (ale k čemu jim budou a kdo jim z nich udělá pokébaly není jasné).

Na cestě do hor se nejprve zastaví u stromu růžových meruňáků. Jsou vhodné na výrobu pokébalů lásky, pro chytání pokémonů opačného pohlaví. Brock zbystří pozornost: což kdyby to šlo použít na chycení sestry Joy nebo důstojnice Jenny? Má ale smůlu, nejsou ještě zralé, a kromě toho působí jen na pokémony,. Dozvídáme se také, že trhání nezralých meruňáků nebo utržení většího počtu může poškodit i zahubit celý strom. O kus dál je strom žlutých meruňáků, dobrých na pokémony, které se vyvíjejí pomocí měsíčního kamene, jako Clefairy nebo Jigglypuff. Ty jsou sice zralé, ale na stromě visí několik Pineců, kteří při vyrušení vybuchují (explosion attack). Brock si chce nějakého Pineco chytit, ale nedopadne dobře, po několika explozích nechají tedy tento strom na pokoji. Strom se zelenými meruňáky (na přátelské pokémony) vypadá klidně, plody jsou zralé, tak si jdou pár utrhnout. Ale ouha! Od minulé návštěvy se v koruně stromu uhnízdily Beedrilly, které naše kamarády i Kurtovu vnučku velmi rychle vyprovodili. Zastaví se až u stromu červených meruňáků. Zdá se, že tady žádné nebezpečí nehrozí, ale naopak. Kousek před stromem se všichni propadnou do jámy, kterou nevykopal nikdo jiný než - Rakeťáci. Lasem chytí Pikaču, Jessie má gumové rukavice, takže blesky nepomáhají a Pikaču je za chvilku zavřen pod skleněným poklopem. A Rakeťáci začnou rvát meruňáky ze stromu pomocí vysavače. Je třeba je včas zastavit, než zničí celý strom! Ash povolá Bulbasaura a s pomocí jeho šlahounů se všichni dostanou z jámy ven. Jejich zásah už není potřeba, Rakeťáci se právě propadli do jámy vyhloubené Digletty a podzemní tunely je sešupem dopraví až na dno propasti. Stromy a Digletti se navzájem potřebují a také ochraňují.

Výprava zatím dorazila k modrým meruňákům, z nichž se vyrábějí pokébaly na vodní pokémony. Tady je opravdu vše v pořádku, tak si po jednom meruňáku utrhne Ash i Misty. Nedaleko pak roste černý meruňák, z jeho plodů dělá Kurt pokébaly na těžké pokémony. V jeho koruně je ale několik Pineců. Brock už má své zkušenosti a tak jde znovu zkusit nějakého chytit. Najednou se zvedne silný vítr a Brock zachraňuje Pinecy před pádem na zem. Mají v tom zase prsty Rakeťáci, silný ventilátor na šlapací pohon je jejich nové zařízení na česání meruňáků. Pikaču použije bleskový útok, blesk ale jen nabije ventilátor další energií. Jeden Pineco odskáče od stromu a zničí šlapací zařízení. Chce doskákat až k Rakeťákům a vyřadit je svým výbuchem. Rakeťáci proti němu posílají Arboka a Victreebela. Brock se snaží Pineca zachránit. Použije rychlý pokébal a stáhne jej tím z boje. Arbokův útok proto pak zasáhne Rakeťáky. Pikaču použije rychlý útok, pak nárazový a pak znovu silný bleskový útok, který překročí možnosti lapače energie ventilátoru. Zařízení exploduje a odnese Rakeťáky ze scény.

Brock doufá, že se spřátelí s Pinecem, kterého zachránil, ale ten po otevření pokébalu zase jen vybuchne. Než se vypravili na cestu zpět, spadl Ashovi do ruky jeden černý meruňák, snad to byla odměna od stromu za záchranu před Rakeťáky.

Vracejí se zpět ke Kurtovi. Ten mezitím dlouho studoval GS-ball. Jeho hodnocení "GS-ball je primitivní, ale dokonalý" "starobylý, ale velmi moderní konstrukce" ukazují, že zatím na nic kloudného nepřišel. Slíbí našim přátelům pokébaly z přinesených meruňáků a také slíbí, že až něco zjistí ohledně GS-ballu, tak to zavolá profesoru Oakovi.

Když se pak mezi řečí zmíní, že stadion v Azalkovém městě je už zase otevřen, nečeká Ash na nic a hned tam běží, následován Pikaču. Za nimi běží Brock a Misty. Ponechávají Kurta a jeho vnučku jejich osudu

~Napsal/a Carp


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní