Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Anime

Seriálové řady >> Johtovy cesty

Přátelé do špatného počasí

Naši přátelé jdou příjemnou mírnou krajinou a pozorují různé rostlinné pokémony. U cesty je několik Bellsprout, o kousek dál vidí skupinku Glumů. Misty ostatní upozorňuje, aby se nenadýchali omamujícího pylu. Pak se na cestě objeví Hoppip. Ash čte jeho charakteristiku v pokédexu: lehký bavlníkový pokémon, kterého může zvednout i slabý vítr. V tom opravdu zafouká vítr a Hoppipa zvedne do výšky a odnáší pryč. Naši přátelé běží za ním ve snaze jej zachránit. Přiběhnou na louku, kde se vznáší další Hoppip a trenérka jej právě zachycuje pomocí motýlí síťky. Sledovaný Hoppip ji dosedne na hlavu, což jí potěší, protože zachránila oba dva. Dobíhají naši přátelé, dozvídají se, že tito Hoppipové nejsou divocí, ale mají svou trenérku. Vítr je rozvál do kraje, a ona právě chytila posledního z nich.

Misty a Ash se představí, Brock se jako obvykle snaží dívce zalichotit. Trenérka je pozve k sobě domů, kde má svých 7 Hoppipů a spoustu meteorologických přístrojů k předpovídání počasí. Naši přátelé se dozvídají, že Hoppipové jsou dobří k předpovědi větru a bouře, před větrem se vždy shluknou k sobě. Síla větru se pak dá zjistit podle toho, kolik Hoppipů se větrem závanu vznese. Aby neulétli daleko, jsou kolem domku sítě, do kterých se většinou zachytí. Mezi Hoppipy ale je také jeden Oddish. Je to jejich přítel, a rád by byl jako oni. Marně se však pokouší létat, je těžší a vždy tvrdě dopadne na zem.

Nikdo netuší, že scénu pozorují Rakeťáci a chystají se tentokrát ukrást Hoppipy. Meowth kuje plány na vybudování zásilkové služby, zajišťované ukradenými Hoppipy. Jessie i James jeho nadšení trošku schladí, šéf by s tím nesouhlasil, také směr dopravy by byl závislý jen na směru a síle větru. Přesto Rakeťáci vstoupí na scénu, přitom potrhají sítě kolem domku a pak spustí velký ventilátor. Ale trenérka, naši přátelé i Oddish pochytají jednotlivé Hoppipy, aby je vítr nemohl odnést. Rakeťáci tedy zvýší výkon ventilátoru na maximum, ale Ash vyšle Pikaču, aby bleskem vyřadil elektrický ventilátor z provozu. To se podaří, navíc posledním závanem ventilátor odfoukne Rakeťáky ze scény.

Trenérka pozoruje, že Hoppipové se shlukli těsně k sobě, zvláštním způsobem poskládali své lístky. To je vážné, věští tak silnou bouři. Skutečně i přístroje potvrzují, že se blíží tornádo.

To při postupu krajinou uchvátí do svého chobotu Rakeťáky a směřuje dále k meteorologickému domku. Utéci není kam, tak naši přátelé alespoň zatlučou okna prkny a připraví se na příchod tornáda. Tornádo je však skutečně silné, strhne střechu domku a odnese ji spolu s některými pokémony.

Když se vítr uklidní, zjišťuje trenérka spolu s našimi přáteli rozsah škod. Střechu najdou o kousek dál, z trosek vysvobodí Oddishe. Je otřesený, ale zdravý. Po lehkém ošetření se hned shání po Hoppipech a začne je hledat, svými listy je vycítí dříve než je kdokoliv může zahlédnout. Trenérka a naši přátelé jdou za ním. Jednoho Hoppipa najdou zachyceného v koruně stromu, druhý se drží větvě uprostřed říčního proudu. To je příležitost pro Brocka, aby se ukázal. Oba dva zachrání a přinese. Dalšího Oddish objeví letícího vysoko na zemí. Všichni sledují jeho let a spatří balon Rakeťáků, kteří mezitím pochytali všechny zbylé Hoppipy. Vydat je samozřejmě nehodlají. Misty tedy vyšle svou Staryu, která poškodí obal balonu, a ten spadne do nedalekého lesa. Trenérka, Misty, Ash a Brock přiběhnou k troskám a žádají vydání Hoppipů. Bez boje to ale nepůjde. James vyšle Victreebela, ten se (jako obvykle) vrhne nejprve na Jamese, pak ale zaútočí na skupinku našich přátel. Na obranu se statečně postaví Oddish. Odrazí nárazový útok, použije omračující pyl a pak kopem Victreebela vyřadí. Jessie vyšle Arboka, ale toho Oddish udolá uspávacím pylem.

Nakonec jsou Rakeťáci zahnáni a všichni Hoppipové zachráněni. Hrdinou dne je Oddish. Sám nakonec poznává to, co mu všichni říkají: právě proto že je jiný než Hoppipové, může používat své vlastní schopnosti a dovednosti jim může být užitečný. Proto také rozhodujícím podílem přispěl k jejich osvobození a poražení Rakeťáků. Trenérka mu, k jeho velké radosti, udělí titul "čestný Hoppip".

Naši přátelé se rozloučí a odcházejí za dalším dobrodružstvím

~Napsal/a Carp

Naši kamarádi na cestě do Azalkového města potkají Hoppipa. Vychvalují si, jak je roztomiloučký a najednou jim ho odnese vítr, je totiž strašně lehoučký. Běží za ním, protože mu chtějí pomoci, ale to je už zbytečné, čeká tam na něj Meraia a chytne ho do síťky. Naši hrdinové jsou zvědaví, a tak se s Meraiou dávají do řeči. Nakonec je pozve Meraia k sobě.

Dům, kde bydlí, je vlastně malá meteorologická stanice. Meraia k předpovědím počasí používá i Hoppipy. Ti ji svým chováním vždy upozorní třeba na zvedající se vítr, či blížící se bouři. Má jich přesně sedm, což je stejný počet jako má stupňů Hoppipí stupnice. Na té Meraia měří sílu poryvů větru. Vždy před jeho příchodem se Hoppipi semknou do skupinky a vítr pak dostane ohodnocení podle toho, kolik Hoppipů odfoukne.

Při dalším poryvu se k Hoppipům přidá ještě jeden pokémon, tenhle se od nich ale liší. Vítr ho jako jediného neodfoukne. Zoufale se snaží vzlétnout, dokud neskočí z balvanu a nenabije si. Misty ho očistí a přitom z něj odstraní barvu. Teď už je jasně vidět, že je to Oddish. Vždycky si s Hoppipy hrál a asi se rozhodl, že chce být také Hoppipem. Je hodně zklamaný, že se mu stále nedaří létat.

Jako vždycky i tentokrát chtějí Rakeťáci něco vyvést. Sedm Hoppipů je pro ně velkým lákadlem. Mňauův nápad vytvořit společnost, která by používala Hoppipy jako poštovní holuby, se u Jamese ani Jesie nesetkal s velkým úspěchem. Stejně je však chtějí chytit. Zničí síť, která Hoppipy na zahradě chránila proti tomu, aby při silnějším větru uletěli pryč a vějíři vytváří vánek. Ten na únos Hoppipů nestačí, a tak nastoupí těžká technika. Obrovský větrák Hoppipy odnáší pryč, ale naši kamarádi je stihnou všechny pochytat. Jesie tedy vypustí Arboka. Nad ním hravě zvítězí Chikorita a její listová břitva. Pikachu pak větrák zlikviduje a Rakeťáci po výbuchu prozatím zmizí ze scény.

Nastupuje však jiná katastrofa. Hoppipové se semknou do skupinky a složí pečlivě lístky, to předznamenává příchod bouře. Ve stanici pak Meraia potvrdí to, čeho se nejvíce obávali. Blíží se sem tornádo. To pro Rakeťáky znamená dnes již druhý, tentokrát nezaviněný odchod ze scény. Tornádo na stanici vzalo střechu a s ní i všechny Hoppipy s Oddishem, ostatním se naštěstí nic nestalo.

Když se smršť přežene, vydávají se naši kamarádi odváté pokémony hledat. Oddish není tak lehký, proto skončil nedaleko od střechy, ale po Hoppipech ani vidu ani slechu. Oddish už několikrát Meraie pomáhal Hoppipy hledat a má už dost zkušeností, takže pátrací výpravu vede on. Dva Hoppipy už našli, jednoho na stromě, druhý uvízl na větvi uprostřed řeky. Oba dva vyprostil Brock, aby Meraie udělal radost. Třetího zahlédnou naráz i Rakeťáci, ti se ho ze vzduchu snadno zmocní. Na palubě mají všech pět zbývajících Hoppipů.

Když neuposlechnou a ukradené pokémony nevrátí, balón sestřelí Mistyina Staryu. Zdrcení Rakeťáci, kteří znenadání přišli o bezpečí balonu chtějí o Hoppipy zápasit. Proti Victreebelovi se postaví Oddish. Od poskakování s Hoppipy má vytrénované nohy, a tak Victreebela jeho kop tvrdě zasáhne. Omračující pyl a další kopnutí Victreebela z boje vyřadí. Díky spacímu pylu Arbok ani nezaútočil a usnul jako dítě. Když se chce do souboje vložit i Mňau, sluneční paprsek definitivně Rakeťáky odnese ze scény.

Naši přátelé Oddishovi poděkují a vysvětlí mu, že nemůže být jako jiný pokémon, nemůže umět použít všechny útoky a nebude ani létat, ale i tak umí spoustu věcí, a když se bude snažit, tak právě v nich může být nejlepší. Meraia ho pak za všechno, co pro ni Oddish udělal, jmenuje alespoň čestným Hoppipem

~Napsal/a Bubák


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní