Fórum

Kvíz s pokémony na sympóziu Manganime 2017
Ne 19.2. (12:00-15:30) Mramorový sál, Palác Lucerna, Praha


John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[1] Vložil John Beak dne 12.02.2017 v 00:02:04, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

pokemon-jokai-kviz.png

 

Ahoj pokémoni,

Chtěl bych vás stejně jako vloni pozvat na kvíz s pokémony, který jsem připravil na sympózium Manganime, které proběhne v rámci festivalu japonského filmu Eigasai.

 

Kdy: v neděli 19. února (12:00-15:30)

Kde: Mramorový sál v Paláci Lucerna

 

Letošním tématem Manganime jsou duchové a strašidla, takže jsem připravil kvíz o pokémonech inspirovaných japonskými strašidly jókai, duchy júrei apod.

Pokud máte chvilku, přijďte si zasoutěžit nebo se jen pobavit.

Na akci jsem připravil kvíz a budu na místě dělat technickou podporu.

 

Vstup na akci s kvízem je zdarma. Přihlášených soutěžících je zatím málo, účastí nám pomůžete.

Přihlášky posílejte na info@manganime.cz

Na programu akce jsou přednášky, prezentace, ukázka dabingu anime a workshop, vědomostní soutěže v Pokémonech, Narutu a o Japonsku. Na místě bude výstava plakátů s japonskými strašidly a fotografií cosplay a ilustrací.

Více na webu akce: http://manganime.cz/

 

Festival japonského filmu Eigasai bude probíhat 16.-22. února v pražské Lucerně. Letos nese podtitul Jak se smějí Japonci a těšit se můžete hlavně na komedie, ale bude i nějaký ten horror.

 

V rámci festivalu proběhne i pár dalších akcí. Chtěl bych doporučit hlavně pro jazyk vynikající domácí japonskou cukrárnu slečny Kláry, která bude otevřená v sobotu od 12:30 na stejném místě, kde bude o den později kvíz, a pro duši vystoupení brněnského Malého divadla kjógenu, o kterém se můžete dočíst více v tomto tématu, v sobotu od 18:00 v Kině Lucerna.

 

Více info a celý program festivalu: http://eigasai.cz/2017/index.html

 

P.S.: Ty, kteří se plánují akce zúčastnit, požádám aby tu nevyzvonili otázky a odpovědi z kvízu, protože je plánuju následně dát pro ty, co nemohli přijít, do hádanek na PJZ. Asi bych to měl hodit i sem?

 

Edit: Kjógeny budou pochopitelně v kině; do Mramorového sálu by se obecenstvo nevešlo.

 

Zpráva byla změněna dne 12.02.2017 v 14:10:33



...
[2] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 12.02.2017 v 17:15:24, Odpovědět
 IP hash: e1b0478d4ca801ed

bylo by mozne dat sem aspon ukazku z lonskeho kvizu? .)



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[3] Vložil John Beak dne 13.02.2017 v 02:49:41, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

[2] : Jistě, tady: http://mini.johnbeak.cz/junk/manganime-2016-pokemon-kviz.pptx

 

Loňský kvíz byl poznávačka pokémonů podle siluety nebo výřezu. Formát i grafika byly inspirované kvízy v Pokémon Stadium 2 na N64. Tomu odpovídala i hratelnost, kde se hráči předbíhali kdo dřív zmáčkne zvonek.

Jednotlivá jména jsou klikatelná. Po uhodnutí kliknutím na obrázek s otázkou zobrazíš odpověď (celý obrázek pokémona).

 

Když jsem kvíz připravoval, netušil jsem, že kvízy budou mít všechny moderátora, tak jsem si to připravil tak, jako bych to měl prezentovat sám. Dokonce jsem si s sebou vzal svoji prezentační přednáškovou bezdrátovou klávesnici/myš s laserem. V praxi to moderátor bez skriptu obratně moderoval a já k tomu klikal na odpovědi podle toho, co kdo řekl.

Nejlepší byla otázka #9, kterou vyhrál nejpomalejší soutěžící, protože ostatní tři odpověděli špatně.



...
[4] Vložil/a anonymní uživatel/ka dne 13.02.2017 v 07:19:52, Odpovědět
 IP hash: e1b0478d4ca801ed

to je hodne hezky udelany .) 9 je fun, ale 10 je jeste lepsi :)



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[5] Vložil John Beak dne 13.02.2017 v 12:10:56, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5

Díky.

Na letošek to s ohledem na zkušenosti z loňska je po technické a grafické stránce jednoduššeji zpracované, ale o to víc jsem si máknul při researchování jókai a podobných věcí.

Sem asi s odstupem času hodím i letošní kvíz, ale nejdřív jako hádanky.



John Beak
the Nearly Ultimate One
Trolling is a art | Design Your Universe
John Beak's Website | PokéSport (VGC)
[6] Vložil John Beak dne 29.03.2017 v 16:23:43, Odpovědět
 IP hash: 6a9b985f168657f5



Přidat příspěvek

Přezdívka:
Heslo:

Předtím, než poprvé odešleš příspěvek do fóra, prosím čti tyto řádky, nechceš-li se vystavit riziku smazání svého snažení.

Registrace není povinnou podmínkou, v případě, že vyplníš jen přezdívku (bez hesla), uloží se zpráva anonymně. Pro časté přispívání doporučujeme se zaregistrovat a zvolit netriviální heslo - a předejít tak možnosti krádeže identity.

Pravidla obsahují zásady, kterých je dobré se držet. Shrnují pouze to, co by měl dobře vychovaný tvor již vědět, a proto není nutné si je přečíst – stačí se jen chovat slušně. Avšak v případě jakýchkoliv sporů jsou pravidla to, podle čeho budeš posuzován/a.

Pokud píšeš příspěvek, který nesouvisí s původním tématem, označ jej tak, běžným návštěvníkům bude zobrazen ve "sbalené" formě, tj. pouze jeden řádek kdo a kdy jej zadal, s možností si jej rozbalit.


  • Komunita
  • Anime
  • Hry
  • TCG
  • Fan
  • Download
  • Ostatní