Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Anime

Seriálové řady >> Johtovy cesty

Zápas v letu

Naši přátelé konečně dorazili do Fialkového města, Ash už se těší na zápasy a ještě více na první odznak ligy Johto. Spěchá na stadion, ale zastaví jej dvě postavy (nápadně podobné Rakeťákům), které se představí jako pokémonoví inspektoři. Nikdo z našich přátel o ničem takovém neslyšel, ale Rakeťáci jsou přesvědčiví a neoblomní: bez jejich předběžné kontroly se nikdo nemůže účastnit soutěží. Začnou kontrolou Pikaču. Podle jejich hodnocení je krátkozraký a mírně otylý. Nemůže tedy soutěžit. Když už Jessie Pikaču drží, tak Rakeťáci spustí svoji znělku a chtějí s ukradeným Pikaču zmizet.

Bleskový útok Pikaču nepomůže, Rakeťáci mají izolační rukavice a podrážky. Nasednou do své vzducholodi a vzlétají. Ash vyšle Heracrosse, aby vzducholoď zastavil. Meowth ale byl připraven, vylil z plechovky na zem sladký sirup, ke kterému Heracross ihned slétl a přes Ashovy protesty se začal krmit.

Naštěstí se na obzoru objeví rogalista, který Pikaču za letu Rakeťákům vyfoukne a letí směrem k našim přátelům. Rakeťáci se ale nevzdávají. Jessie vyšle Arboka, který svým jedovým uštknutím zničí rogalo a letec i s Pikaču padá k zemi. Vyšle však svého Pidgeota, který jej v pádu zachytí, vyhne se jedu Arboka, pak svým zobákem roztrhne balon a Rakeťáci zase mizí ze scény. Rogalista předává Pikaču Ashovi, ten obdivuje jeho Pidgeota. Vzpomíná na svého Pidgeota, který sice zdaleka nebyl tak velký, ale byli dobrými přáteli. Rogalista na sebe prozradí, že se specializuje jako trenér ptačích pokémonů, létání bylo jeho snem již od dětství. Rogalo si pořídil proto, aby se naučil ptačím pokémonům lépe rozumět. Také nemá rád řeči o tom, že ptačí pokémoni nemají šanci proti elektrickým. Nakonec se představí, je to Falkner, trenér ze zdejšího stadionu. To, že se před zápasem spřátelili, ale neznamená, že zápas nebude tuhý a spravedlivý.

Domluví si pravidla: tři proti třem pokémonům, vítězí ten, kdo vyřadí všechny protivníkovi pokémony. Falkner jako prvního zvolil Hoothoota. Ash povolal Chikoritu, jejímu šlehavému útoku i listové břitvě se Hoothoot vyhýbá obratnými úniky a nakonec vítězí nárazovým útokem. Ash vyšle do boje Pikaču, jeho útokům nejprve Hoothoot uniká, ale pak je přeci jen omráčen bleskovým útokem a nakonec vyřazen nárazovým útokem. Falkner vysílá do souboje svého druhého pokémona, Dodrio. Po jeho tréninku umí toto Dodrio, na rozdíl od ostatních létat (nebo alespoň výborně skákat). Obratně se uhne hbitému útoku Pikaču a pak přesně opakuje jeho pohyby, takže Pikaču jej nemůže zasáhnout. Před bleskovým útokem vyskočí tak, že se zdá jako kdyby Dodrio opravdu umělo létat, a odpoví trojnásobným útokem. Pikaču naštěstí vyskočí vysoko mimo jeho zdrcující dosah. Pak použije bleskový útok a Dodrio je vyřazeno.

Falkner i Misty radí Ashovi, aby nechal Pikaču odpočinout a vyslal jiného pokémona. Pikaču však odmítá, i když je unaven, bude zápasit dál! Falkner posílá do boje Pidgeota. Pikaču použije svůj bleskový útok, ale ten je přeci jen slabší než obvykle a Pidgeot stihne odletět, jako odvetu použije vzdušný vír a Pikaču je vyřazen. Ash posílá do boje posledního ze tří pokémonů, Charizarda. Ten zahajuje útok plamenometem, Pidgeotovi se zdaří úhyb. To se opakuje ještě jednou, pak Pidgeot použije vzdušný vír. Charizard je sražen k zemi a zdá se že má problémy s létáním, má pochroumané křídlo. Nedaří se mu vzlétnout, nemůže použít plamenomet, plamen by se vzdušným vírem vrátil na něj. Pidgeot útočí rychlostním útokem, na Ashovo volání Charizard zmobilizuje všechny své síly a přeci jen se vznese a útoku unikne. Ve vzduchu pokračuje tuhý souboj, oba soupeři útočí a unikají, provádějí prudké výpady a obraty. Charizardovi se podaří po prudké otáčce skrýt za zády Pidgeota, použije svůj plamenomet a v zápětí zdrcující seismický útok. Pidgeot je vyřazen!

Ash získává Zefírový odznak, svůj první odznak v Johtové lize. Spolu s ním se radují i jeho přátelé a pokémoni, kteří se zápasu účastnili, včetně již opět svěžího Pikaču. Rakeťáci zatím v lese sedí u trosek svého balónu, obklopeni hejnem Pidgeotů, kteří na ně ze všech stran dorážejí

~Napsal/a Carp

Ash a přátelé jsou již ve Fialkovém městě a právě se chystají na návštěvu stadionu. Rakeťáci se přestrojí za úředníky smyšleného pokémonního úřadu a "béčkového" Pikachu Ashovi zabaví. Než stihne cokoliv podniknout, vznesou se v balónu, čímž se samozřejmě prozradí. Ash vyšle na záchranu Pikachu Heracrosse. Heracrosse bohužel zajímá spíše Rakeťáky odhozená sklenice medu, než Pikachu, Ash je bezmocný. Pak ale spatří na obloze rogalo.

Když Hoothoot neznámého letce Pikachu sebere, považují rogalistu naši přátelé za dalšího zloděje pokémonů. Jakmile jde na přistání, svůj názor poopraví. Jenže to se do něj zase pustí Rakeťáci. Arbokovo jedové uštknutí křídlo kvalitně zdemoluje. Pilota zachrání jeho Pidgeot. Hravě se vyhne dalšímu jedovému uštknutí a pro změnu zničí balón Rakeťákům. Pikachu se do Ashových rukou vrátil v pořádku. Tak trochu se Ash s trenérem dá do řeči. To, že se baví s Folknerem, trenérem stadionu, zjistí až nakonec. Rovnou ho tedy vyzve k zápasu.

Zápasiště je na střeše věže stadionu. Folkner má rád ptačí pokémony, a tak nikoho nepřekvapí, když si vybere Hoothoota. Ash si poněkud nešťastně zvolí Chikoritu. Proti létajícímu Hoothootovi šlehavý útok nemá a šanci a Hoothoot si s Chikoritou dělá, co chce. Naráží do ní, klove a zase naráží a během chvilky Chikorita podlehne. Jako dalšího do zápasu pošle Ash Pikachu. Ten je na tom mnohem lépe. Hbitým útokem nedá Hoothootovi šanci na útok a pak jej vyřadí hned prvním bleskovým útokem. Do hry vstupuje Folknerův Dodrio, který je prý téměř neporazitelný a navíc dokáže létat. Pikachu zahájí hbitým útokem a Dodrio jeho útok kopíruje. Bleskový útok však kopírovat nezvládá, ale snadno mu "uletí". Ne vskutku ani tento Dodrio neumí létat, ale vyskočil tak vysoko, že to skoro vypadalo, jako by letěl. Kontrolovaný pád umně zakončí nárazem do Pikachu. Vrtací útok Pikachu děsivě vyčerpal, přesto se zmůže k dalšímu protiútoku. Než stihne Dodrio provést trojitý útok, uskočí a z podobné výšky, kam před chvílí vystoupal Dodrio, zmatené tři hlavy zasáhne bleskový útok. Tím pro Dodria zápas končí.

Na začátku dalšího kola je Pikachu značně unaven, přesto si nechce odpočinout a předstírá, že je v pohodě, ale jakmile jej zasáhne Pidgeotův vzdušný vír, nemůže pokračovat. Když nastoupí Charizard, začíná to být velmi zajímavý zápas. Oba pokémoni ihned vyletí do výšky. Charizard na velmi rychlého Pidgeota nedokáže zamířit plamenomet, dokonce se oheň díky Pidgeotovu vzdušnému víru obrátí proti němu. Při pádu na zem si zřejmě poranil křídlo, protože nemůže vzlétnout a dostává od Pidgeota ránu za ránou. Folkner Ashe vyzve ke kapitulaci, ale Ash se vzdát nechce. Chvíli Charizarda povzbuzuje, a tomu se přeci jen podaří křídla vypnout a vzlétnout. Vždy, když má Pidgeota v dostřelu, Pidgeot použije hbitý útok a zaútočí na Charizarda zezadu. Když to Ashovi dojde, ihned toho využije. Přikáže Charizardovi Pidgeota chytit. Pidgeot zmizí za Charizardovými zády, jenže tam už je připravený žhavý útok. Překvapeného Pidgeota už snadno chytí a seismickým vrhem zápas skončí.

Ash tedy vyhrál. A odměnou i dokladem tohoto vítězství je safírový odznak. Konečně první Ashův odznak získaný v Johtové lize. Škoda, že už Ash musí vyrazit, jinak by tu určitě rád chvíli zůstal a podělil se s Folknerem o zkušenosti. Co naplat, čas nikdo zastavit nedokáže

~Napsal/a Bubák


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní