Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Anime

Seriálové řady >> Johtovy cesty

Zápas o Cyndaquila

Naši přátelé pokračují na své cestě do Azalkového města. Teď právě procházejí hustým lesem. Cestu určitě neztratili, ale zrovna nevědí, kudy dál, i jejich mapa je asi špatně vytištěná, alespoň Ash si to myslí. Navrhuje, že půjdou rovnou za nosem, a určitě musí někam dojít. V tom se z lesa vynoří jakýsi kluk a volá Cyndaquila. Prý tady někde je stádo divokých Cyndaquilů, všechny jsou jeho, jen co on je pochytá. Ash začne šaškovat: "Kde jsi Cyndaquile? Ukaž se. Vylez Cyndaquile, ať si tě můžu chytit." Je přeci jasné, napřed musím pokémona najít, pak přemoci v zápase a chytit, a pak jej teprve mohu začít trénovat a říkat, že je to můj pokémon. Kluk odejde, ale jejich přítelem se rozhodně nestal, ani se nepředstavil.

Ashovi to dále vrtá hlavou, také by rád chytil Cyndaquila, Pikaču jde s ním a snaží se tohoto pokémona vyčenichat.

Rakeťáci je sledují z lesa triedrem. Dnes jsou dobře připraveni, tvrdě pracovali: Jessie prodávala občerstvení a musela být příjemná na zákazníky, James v potu tváře kopal krumpáčem na stavbě. Vydělali peníze a koupili si tajnou zbraň na chycení Pikaču. Zatím se jim motá hlava z únavy a horka, ale těší se, až se jim zatočí hlava z úspěchu.

Vystoupí z lesa se svou znělkou, ale potkají jen Misty a Brocka, protože Ash s Pikaču čenichají někde v lese. Takže se Rakeťáci omluví a zmizí i se svou tajnou zbraní. Je to podobné jako vždycky, obrovský robot, tentokrát ve tvaru Meowth a pohybuje se poskakováním. Rakeťáci jsou z něj nadšeni a nazývají jej Supermacíček nebo Meowthské skákadlo.

Konečně v lese najdou Ashe a vyžadují od něj Pikaču. Ash přikáže Pikaču bleskový útok, ale s tím bohužel Rakeťáci počítali. Elektřina nabije jejich zařízení a spustí speciální past: kanonádu velkých žvýkaček, které mají napadeného zaplácnout a přilepit. Pikaču využívá hbitý útok, Ash také obratně uhýbá a proběhnou skákadlu mezi nohama. To, jak se stále natáčí za nimi, se překotí. Ash s Pikaču získají čas a zmizí v lese. Ale skákadlo má superpaprsek na vyhledávání. Zaměří oba v lese a několik žvýkaček se rozplácne na okolní stromy. Ash a Pikaču prchají dál do lesa. Doběhnou ke skalisku s jeskyní před kterou spatří Cyndaquila. Šplhají po skále ke vchodu do jeskyně, ale v tom se u jeskyně objeví kluk ze začátku příběhu. Povolá svého Sandslashe, který použije písečný útok, a písek se nepříjemně sype na šplhajícího Ashe a Pikaču. Kluk i se svým pokémonem vběhnou do jeskyně pronásledovat Cyndaquila. Ash s Pikaču zatím vylezou na římsu před jeskyní. Mezitím dorazí lesem Rakeťáci. Ash se omlouvá, že má naspěch a nemá čas si s nimi hrát a s Pikaču vběhne do jeskyně. To Rakeťáky naštve, vystřelí jeden žvýkačkový náboj. Velká žvýkačková koule vletí za nimi a poskakuje skalními chodbami. V jednom jeskyním dómu zatím Sandslash útočí na Cyndaquila. Ash ho zachrání a utíká s ním ven. Žvýkačka šťastnou náhodou srazí a zdrží kluka se Sandslashem, který je pronásleduje. Ash se Cyndaquilem i Pikaču vyběhnou v pořádku ven, ale tam je Rakeťáci pomocí dalšího náboje přilepí žvýkačkou ke skále. Cyndaquil přilepený není, tak ho Ash pustí a pobízí, aby utekl, oni že už mají s Rakeťáky zkušenosti a nějak si poradí. Rakeťáci útočí znovu a Cyndaquila chtějí chytit. Tomu se ale nechce bojovat, Ash vidí, že musí pro něj něco rychle udělat, ale co? Navíc jsou pořád přilepeni ke skále! Přikáže Pikaču bleskový útok, i když ví, nejvíc to schytá sám. Povedlo se! Žvýkačka povolila. Ash neví jak Cyndaquila zachránit, tak na něj hodí pokébal, aby se do něj ukryl, což se také povede. Zdá se, že Rakeťáci přehřáli své žvýkačkové dělo, skákadlo je přestalo poslouchat, explodovalo a oni zase mizí ze scény.

Ash vyhledá svůj pokébal v trávě a vypustí Cyndaquila. Mezitím dobíhají Misty a Brock a z jeskyně vybíhá kluk se Sandslashem a chce bojovat o Cyndaquila. Brock se diví, proč zápasit, když Ash už jej chytil.

Ash ale souhlasí, hlavně, aby to nevypadalo, že se bojí. Každý bude bojovat s jedním pokémonem. Kluk nasazuje osvědčeného Sandslashe, Ash Cyndaquila. Misty mu to rozmlouvá, vždyť ho ještě netrénoval. Ale Ash je přesvědčen, že už Cyndaquila dobře zná a že určitě zvítězí. Sandslash útočí (řezavý útok, škrábavý útok, zuřivý útok), ale Cyndaquilovi se bojovat nechce, jen uhýbá, sice šikovně, ale nevypadá to na vítězství. Nakonec je Sandslash unaven a Cyndaquil konečně použije svůj plamenomet na zádech a zvítězí. Kluk odvolá unaveného Sandslashe, ale porážku neuzná. Vrhne se na Cyndaquila se síťkou, což samozřejmě je podvod. "No a co?" opáčí kluk. Ale ani tento trik mu nevyjde, Cyndaquil se ubrání a míří k Ashovi. Ash zase získal nového pokémona přátelstvím spíše než bojem.

Zatím kdesi daleko Rakeťáci zase tvrdě pracují s krumpáči v rukou pod vedením přísného šéfa

~Napsal/a Carp

Ash a přátelé hledají cestu do Azalkového města skrz les. Překvapí je nějaký nafoukaný frajírek, který v těchto končinách hledá Cindaquila. Když se Ash dozví, že zde žijí, rozhodne se nějakého také najít, přestože se ho mladík snaží dost nevybíravým způsobem zadržet. Než se Misty a Brock stačí rozkoukat, Ash je pryč. Místo něj se tu objevují Rakeťáci s obřím robotem - Meowthem. Ti ale zase hledají Ashe, tak hned odejdou pryč. Nebo spíš odskáčí. Robotovi stačí jen pár skoků, aby dostihl Ashe.

Chtějí jako obvykle ukrást Pikachu. Použijí důmyslnou zbraň. Z "tlapek" robota vystřelují obrovské koule žvýkačky, ale Ash se jim zdatně vyhýbá a utíká lesem pryč. Přestože je robot poněkud neobratný a párkrát upadne, stále s Ashem drží krok. Když Ash získá trochu náskoku, objeví stěnu posetou jeskyněmi, v jedné z nich spatří Cindaquila a vydá se za ním. Na stejné místo během chvíle dorazí i známý neurvalec. To, že k předběhnutí Ashe použil svého Sandslashe a jeho pískový útok, je nejen nefér, ale je to i pěkne hnusné a neetické. Ash vběhne do jeskyně za ním.

Rakeťáci na něj vystřelí z děla asi dvoumetrovou kouli, která se začne prohánět chodbami jeskyně. Mezitím mladík nahnal Cindaquila do kouta a Sandslash používá jedový útok. Cindaquil hbitě uskočí a právě v tu chvíli ho chytí do náruče Ash čirou náhodou tudy utíkající před valící se koulí, jež zrovna převálcovala překvapeného teenagera. Vzápětí koule exploduje a tlaková vlna vyhodí Ashe ven z jeskyní přímo před Rakeťáky.

Další žvýkačka už nemine cíl a Ash s Pikachu přilepí na skálu. Ash Cindaquila pustí, aby se alespoň on mohl před bezohlednými lupiči pokémonů bránit. Ten přesto neuteče. Zrovna když chce robot zaútočit, zmaří marné rakeťácké naděje nevídaně účinný plamenomet. Ještě než monstrum exploduje, Ash se vyprostí ze žvýkačky a s pomocí pokéballu uchrání Cindaquila před silným výbuchem.

Teď už by nemělo být o vlastnictví Cindaquila pochyb, přesto se jej ten mladý hulvát snaží pořád získat a využije Ashovy slabiny - ctižádosti. Když ho nazve srabem, Ash se neubrání a výzvu k zápasu o Cindaquila přijme. Rozhodne se bojovat s Cindaquilem, kamarádi ho od neuváženého tahu zrazují, ale Ash je tvrdohlavý.

Chce, aby Cindaquil opět použil svůj plamenomet, jenže ten se ne a ne nažhavit. Avšak před silnými a rychlými útoky Sandslashe se samozřejmou lehkostí uhýbá. Ale ani v pauze, kdy Sandslash odpočívá, nedokáže zaútočit. Pak se mu bohužel přestane dařit i to uhýbání, zvláště když ho zasáhne písečný útok. Série prudkých útoků jej značně oslabí. Pak ale Sandslash učiní velkou chybu. Při zuřivém útoku zabodne své velké drápy do stromu a před chvílí uskočivší Cindaquil mu spadne na hlavu. Unaveného Sandslashe to dorazí.

Jenže hulvát se stále vzdát nechce a chce Cindaquila ukrást, to ho vážně dopálí a plamenomet nezdvořáka vážně popálí. Jakmile se vzpamatuje bere nohy na ramena a utíká ostošest. Ash nyní získal dalšího partnera v boji o světové mistrovství, který je velmi "horký, horký, horkýýýý..."

~Napsal/a Bubák


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní