Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Anime

Seriálové řady >> Johtovy cesty

Strašlivé sucho

Ash a přátelé konečně dorazili do Azalkového města. Byla to vyčerpávající cesta, protože město obklopují vyschlé pustiny přirovnatelné k poušti. Na ulici je upoutají značky upozorňující na Slowpoky. Opravdu je jich tu požehnaně. Ash nedává pozor na cestu a jednomu z nich nechtěně šlápne na ocas. Teprve dlouho potom pocítí Slowpoke bolest. Všimne si toho jeden z obyvatelů a během chvíle je tu již obrovský dav lidí, z nichž si každý myslí, že Ash ublížil Slowpokovi úmyslně. Naši kamarádi musí vzít nohy na ramena.

Když doběhnou do parku mají už trochu náskok. Muž převlečený za Slowpoka jim nabídne také takový kostým, jaký má on. V něm Ash, Misty a Brock snadno ujdou pozornosti davu, který se po chvíli rozejde. Naši přátelé se dají s neznámým mužem do řeči, ten jim vypráví, jak moc si zdejší lidé Slowpoků cení, podle pověsti totiž mohou svým zíváním přivést do vyprahlé krajiny déšť. Náhle si podivín na něco vzpomene a uteče neznámo kam.

Poblíž jsou i Rakeťáci mají velké problémy s nedostatkem vody. Poslední trošku vypije Mňau. Když se ho chystá Jesie zmasakrovat, Mňau si všimne studny. Z pumpy se však vyvalí pouze prach. Mňau tedy zkouší použít virgule (dva kovové dráty, s pomocí nichž je možné s trochou štěstí najít podzemní vodu), když jsou James a Jesie tři metry pod zemí, uzná, že se asi splet. Povolá na robota - Digletta, na oplátku dostane přes hlavu lopatou. Pak se robot provrtá až do nějaké jeskyně.

Rakeťáci zde najdou nejen vodu, ale i spousty Slowpoků, kteří je ve tmě nejdříve vyděsí, potom jim ale přinesou společně s cedulí upozorňující na pověst o dešti nápad na zbohatnutí. Když je všechny ukradnou, mohli by pak prodávat déšť. Poté, co se dají do lovu, dorazí na místo muž v převleku a snaží se je zastavit, ale dostane od robota s baseballovou pálkou v ruce pořádnou nakládačku a zůstane bezmocně ležet na zemi.

Mezitím na povrchu hledají naši hrdinové Kurta, kterému nese Ash tajemný GS Ball. Od jeho vnučky se dovědí, že je asi v jeskyni u studny Slowpoků, vydají se tedy tam. Když sestoupí do jeskyně objeví svého zachránce a řádící Rakeťáky, kteří sítěmi chytají stále větší množství Slowpoků. Ash je jde zadržet. Pikachu tentokrát musí zůstat stranou, protože jeskyně je podmáčená a ránu by dostala i spousta Slowpoků. Robotovi se tedy postaví Heracross. Rakeťáci nevěří vlastním očím, když poměrně malý pokémon mrští s jejich obrovským robotem o stěnu. Přesto se jim nic nestane a Heracrosse z boje vyřadí jakási střela. Pak se Rakeťáci rozhodnou uprchnout a provrtají se ještě hlouběji a pak někam pryč.

Najednou se začne dít něco zvláštního. Zbývající Slowpokové se probudí k životu a hrnou se ven z jeskyně. Venku se pak shromáždí na plošině nad vstupem. Náhle jeden po druhém začnou zívat. Pověst nelhala, během chvíle se nad Azalkovým městem sběhnou mraky a začne vydatně pršet. Lidé se radují a úroda se vzpamatovává. Zato Rakeťáci jsou v poněkud nevýhodné pozici, hluboko pod zemí. Do jeskyně teče mohutným proudem voda a zanedlouho ji Rakeťáci pocítí na vlastní kůži. Během chvíle je mocný živel vyvrhne na povrch. První, koho mají tu čest potkat, když vylezou z trosek je Pikachu, teď už použití elektřiny nic nebrání a Rakeťáci mohou být snad ještě rádi, že zmizeli ze scény tak rychle.

Všichni Slowpokové jsou na svobodě, město opět žije naplno a všechno je tak jak má být, hlavně, že všichni poznali, že Ash je nevinný. Už se těší na zápas na místním stadioně, ale napřed musí najít Kurta a předat mu GS Ball. Kde vlastně je? Byl s našimi přáteli celou dobu. Ano, ten muž v kostýmu. Naši přátelé jsou z toho poněkud na rozpacích, ale nevadí, je přeci krásný den není důvodu mít špatnou náladu.

~Napsal/a Bubák

V minulém díle Ash chytil Cyndaquila a štěstím jen zářil. Dnes září slunce, a to tak silně, že rostliny vadnou a všichni jsou vedrem umořeni. Misty napadne použít Staryu a hned si všichni užívají osvěžující sprchy. Ashe napadne, že má také vodního pokémona, Squirtla, a hned ho také povolá. jeho zásah vodním dělem ale tak příjemný není, Ash odmrští proud vody na nedaleké skalisko.

Vedrem a žízní jsou zužováni i Rakeťáci. Jessie: "dala bych pravou ruku za sklenici vody", a James se přidá: "…. a já bych dal tvou levou ruku". V tom si vzpomenou, že mají ještě jednu láhev vody. Meowth ji vytáhne a okamžitě celou vypije. Na námitku, že to byla voda pro všechny jen odpoví, že jeho díl byla až u dna. Pak ale Meowth zahlédne nedaleko pumpu, když k ní doběhnou, Jessie i James mu "dovolí" pumpovat, zatímco oba dva čekají s otevřenou pusou pod trubkou. Po chvíli usilovného kopání se z ní začne sypat jen suchý písek. Meowth má další nápad, vytáhne virguli a začne hledat pramen. Určí vhodné místo a tentokráte zase on "dovolí" aby Jessie a James kopali. Když jsou asi 3 metry hluboko, ukáže Meowth svůj trumf: robota ve tvaru obřího digletta, který převezme další hloubení. Studna je už hodně hluboká, když se náhle všichni propadnou do jeskyně. V ní sluníčko nepraží a dokonce nedaleko zahlédnou jezírko plné vody. Vrhnou se k ní a hltavě pijí. Pak teprve si všimnou, že je z různých koutů jeskyně sleduje mnoho párů očí. Jsou to Slowpokové, a ti nejsou nebezpeční. Na ceduli u jezírka Jessie přečte že Slowpokové dokáží zívnutím přivolat déšť. V hlavách Rakeťáků se hned zrodí plán na pochytání co největšího počtu Slowpoků a zbohatnutí jejich prodejem obyvatelům města sužovaného suchem. Ale Slowpoky nelze tak snadno chytit, všichni hbitě naskáčí do vody jezírka.

Naši přátelé zatím na povrch narazí na vyschlé koryto řeky, které je dovede až do Azalkového města. Ash chce nejprve navštívit místní stadion, ale Misty připomíná slib, že nejprve vyhledají Kurta a předají mu GS-ball. Naštěstí brzy zjistí, že pro velké sucho je stadion uzavřen, a tak není o čem se dohadovat a jsou hledat Kurta. Všimnou si výstražných značek na nichž je vždy vyobrazen Slowpoke s vykřičníkem. Tito pokémoni ve městě zřejmě požívají zvláštní úcty a ochrany. Vskutku na různým místech Slowpokové líně polehávají a nikdo se neodváží je vyrušovat. Ash omylem jednomu z nich šlápne na ocas. Nestalo se nic vážného, ale v zápětí se objevují obyvatelé města a obviňují Ashe z úmyslného zranění Slowpoka. Marně se Ash brání, obyvatel stále přibývá a zdají se velmi rozzlobeni. Naši přátelé se raději dají na útěk. Skryjí se v nedalekém parku, kde na ně z křoví vykoukne jeden velký exemplář Slowpoka. Ukáže se však že je to přestrojený muž. V masce Slowpoka proto, aby mohl jejich život lépe studovat. Nabídne našim přátelům stejné převleky. Tak na poslední chvíli uniknou obyvatelům města, kteří po nich stále pátrají. Muž jim poté vypráví příběh, který se odehrál před 100 lety. Tehdy město také zužovalo velké sucho, trvalo mnoho týdnů, všichni trpěli žízní, úroda byla ohrožena. Pak se náhle objevil Slowpoke. Zívnutím přivolal temné dešťové mraky. Vydatně zapršelo, příroda se vzpamatovala a obyvatelé města byli zachráněni. Od té doby chrání a uctívají Slowpoky. Než se Ash stačil něco zeptat, muž se omluvil, že má na spěch, ve studni Slowpoků zaslechl podivné zvuky, a zmizel v nedaleké jeskyni. V té jeskyni chytají Rakeťáci Slowpoky. Muž je dosud v masce, takže je také pronásledován, zřítí se ze svahu, narazí si záda, ztratí vědomí a zůstane ležet.

Naši přátelé na povrchu se znovu vydají hledat Kurta. Najdou jeho dům, ale on tam není. Kurtova vnučka jim prozradí, že odešel k jeskyni Slowpoků. Cestu naši přátelé znají, tak se tam neprodleně také vypraví. Muže najdou (Brock na něj šlápne). Rakeťáci mají již plnou síť Slowpoků. Nepochytali všechny, ale tohle jim stačí, zvláště když vidí, že mají v jeskyni své protivníky. Ulovených Slowpoků se nehodlají vzdát. Ohlásí se svou známou znělkou. Na záchranu Slowpoků proti nim vyráží Ash, ale nemůže ve vlhku jeskyně použít elektrické výboje Pikaču. Zvolí tedy Heracrosse. Ten skutečně udatně bojuje a podaří se mu velkého robota-superdigletta odmrštit do kouta jeskyně. Ale nepodaří se mu robota nezničit, a ten se i s Rakeťáky a ulovenými Slowpoky zavrtá do země zmizí.

Mezi ostatními Slowpoky v jeskyni náhle zavládne podivné vzrušení a všichni se vydají jedním směrem. Vystupují ven a rozestupují se po obvodu studně Slowpoků. A pak začnou jeden po druhém zívat! Za několik okamžiků se obloha zatáhne černými mraky a spustí vydatný liják. Půda se nasycuje vodou, vodní příval se hrne do studny. Postupně zaplaví všechna její zákoutí, i tunel kterým unikli Rakeťáci. Jejich robot je přívalem vody zničen a vyvržen na povrch. Slowpokové jsou osvobozeni a vmísí se mezi ostatní. Na povrchu u studny už čeká Ash s Pikaču. Nyní může použít bleskový útok a Rakeťáci zase mizí se scény.

Nad studní se rozklene velká barevná duha. Přichází jejich známý v masce Slowpoka. Misty se ho ptá, zda ten déšť skutečně způsobili Slowpokové svým zíváním. On odpoví trochu vyhýbavě: "Svět pokémonů je samá záhada, a tahle je jedna z nejzáhadnějších. Jste naši hrdinové. Ashi, všichni už vědí, že jsi na toho Slowpoka nešlápl úmyslně." dodává a nabízí jim prohlídku města. Naši přátelé ale odmítají, mají ještě jednu povinnost, musí vyhledat Kurta. Muž odhaluje svou masku: "Já jsem Kurt, co mi chcete?" Na tvářích našich přátel se zračí údiv, ale co se dělo dál se dozvíme až v příštím díle

~Napsal/a Carp


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní