Pikachu.cz
Jméno: Heslo:
Yandex.Metrica

Anime

Seriálové řady >> Johtovy cesty

Dvojnásobný zápas

Naši přátelé pokračují ve své cestě do Fialkového města. Na jedné louce potkali mladou trenérku pokémonů Tracy, jak svou Chikoritu cvičí na zápasy. Celý trénink vypadá spíše jako šou, a ona ji jako reportérka komentuje. Proti Chikoritě nastupuje Rattata, a Chikorita vítězí a Tracy přidává ke komentáři svou oslavnou znělku. Pak si všimne našich přátel a nadšeně se k nim rozeběhne. Ze všeho nejvíc obdivuje Pikaču. Chce zkusit jaké to je, dostat elektrickou ránu. Pikaču pouští jen malé jiskřičky, také Ash ji od tohoto nápadu zrazuje, ale Tracy je tvrdohlavá, chce pořádnou ránu. Nakonec Tracy začne Pikaču hecovat: "ty malá kryso....". Pikaču tedy předvede svůj bleskový útok. Řádně zasáhne Tracy i Ashe, který tomu chtěl zabránit. "No, nebyl to dobrý nápad" uzná otřesená Tracy.

Dozvídáme se, že Tracy má ráda baseball a žluté pokémony, zvláště ty s tmavými skvrnami, jako je Pikaču, ale nejraději má Electabuzze. Její rodina již po 3 generace fandí baseballovému týmu Electabuzzů. Ash kvality tohoto týmu zpochybňuje a vyústí to v hádku. Misty poznamenává, že konečně narazili na někoho kdo je stejně tvrdohlavý a zbrklý jako Ash. Aby se nehádali jen tak, domluví se na zápasu, tři proti třem pokémonům.

Tracey zvolí Pidgeye, Ashovi se do zápasu příliš nechce, tak vytáhne rovnou Charizarda. Ten protivníka bez problémů vyřadí, stejně jako dalšího nasazeného pokémona, Rattata. Nakonec Tracy povolá svůj trumf, Chikoritu. Ta ovine své šlahouny okolo krku Charizarda. Ash dovolí Charizardovi jen mírný ohňový protiútok, ale i slabý plamínek, který se usadí na listu Chikority ji vyřadí z boje. Ash vyhrál, nabízí Tracey přátelství, ale ta zahanbeně uteče. Poprvé prohrála (je dost možné, že také poprvé bojovala). Vzpomíná si na rozloučení s rodinou, kdy ji všichni fandili a věřili, že bude jen vyhrávat, stejně jako jejich oblíbený tým Electabuzzů. V lese potkává Rakeťáky, kteří vše viděli a nyní se tváří jako fandové Electabuzzů. Tím získají její důvěru. Namluví ji, že Ash je velký podvodník, a že v zápase porušil málo známé pravidlo zakazující použít proti začátečníkům Charizarda. Přimějí ji k návratu a k novému zápasu.

Ash souhlasí (stejně by těžko odmítal). Proti Chikoritě zvolí Pikaču. Chikorita všechny omámí voňavým útokem a pak úspěšně použije nárazový útok. Elektrické rány na ni, jako na travního pokémona, neúčinkují. Rakeťáci pozorují zápas, nasadí na okraj stadionu své elektrické roztleskávače. Když vidí, že pokémoni již vyčerpali část svých sil, pokusí se je chytit pomocí baseballového mechanického robota-odpalovače. Ten míří přímo na Chikoritu. Když to Pikaču vidí, zanechá boje a začne Chikoritu chránit. Robot však oba odpálí mimo hřiště a Rakeťáci se jich zmocní. Zazpívají svou znělku, trochu upravenou pro baseballový stadion. Tracey nyní konečně dojde, kdo je tady podvodník a kdo hraje poctivě. Rakeťáci zasypou oba trenéry velkým množstvím předmětů, Ash je zasažen a padá, ale Tracey jako zdatná hráčka vše pomocí baseballové pálky skvěle odpaluje. Do boje vstupují Squirtle, Bulbasaur, Pidgey a Rattata. Osvobodí oba zajaté pokémony, kteří se k nim přidají a Rakeťáky odpalují ze scény.

Pikaču se spřátelí s Chikoritou, Ash s Tracey. Tracey slibuje, že jednoubude mít tým krásných žlutých a statečných Pikaču.

I když nyní každý odchází svou cestou, mají stejný cíl a určitě se znovu setkají v Johtové lize

~Napsal/a Carp

Ash a přátelé si to namířili do Fialkového města, trochu litují, že neviděli u profesora Elma Chicoritu, ale náhodou narazí na její novou trenérku. Sama si komentuje zápas Chicority s Rattatou. Druhým nárazovým útokem Rattatu vysílí a pak ji chytne do Poké Ballu. Pak odzpívá svou vítěznou hymnu.

Zřejmě není ráda, že jí při tom Ash, Mysty a Brock pozorovali, ale plně jí to nahradí setkání s Pikachu. Chce si nechat dát od Pikachu ránu, ráda by zjistila jaké to je, ale později by byla radši, kdyby jí to vůbec nenapadlo. Představuje se jako Casey, fanda Electabuzzů, baseballového týmu. Ash Electabuzze označí jako nejhorší tým v dějinách baseballu, čímž způsobí, že ho Casey okamžitě vyzve na zápas.

Ash si volí Charizarda, Casey Pidgeyho. Při rychlém útoku se Pidgey o Charizarda jen zarazí a ten ho pak odfoukne na zem. Nárazový útok Rattaty je rovněž neúspěšný a dopadne stejně. Nastupuje Chicorita. Šlehavým útokem se chytne Charizardovi kolem krku. "Charizarde, použij plamenomet, ale s citem." Chicoritě chytne lístek na hlavě, a jak se ho snaží uhasit, unaví se tak, že už není schopna pokračovat.

Ash se Casey snaží pomoci se s prohrou vyrovnat, ale ta uteče v slzách. Její rodina již tři generace fandí týmu Electabuzzů. Nedávno však začli všichni fandit i Casey, do které vkládají velké naděje, právě proto se nemůže smířit s prohrou. Ale heslo Electabuzzů, nikdy se nevzdávat, jí zase postaví na nohy. V tu chvíli se chopí příležitosti Rakeťáci, v dresech Electabuzzů se tváří jako jejich fandové. Nakukají jí, že Ash je podvodník a porušuje pravidla.

Casey se tedy rozhodne pro odvetu. Odehrává se na baseballovém stadionu. Casey si vybrala jako prvního pokémona Chicoritu, Ash Pikachu. Casey vykládá něco o špinavých tricích a Ash ji pochopitelně nechápe. Chicorita používá voňavý útok. Vůně, jež se uvolňuje z jejího listu, odláká pozornost Pikachu, ale i Ashe. Vzápětí zaútočí nárazovým útokem a Pikachu odmrští. Ten odpoví bleskovým útokem - neúčinně.

Mezitím ale Rakeťáci použijí elektronické roztleskávače, kteří mají Casey povzbudit. Další nárazový útok Pikachu zasáhne velmi tvrdě. Pak Rakeťáci na Ashově straně vypustí robota, který s baseballovou pálkou míří k Chicoritě. Casey si myslí, že je to Ashův hnusný podvod, ale Pikachu chránící Chicoritu vlastním tělem jí přesvědčí v opak. Robot oba pokémony odpálí za hřiště, kde čekají Rakeťáci.

Ashe s Casey zadrží nadhazovacími zařízeními, nejdříve to oba chtějí po pár tvrdých zásazích vzát, ale potom se Casey chopí baseballky a míče začne odpalovat zpět, pak se přidá Ashův Squirtle s Bulbasaurem a obrátí tak Rakeťáckou zbraň proti nim samotným. Pidgey a Rattata pak svými nárazy do Jamese osvobodili Pikachu a Chicoritu. Chicorita zasahuje listovou břitvou a Pikachu bleskovým útokem. Pak oba společným nárazovým útokem Rakeťáky vyhostili ze scény.

Casey se musí Ashovi omluvit. Omluvu přijímá, vždyť kolikrát on sám Rakeťákům naletěl? Přeje Casey hodně štěstí na pokémonové cestě, třeba se později potkají v Džotové lize. Tam se Ash už moc těší, a tak neváhá a vydává se dál

~Napsal/a Bubák


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní